Buse Ünal

Buse Ünal

Yazar
7.0/10
3 Kişi
·
7
Okunma
·
1
Beğeni
·
910
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Mart ayının ilk kitabı olarak #tatliruyalaroteli ni seçtim. Okumaya başladıktan sonra çok doğru bir karar verdiğimi gördüm. Bazen yağmurlu, bazen fırtınalı, bazen de soğuk geçen şu günlerde beni sıcacık yaz aylarına götüren bu kitabı okumak çok iyi geldi.
.

Rüya Oteli, harika manzarası ile Bodrum da olup, üniversitede tanışıp evlenen Simge ve Tümer'in işlettikleri, gelen misafirleri sevgi ve keyifle ağırladıkları bir otel. Otelin kafesini de yine eski arkadaşları Eylül işletiyor. Mutfağından gelen harika lezzetlerin varlığı, etrafı süsleyen begonvil çiçeklerinin yarattığı etki, sıcak dost sohbetleri bu ortamin her sene tercih edilmesini sağlayan nedenlerden sadece birkaçı. Simge ve Eylül'ün hayatlarina konuk olmaktan dolayı çok mutlu oldum. Hele ki, akıllarına gelen bir fikir ile okuldan beri göremedikleri arkadaşlarını buraya toplamaya karar vermeleriyle yıllar sonra biraya gelen eski arkadaşların buluşması kitabı daha eğlenceli hale getirmiş. Sevgi, arkadaşlık, yardımlaşma, hayattan zevk alma, her günün kiymatini bilme gibi yaşam mücadelesinde unuttuğumuz değerlere de yer veren yazar, tarihsel ve kültürel mekanlara da değinerek sizi güzel yolculuklara çıkarıyor.
Çok akıcı ve çabucak okunan bir kitaptı. Sıcacık ve ismi gibi çok tatlı olduğunu düşünüyorum. Kitapta, arkadaşlık, yardımlaşma gibi konular işleniyor. Bunun dışında yazarımız, kültürel ve tarihi yerlerden, oraya yapılan yolculuklardan bahsetmiş. Bence bunlar en güzel kısımlarıydı. Beğenmediğim tek şey ise her şeyin harika bir şekilde ilerlemesiydi. Yani, kitapta bir olay olsun, kötü bir şey olsun, her şey iyi bir şekilde ilerlemesin istedim. Ben bir kitabı okurken, o kitapta sürekli iyi şeyler oluyorsa, olayların hep iyi bir şekilde ilerliyorsa çok sıkılırım. Kitabın ilk kısımlarında kitabı bu yüzden pek sevemedim. Ancak ilerleyen kısımlarda kitap kendini daha çok sevdirdi.
Bazı kısımlarda kitap umduğum gibi ilerlemesede genel olarak beğendiğim bir kitap oldu.

Yazarın biyografisi

Adı:
Buse Ünal
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 7 okur okudu.
  • 9 okur okuyacak.