Büşra Toraman

Büşra Toraman

Yazar
9.2/10
196 Kişi
·
325
Okunma
·
50
Beğeni
·
2.746
Gösterim
Adı:
Büşra Toraman
Unvan:
Yazar
Doğum:
1993
1993 yılında doğan Büşra Toraman, ilk, orta öğrenimini Kocaeli'nde yapmıştır. Halen 18 Mart Üniversitesi'nde Kamu yönetimi okumaktadır. Zincirlenmiş Kalpler ilk romanıdır.
Dawson yavaşça gülümsedi. "Hiç keşke dememiştim. Tüm olanların ve seçimlerin bir nedeni olduğunu düşünürüm. Ama ilk defa, keşke senin için onu geri getirebilseydim."
Siyaha aşık olmuştum. O,renklerin çatışması değil,aksine kabullenişiydi. Siyah tüm renkleri içine alır,en asilidir. Sessiz olabilirsiniz ve bu her şey demektir.
"Aslında sen olduğunu bilmiyordum tabii. Adını falan söylemedi ama beni tamamen değiştirecek ve aşkla tanışmamı sağlayacak bir kadının yakınlarımda olduğunu anlattı. O gün seni öldüreceğime yemin etmiştim. Kimse beni saçma hislerle zayıf bir hale sokamazdı. Gerçi şimdi görüyorum ki bu zayıflık değil; güç. Sen," dedi alınlarını birleştirirken. "Sahip olduğum en büyük güçsün."
484 syf.
·Beğendi·10/10
Bir sürü gereksiz ve saçma kitap milyonlarca kişi tarafından okunurken, bu kitabın bu kadar az kişi tarafından okunması çok üzücü. Çevremdeki herkese okumasını tavsiye ettiğim bir kitaptır. Ayrıca bu seri hiç şüphesiz en sevdiğim seridir. Okurken hiç sıkılmadım. Aleka karakterine bayıldım zaten. Bir kadının ne kadar güçlü olabileceğini Aleka'dan öğrendim. Eğer okumakta tereddütlüyseniz kesinlikle alın ve okuyun
484 syf.
·8/10
Beş yıldır sosyal ortamlarda yazan Büşra'nın ilk kitabı. İlk kitap acemiliğini tabii ki de beklemedim. Sosyal ortam da o kadar çok kitabı var ki...
Cinayetle başlayan ve adım adım çözmeye çalışan Fbı ajanımızın başına gelmedik kalmayacaktı ve cinayeti çözmeye kabullendiğinde kendini fantastik bir dünyada uyanmış bulacaktı.
Devamının gelecek olduğu, amazon serisinin ilk kitabı. Amazon efsaneleriyle oluşturulmuş harika bir kitap!
Herkese tavsiye ediyorum.
528 syf.
Mikemmel bir kitap. Anlatmaya gerek yok. Görüyorsunuz...
Yapmasam olmazdı :)
Gerçekten güzel bir kitap, çok beğendim.
Aslında kitap değildi okuduğumda Wattpad'de hikaye olarak okumuştum ve 3 hikaye şeklindeydi. Mikemmel. Kitabın ilk bölümlerinde kızla birlikte üzüldüm, kızın kurtulmasına şans diyenlere sövdüm. 2. ve 3. kitap çıkmadı galiba, emin değilim ama çıktığı zaman mutlaka alırım. Okuduğum halde kütüphanemde bulunmasını istediğim fantastik kitaplardan kendileri.
Fantastik kitap sevenlere tavsiye ederim.
Keyifli okumalaar. :)
528 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10
Türk yazarlar fantastik konusunda pek yazamadıklarını düşünmüştüm bir kaç kitap okumuş hatta okuyamadan yarıda bırakmış ve sevmemiştim. Böyle mi yazılır diye sinir olduğum bile olmuştu neyse...
Büşra Toraman ise beni şaşırtan bir yazar oldu.
Kitabın konusundan kısaca bahsetmek gerekirse; Ada ailesi, arkadaşları ve nişanlısı ile Uludağ'a tatile gider. Ancak kurt saldırısına uğrarlar ve sadece Ada hayatta kalır. Yaşanan olaylardan sonra Ada Türkiye'de daha fazla kalmak istemez ve teyzesi ile onun yaşadığı yer olan Kanada'ya gider. Aslında yaşadığı olaydan ve geçmişinden kaçmaya çalışırken fark edemediği ise olayların tam ülkesinde başlayan yere gittiğinin ve hayatının bundan sonra değişeceğinin farkında bile değildir.

Wattpad ile Kırmızı Başlıklı Kız serini biliyordum ve üç kitabını da okuyanlardandım. Bu seriye resmen aşık olmuş ve okumaktan bıkmdığım tekrar tekrar okuduğum bir seri olmuştu.
Wattpad de bu seriyi okuduğum sıralarda ise yazarın Amazon Efsanesi serisi Ephesus yayınları tarafından zaten basılıyormuş o aralar. Ve ben tam bu seri ile daha iyi olamaz derken yazar çok farlı bir konusu olan Amazon Efsanesi serisi ile çıtayı yükseltti benim gözümde ki yazar bu kadar mı olur dedirtti.
Neyse biz bu seriden bahsedelim yoksa ben diğer seri için kendimi tutamayacağım. :)
Aslında bilindik konu yani kurtları kim bilmez ki :) ama bu seri de görüp görebileceğiniz ya da aklınıza gelmeyen olaylar ve sırlar var ki. Yeri gelecek şaşıracak, gülecek ve Dawson gibi bir adam aşık olacaksınız.
Dawson, Gavin, Murar, Hilary, Peretha, kötü karakterleri bile bir müddet sonra sevmeye başlıyorsunuz o derece bağımlılık yapıyor. Heleki Gavin adam eğlencenin, komedinin alası.
Seri önceden okumuş biri olarak ve bu seriye bir şans verin kesinle beğeneceğinize eminim. Bir şans verin okuyun okutturun.

Yeni bir kitap serüveninde görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın.
Kitap dolu günleriniz olsun.
528 syf.
·Puan vermedi
Bir önceki yorumunda dolu dolu kitaplar okumak istediğimi söylemiştim. Sanırım istediğimi aldım. Kitap karşımda duruyor. Ne diyeceğimi bilmiyorum. Bazı yorumlarımda "Kitabı kapattığımda..." cümlesi kurarım, bilirsiniz... Ağlayarak kapattım kitabın kapağını, uzun uzun baktım, sarıldım, ağladım... Bu sefer dedim ki 'neden?'. O an beni anlayan tek şey oydu sanki. Saçma mı bilmiyorum ama öyle duygusal bir bağ kurdum ki kitapla sanki bana bir şeyler demek istedi ama söyleyemedi gibi. Ne desem anlamsız kalacak. Sen gerçek bir yazarsın Büşra Toraman. Wattpat'den keşfedilmiş en güzel yazarlardansın sen. Bu yorumu yapmak ne haddime bilmiyorum ama bunları demeyi o kadar çok istedim ki... Şu saatten sonra en çok istediğim şey sana sarılmak, bu kitapların senin imzanı görmesi. Amazon Efsanesi'nin ilk iki kitabı yoktu bende ve yine şu saatten sonra ilk alışverişimde o iki kitaba sahip olmalıyım. Bende böylesine güzel bir etki bıraktı işte. Daha nasıl yorum yapabilirim bu halde bilmiyorum. Anlık yazdığım için de bayağı karmaşık duygular içerisindeyim. Bu kitabı gerçekten alın, bu kitabı hissedin, bu kitabı gerçekten okuyun. Bir şeylerden uzaklaşacaksanız bu kitapla uzaklaşın. Bu kitap kusursuz. Kalbim dayanmıyor, iyi geceler...
560 syf.
·6 günde·Beğendi·10/10
Bu seri benim bestlerimden biri, o kadar seviyorum ki anlatamam. Facebook zamanında okumuş biri olarak, tekrar okurken bile ilk okumamdan bir farkı olmaksızın her duyguyu tekrar yaşadım. Hissettirilen bazı duygular o kadar masumdu ki, bazen gülümseyerek bazen de hüzünlenerek okudum. Bu serinin en sevdiğim yanları; duyguların okuyucuya çok iyi geçirilmesi ve mantık yönünden de oldukça ağır basması. Kitabı okurken durup düşündüğüm zamanlar oldu: Bir insan nasıl bu kadar şeyi kafasında kurabilir, nasıl kurguya dökebilir ve nasıl böyle mükemmel yazabilir? Büşra, bu konu da kesinlikle çok iyi. En sevdiğim tür fantastiktir ve bu konudaki açlığımı en iyi gideren yazarlardan biri Büşra'dır.

Serisinin ilk kitabı Av Dönencesi, öyle fena bir yerde bitmişti ki, devamını sabırsızlıkla beklemiştim; şimdi ikinci kitap Cellat'ın Kalbi'ni bitirdim ve yine aynı duyguları paylaşıyorum. Yazar nerede bitirmesi gerektiğini çok iyi biliyor.
.
Cellat'ın Kalbi, Av Dönencesi'nden sonra aklımızda kalan birçok soru işaretine yanıt veriyor; gerek kurtlarla ilgili olsun gerekse Ada'nın kurt olmasının ardındaki birçok gerçekler olsun ama tabii ki yeni soru işaretleriyle de kafamızı meşgul etmeyi ihmal etmiyor. Ortaya çıkan şeylerin mantığı ise muazzam.
Diğer taraftan yapılan planların bir bir gerçekleştirilip büyük bir değişime sebep olan Dawson, Ada, Peratha, Gavin, Murat, Deborah ve Hilary, kendi içlerindeki dostluk ve aşk konularında da ilerleme kaydediyor.
Verilen savaşın o hırslı rekabeti, duyguların o coşkun hazzı, hepsi çok iyi hissettirildi. Dawson ve Ada aşkı, o kadar mükemmellerdi ki... beklenilmeyecek kadar hem de.
Bir taraftan da düşmanların yeni planlarıyla birlikte, bazı şeyler tekrar alevlenirken, sakin olmak hiçte kolay değildir.

Yeni kitap hemen gelmeli, hemen! Çok bekletilmesin diye yalvarabilirim.
Her yönden doyurucu bir kitaptı ama yetmiyordu...
Kitaptaki tek kusur editör hatalarıydı, umuyorum ki bu konuda daha dikkatli olunur.

Ve bu seriyi gönül rahatlığıyla herkese öneririm!
560 syf.
·4 günde·Puan vermedi
Kırmızı Başlıklı Kız serisinin ikinci kitabının yorumu ile karşınızdayım.
Konusuna girmeyeceğim çünkü ilk kitap öyle bir yerde bitti ki okumayanlar için spoiler olur.
İkinci kitap iki yıl sonra Ada'nın Aleut'lara karışmasını ve kurdu ve kendisi hakkında ki bilgileri öğrenmiş oluyoruz.
Kitap bize Ada ve Dawson'ın geçmişleri hakkında da bilgilerler verirken bir yandan da aksiyonun içinde buluyorsunuz kendinizi. Ortaya çıkan o kadar sır var ki hangisine şaşıracak nasıl tepki vereceğim diye düşünüp durdum.
Ada, Dawson diğer karakterler olsun yine eğlenceli, aksiyonlu sahneler de vardı. Bazı bölümler de daha ne olabilir derken yeniden başka olayların patlak vermesi ve şaşırtması açısından çok beğendim dur durak bilmiyordu ve kaldığı yerden devam ediyordu.
Ada bu kitap ile daha bir kendisini geliştirmişti. Eskisine nazaran yaşadıkları onu baya olgunlaştırmış kendine güvenen güçlü bir kadın olup çıkmış. Yer yer sinir olduğum noktalar da yok değildi ama ilk kitaba nazaran yazar bu kitap ile çıtayı yükselttimiş.
Sonu olaylı bitti elimde üçünçü kitap var çıktığı gibi sipariş ettim. Sonu merak içinde bitince insanda almadan duramıyor :)
Bu seri hakkında daha ne diyebilirim bilmiyorum. Okuyun...

Yeni bir kitap serüvenin görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın.
kitap dolu günleriiz olsun.
528 syf.
·10/10
Büşra Toroman'ın ilk okuduğum kitabıydı ama gerçekten daha önce neden okumadım diye sordum kendime. O kadar güzel bir kitaptı ki hayran kaldım. Ada' nın ailesi katlediliyor ve ada intikam almak istiyor ama teyzesi onu yanına alıyor. Orada başına gelenleri okuyoruz
484 syf.
·10 günde·7/10
Fantastik türündeki bu kitabın Türk bir yazar tarafından yazılmış olmasının merakımı arttırdığını söylemeliyim. Öncelikle konusu ve karakterleri özgündü. Özellikle de ana kadın karakter olan Aleka alışılmışın dışında ve ilgi uyandırıcıydı. Ve de oldukça güçlü, soğukkanlı. Gregg de soğukkanlıydı ama en azından kötü çocuk tarzında biri hiç değildi. Seri size wattpad kitabı havası veriyorsa(bende öyle olmuştu) içiniz rahat olsun alakası bile yok.
Kitapta başta Virginia Tech Üniversitesi'ndeki gizemli cinayetlerden bahsediyor. Ana karakterimiz Gregg ise bu cinayetlerin çözümü için görevlendirilen ajan. Başta polisiye havasında başlayan romanın içine daha sonra amazonların da yer aldığı fantastik öğeler giriyor ve kendinizi bambaşka bir dünya da buluyorsunuz.

Hem polisiye hem de fantastik türünü başarılı bir şekilde harmanlamış yazar. Ayrıca bu iki türün bir arada yazılması çok görülmüş bir şey değil. Tebrik ettim açıkçası. Yazarın amazonları konu alması ise oldukça ilgi çekici.
Kitap oldukça akıcıydı. Basit ve diyolog ağırlıklı bir dili vardı. Ve diyologları da cidden beğendim. Saçma sapan, bağımsız ilerlemiyordu aksine çok kaliteliydi. Özellikle de Gregg ve Niobe'un küçük kızı Alex arasında geçen diyaloglar çok tatlıydı. Zaten kitaba dair en sevdiğim şey diyaloglardı. Şu an ikinci kitabı okuyorum ve cidden çok güzel ilerliyor. Fantastik sevenlerin kesinlikle bir şans vermesi gerektiğini düşünüyorum.

Yazarın biyografisi

Adı:
Büşra Toraman
Unvan:
Yazar
Doğum:
1993
1993 yılında doğan Büşra Toraman, ilk, orta öğrenimini Kocaeli'nde yapmıştır. Halen 18 Mart Üniversitesi'nde Kamu yönetimi okumaktadır. Zincirlenmiş Kalpler ilk romanıdır.

Yazar istatistikleri

  • 50 okur beğendi.
  • 325 okur okudu.
  • 14 okur okuyor.
  • 237 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.

Yazarın sıralamaları