1000Kitap Logosu
Büşra Taşcıoğulları

Büşra Taşcıoğulları

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
8.9
7 Kişi
21
Okunma
6
Beğeni
1.309
Gösterim
Unvan
Araştırmacı Yazar
Yaşamı
İslami ilimler konusunda otuz yılı aşkın süredir araştırma ve okumalarını sürdürüyor. Tefsir, Hadis ve Fıkıh alanlarında dersler vererek onlarca hafız yetiştirdi.Geleneksel İslami ilimler ders halkaları ile geniş kitlelere hitap ediyor.Eğitim ve seminerlerini 2011 yılından itibaren kurucusu olduğu İftah İlim ve Kültür Derneği’nin İftah İslami İlimler Akademisi çatısı altında kurumsallaştırdı. Derneğin İstanbul Maltepe ve Üsküdar’daki şubelerinde Arapça tefsir, hadis ve siyer derslerinin yanında Beykoz ve Altunizade Kültür Merkezi’ndeki “Esma-ül-Hüsna” ve “Kur’an’ın mesajına kulak ver” seminerleri ile geniş kitlelerle buluşuyor.Eğitimcilerin eğitimini de esas alan yurt içinde ve yurt dışında konferanslar vermekte olup, Umre ve Kudüs ziyaretlerindeki rehberliğiyle özellikle eğitim kadrosunun manevi gelişimine katkı yapmaktadır.Kur’an ve Sünnet ışığında eğitimlerine devam eden Taşcıoğulları, evli ve iki çocuk annesidir.
merve deniz
İlk ve Son Söz Aşk'ı inceledi.
192 syf.
Kitap hoca bir hanımefendinin sohbet kayıtlarından derlenmiş. Dolayısıyla üslup da sohbet, vaaz üslubunda. Genel olarak kitabın hissiyatı güzeldi. Ancak bana göre birkaç eksik nokta var: İlk olarak kitabın editi maalesef ki berbat. O bold yazı tipinin abuk subuk her yerde kullanılması kitabın ciddiyetini götürmüş, adeta Facebook postlarına çevirmiş. İkinci olarak ayet mealleri kötü çevirilerden alınmış. Kötüden kastım cümlenin bütünlüğü yok. Rastgele birinin ilk okumada ne anlatıldığını anlaması zor. Oysaki nette daha anlaşılır mealler var. Son olarak devrik, romantik cümle sorunu. Aslında bu daha çok benim kişisel sorunum. Ben şahsen dini temelli kitaplarda şiirsel dilden hoşlanmıyorum. Anlatımın değil anlatılanın beni etkilemesini tercih ederim. Kitabın konusuna gelirsek; çocuk yetiştirme konusunda yapılan hatalar ve bunların kaynakları, sahabeden bu konuda alınması gereken dersler vs. Ancak bu konular öyle derinlemesine işlenmiyor. Bir kaç etkileyici örnek var ancak cümleler çoğunlukla yüzeysel kalmış. Daha derinlikli, daha çözüm odaklı ve bol örnekli bir şeyler olsa daha faydalı olurmuş. Sohbet olarak dinlemiş olsaydım muhtemelen daha fazla keyif alırdım. Ancak bu haliyle bile çok bir şey öğretmese de öğrenme hevesi aşıladı. Dini kitaplar okumaya başlayanlar için iyi bir alternatif olabilir.
İlk ve Son Söz Aşk
Okuyacaklarıma Ekle
2
Ceyda SEYYAH
İlk ve Son Söz Aşk'ı inceledi.
192 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Bu kitapla ilgili paylaşacağım en kıymetli cümleler yine kitabın kendisinden olacak. " Rivayete göre Kanuni Sultan Süleyman günün birinde Mimarbaşı Sinan'ı huzuruna çağırarak bir cami yaptırmak istediğini ve onu bu işle görevlendirdiği söyler. Ne var ki k Kanuni ,caminin nereye yapılacağı konusunda kararsızdır ve istihare yapar. Rüyasında Efendimizi Sallallahu Aleyhi ve Sellem'i görür ve Peygamber Efendimiz (Sav) Kanuni'yi boş bir arsaya götürecek caminin oraya yapılmasını isteyerek camiyi tarif eder. Ertesi sabah Mimar Sinan'ı tekrar huzuruna çağıran Kanuni, onu rüyasında kendisine gösterilen boş arsaya götürerek caminin oraya yapılmasını buyurur . Mimar Sinan aldığı buyruk üzerine yapacağı caminin planını Kanuni'ye anlatmaya başlar ki,Kanuni hayretler içerisinde kalır.Zira Mimar Sinan'ın tarif ettiği cami,Kanuni'ye Hz.Peygamberin (Sav) anlattığı caminin birebir aynısıdır.Kanuni'nin,Mimarbaşı,sanki önceden caminin planlarını hazırlamışsın gibi anlatıyorsun" sözüne Sinan'ın yanıtı şöyle olur: "Evet Sultanım,Efendimiz sallallahü ve sellem size tarif ederken bende arkanızdaydım..." --İşte o günün mimarı Efendimiz'den(sav) talimat alacak imana sahipti. --
İlk ve Son Söz Aşk
Okuyacaklarıma Ekle