Av Dönencesi

·
Okunma
·
Beğeni
·
4.139
Gösterim
Adı:
Av Dönencesi
Baskı tarihi:
2017
Sayfa sayısı:
528
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232906
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Kavurucu rüzgârlar estiren bir kış masalı... Ailesi ve nişanlısıyla gittiği kampta kurtların saldırısına uğrayan Ada'nın hayatı yanlış bir patikaya sapmıştı. Tüm sevdikleri öldürülürken kendisinin kurtulmasını bir şans olarak görenlerin aksine Ada asıl cezanın hayatta kalmak olduğunu düşünüyordu. Kanada'ya yaptığı yolculukta geçmişini arkada bırakmak isterken aslında ona doğru sürüklendiğinden habersizdi. Kurtların hayatına girmiş, onları tanımış ve farkına varmaksızın bir parçaları haline dönüşmeye başlamıştı. Sadece kurtları değil, kendisini de keşfederken bir daha asla yaşayamayacağını düşündüğü tutkuları da peşinden sürüklenmişti. Kamp saldırısından kurt adamların sorumlu olduğunu öğrendiğindeyse en az aşk kadar büyük bir intikam duygusuna kapılmıştı. Kalbini ve ruhunu onlardan birine vermekse aklına gelebilecek son ihtimaldi. ONU SEVDİ, ONU KORUDU, ONU ÖLDÜRDÜ.
528 syf.
·Puan vermedi
Bir önceki yorumunda dolu dolu kitaplar okumak istediğimi söylemiştim. Sanırım istediğimi aldım. Kitap karşımda duruyor. Ne diyeceğimi bilmiyorum. Bazı yorumlarımda "Kitabı kapattığımda..." cümlesi kurarım, bilirsiniz... Ağlayarak kapattım kitabın kapağını, uzun uzun baktım, sarıldım, ağladım... Bu sefer dedim ki 'neden?'. O an beni anlayan tek şey oydu sanki. Saçma mı bilmiyorum ama öyle duygusal bir bağ kurdum ki kitapla sanki bana bir şeyler demek istedi ama söyleyemedi gibi. Ne desem anlamsız kalacak. Sen gerçek bir yazarsın Büşra Toraman. Wattpat'den keşfedilmiş en güzel yazarlardansın sen. Bu yorumu yapmak ne haddime bilmiyorum ama bunları demeyi o kadar çok istedim ki... Şu saatten sonra en çok istediğim şey sana sarılmak, bu kitapların senin imzanı görmesi. Amazon Efsanesi'nin ilk iki kitabı yoktu bende ve yine şu saatten sonra ilk alışverişimde o iki kitaba sahip olmalıyım. Bende böylesine güzel bir etki bıraktı işte. Daha nasıl yorum yapabilirim bu halde bilmiyorum. Anlık yazdığım için de bayağı karmaşık duygular içerisindeyim. Bu kitabı gerçekten alın, bu kitabı hissedin, bu kitabı gerçekten okuyun. Bir şeylerden uzaklaşacaksanız bu kitapla uzaklaşın. Bu kitap kusursuz. Kalbim dayanmıyor, iyi geceler...
528 syf.
Mikemmel bir kitap. Anlatmaya gerek yok. Görüyorsunuz...
Yapmasam olmazdı :)
Gerçekten güzel bir kitap, çok beğendim.
Aslında kitap değildi okuduğumda Wattpad'de hikaye olarak okumuştum ve 3 hikaye şeklindeydi. Mikemmel. Kitabın ilk bölümlerinde kızla birlikte üzüldüm, kızın kurtulmasına şans diyenlere sövdüm. 2. ve 3. kitap çıkmadı galiba, emin değilim ama çıktığı zaman mutlaka alırım. Okuduğum halde kütüphanemde bulunmasını istediğim fantastik kitaplardan kendileri.
Fantastik kitap sevenlere tavsiye ederim.
Keyifli okumalaar. :)
528 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
Türk yazarlar fantastik konusunda pek yazamadıklarını düşünmüştüm bir kaç kitap okumuş hatta okuyamadan yarıda bırakmış ve sevmemiştim. Böyle mi yazılır diye sinir olduğum bile olmuştu neyse...
Büşra Toraman ise beni şaşırtan bir yazar oldu.
Kitabın konusundan kısaca bahsetmek gerekirse; Ada ailesi, arkadaşları ve nişanlısı ile Uludağ'a tatile gider. Ancak kurt saldırısına uğrarlar ve sadece Ada hayatta kalır. Yaşanan olaylardan sonra Ada Türkiye'de daha fazla kalmak istemez ve teyzesi ile onun yaşadığı yer olan Kanada'ya gider. Aslında yaşadığı olaydan ve geçmişinden kaçmaya çalışırken fark edemediği ise olayların tam ülkesinde başlayan yere gittiğinin ve hayatının bundan sonra değişeceğinin farkında bile değildir.

Wattpad ile Kırmızı Başlıklı Kız serini biliyordum ve üç kitabını da okuyanlardandım. Bu seriye resmen aşık olmuş ve okumaktan bıkmdığım tekrar tekrar okuduğum bir seri olmuştu.
Wattpad de bu seriyi okuduğum sıralarda ise yazarın Amazon Efsanesi serisi Ephesus yayınları tarafından zaten basılıyormuş o aralar. Ve ben tam bu seri ile daha iyi olamaz derken yazar çok farlı bir konusu olan Amazon Efsanesi serisi ile çıtayı yükseltti benim gözümde ki yazar bu kadar mı olur dedirtti.
Neyse biz bu seriden bahsedelim yoksa ben diğer seri için kendimi tutamayacağım. :)
Aslında bilindik konu yani kurtları kim bilmez ki :) ama bu seri de görüp görebileceğiniz ya da aklınıza gelmeyen olaylar ve sırlar var ki. Yeri gelecek şaşıracak, gülecek ve Dawson gibi bir adam aşık olacaksınız.
Dawson, Gavin, Murat, Hilary, Peretha, kötü karakterleri bile bir müddet sonra sevmeye başlıyorsunuz o derece bağımlılık yapıyor. Heleki Gavin adam eğlencenin, komedinin alası.
Seri önceden okumuş biri olarak ve bu seriye bir şans verin kesinle beğeneceğinize eminim. Bir şans verin okuyun okutturun.

Yeni bir kitap serüveninde görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın.
Kitap dolu günleriniz olsun.
528 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Ada gittiği kampta ailesini ve nişanlısı Kerim’i kurt saldırısı sonucu kaybediyor. Saldırıdan tek kurtulan kendisi olduğu için büyük bir suçluluk içinde olan Ada, ona acıyan bakışlardan kurtulmak, yaşadığı olaylardan biraz olsun uzaklaşmak için teyzesi ve eniştesi ile beraber Kanada’ya gidiyor.

Ama tabii Kanada’ya giderken aslında yaşadığı trajedinin merkezine indiğinin farkında değil. Ali’nin kardeşi Kerim’inde saldırı hakkında Ada’dan daha fazla bilgi almak için Kanada’ya gelmesiyle ikili olayların perde arkasında çok daha korkutucu gerçeklerin yattığını fark ediyor. Ada ne kadar başta inkar etse de kurt adamların varlığını kabulleniyor ve dahası onların hayatına dahil oluyor. Ailesini ve nişanlısını öldüren kurtlardan intikam almak için ölümle burun buruna, düşmanlarıyla iç içe bir durumda buluyor kendisini.  Ve işin beklenmedik yanı kalbini bu kurtlardan birine kaptırmak üzere.
528 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Baya baya bayaaa iyiydi. Beklentilerimin üstünde çıktı. Yazarın kalemine bayıldım. Konuya da bayıldım. Zaten genel olarak tüm kurt adam dizi ve filmlerini izlediğim için, bir tür hayranlık besliyordum. Gayet güzel ve hızlı bir okuma oldu.
Yazar okuyucuları yormuyor aksine heycanlandırıyordu.
Okurken elinizden bırakamıyordunuz.
kurt adam ve Türkiye kelimelerinin yan yana kullanılaması gururumu okşadı diyebilirim.
Güçlü kadın profili de tüm romanlarda istediğim türden bir şey olduğu için kitaba ba-yıl-dım.
İlk başta elinize aldıgınızda yazar 3. Kişi ağzından yazdığı için önyargı ile yaklaşabilirsiniz fakat sizi temin ederim ki korkmalık hiç bir durum yok.
Ve +18 sahneler yer almadığı için küçük arladaşlar rahatlıkla okuyabilirsiniz ;)
Alın ve okuyun mutlaka ;)))
528 syf.
·8 günde·Beğendi·10/10 puan
Kitap ilk başlarda beni aşırı bunalttı ama bi 100 sayfa filan sonra güzelleşiyor.Olaylar anlam kazanıyor.Sakın başlarını okuduktan sonra beğenmedim yarım bırakayım demeyin.Pişman olursunuz.
528 syf.
·Puan vermedi
Mikemmel bir kitap. Anlatmaya gerek yok. Görüyorsunuz...
Yapmasam olmazdı :)
Gerçekten güzel bir kitap, çok beğendim.
Aslında kitap değildi okuduğumda Wattpad'de hikaye olarak okumuştum ve 3 hikaye şeklindeydi. Mikemmel. Kitabın ilk bölümlerinde kızla birlikte üzüldüm, kızın kurtulmasına şans diyenlere sövdüm. 2. ve 3. kitap çıkmadı galiba, emin değilim ama çıktığı zaman mutlaka alırım. Okuduğum halde kütüphanemde bulunmasını istediğim fantastik kitaplardan kendileri.
Fantastik kitap sevenlere tavsiye ederim.
Keyifli okumalaar. :)
528 syf.
·Puan vermedi
Ada'nın ailesi katlediliyor ve bir tek kendisi sağ kalıyor. Ardından teyzesinin yanına Kanada'ya gidiyor ve orada hiç karşılaşmayı ummadığı kişilerle karşılaşıyor. Olaylar bundan sonra başlıyor.

Büşra Toraman bence iyi bir fantastik kurgu yazarı. Onun dilini ve kitaplarını seviyorum. Ayrıca Ada ve Dawson gibi karakterleri sürekli görmek istiyorum.

Eğer fantastik kitapları seviyorsanız bence mutlaka okuyun çok seveceğinizi düşünüyorum.
528 syf.
·10/10 puan
Büşra Toroman'ın ilk okuduğum kitabıydı ama gerçekten daha önce neden okumadım diye sordum kendime. O kadar güzel bir kitaptı ki hayran kaldım. Ada' nın ailesi katlediliyor ve ada intikam almak istiyor ama teyzesi onu yanına alıyor. Orada başına gelenleri okuyoruz
528 syf.
·13 günde·8/10 puan
Güzel bir girişi oldu.Devamında bazı yerlerde ince detaya girildiği için sıkıyor ama bazı yerler o kadar akıcı ki okudukça okuyasınız geliyor.Güzel bir final 2. kitaba soru işareti bıraktı yazar, bende merak uyandırdı.Güzel bir kitap olduğu için yazara teşekkür ederim.Ve bu kitabın en iyi yapılmış karakteri bence Gavin :)
528 syf.
·1 günde
Türk yazarlardan genelde aşk romanları okuruz öyle değil mi? Bir aşk romanı değil diyemem fakat bu bambaşka bir şey. Bu muhteşem fantastik kitabın yazarı Türk ve çokça ön yargılı yaklaşılan Wattpad platformundan çıkan biri. Üslup, karakterler ve o muhteşem fantastik dünya... Türkiye'de başlayıp Kanada'ya kadar uzanan bir fantastik eser. Baş karakterimiz Ada'nın başına gelen korkunç olay sonrası Kanada'ya - teyzesinin yanına - gitmesiyle başlayan bir hikaye. Gavin'i seveceğinizi düşünüyorum. Her ne kadar Ada'yla sürtüşmeler yaşasalar da aralarındaki bağı hissediyorsunuz. Ve Dawson... Benim koca yürekli Cellat'ım. Herkese karşı tam bir kapalı kutu. Herkese Pandora'nın kutusu gibi görünebilir fakat kendisini anlattıktan sonra anlayacaksınız ki hiçbir şey göründüğü gibi değil. Tabi ha deyince anlatmıyor. Parça parça okuyacağız onu. Çünkü o Dawson... Ne demek istediğimi okuyunca anlayacaksınız ve bana hak vereceksiniz emin olun. Kitapta en sevdiğim yerlere gelirsek; Gavin ve Ada'nın atışmaları, Dawson ve Ada'nın birbirlerine kendi iç fünyalarını anlatmaları. Fantastik kitap severlerin kesinlikle okuması gereken bir kitap. Fakat serini ikinci kitabını - Cellat'ın Kalbi - almayı unutmayın çünkü Av Dönencesi bittikten sonra karakterlerimizi nelerin beklediğini çok merak edeceksiniz. Umarım beğeneceğiniz bir kitap olur. Keyifli okumalar :)
528 syf.
·Puan vermedi
||Av Dönencesi-Büşra Toraman||

Bu seri uzun zamandır kitaplığımda okunmayı bekliyor. Gizem ’nın hikayesinde bu seriyi okuyacaklarını görünce ben de katılmak istedim ve onlardan baya geç okusam da bitirdim.

Ada ailesi ile gittiği Uludağ tatilinde kurtlar tarafından vahşi bir saldırıya uğruyor ama Ada haricinde ailesi ve nişanlısı ölüyor. Ada için bu çok zor bir süreç oluyor ve teyzesi onu Kanada’ya götürüyor uzaklaşması adına ve Kanada’da da Ada’nın yoluna bir kurt düşüyor ve böylelikle onların Ada’ya ihtiyacı olduğunu öğreniyor.

O vahşi saldırının iç yüzünü merak ediyorlar ama Ada o an ile ilgili bir hafıza kaybı yaşadığı için hiçbir şey hatırlamıyor. Ada’nın hafızasını geri kazanması için uğraş içerisine giriyorlar ve bu süreçte de biz de kurtadamları tanımış oluyoruz ve kitaptaki gelişen olayları okuyoruz. Öncelikle Ada’nın kurtadamları çok hızlı benimsediğini düşünüyorum. Yani hemen onların yanında kalmak istemesi bana bir enterasan geldi.

Sonuçta hayatında daha önce kaç kez kurtadamlarla karşılaştın da hemen kabul ediyorsun mantığına düştüm. Bu konuda bence sorgulaması lazımdı. Onun haricinde diğer bir sevmediğim şeye değinirsek kitaptaki geçişler bence çok iyi değildi. Çok kafa karıştırıcıydı ve bu yüzden de birçok mantık hatası da doğuyordu.

Bazı yerlerde ama böyleydi şimdi neden böyle diye sorup durdum kendime ama bunların haricinde yazarın yaratmış olduğu evreni sevdim. Kurtadamları kalıplaşmış bilgiler yerine kendi hayal gücünü katarak farklı bir şekilde bize sunması bence çok iyiydi. Aleut ve Remuslar olarak ayrılmalarını çok sevdim ve de bu kitapta tamamıyla evreni ve karakterleri tanıma evresiydi.

Bu açıdan da sevdim çünkü bize daha evreni tanıtmadan ve karakterleri tanıtmadan direk olay üstüne olay yaşansaydı sıkılabilirdim. Bu açıdan gerçekten iyiydi. Yaratılan evreni de bu yüzden sevdim ve bu bize diğer kitaplarda da çok önkaynak olacak şeylerdi.

Yazarın anlatımı da akıcıydı ama dediğim gibi sahneler arası geçişleri çok iyi değildi. Bir de benim fantastik kitaplarda en sevdiğim olay böyle heyecanlı kavga ve savaş sahnelerini tamamıyla gözümde canlandırıp o anı yaşamaktı ama bu kitaptaki gerçekleşen kurt saldırıları çok ani oluyordu ve tam olarak o anı gözümde canlandıramıyordum, çok oldu bittiye geliyordu.

Hemen geldiler, kavga ettiler bitti mantığına düşüyordu bu da beni çok üzen bir durumdu. Karakterlerden ben en çok Gavin’i sevdim ya. En ısındığım karakter oydu. Beni çok güldürüyordu. Onun diyaloglarında kendimi hep gülerken buluyordum. İkinci ve üçüncü kitabının çok daha iyi olduğunu duydum. Onları da merakla okuyacağım umarım ama geçişler çok daha iyidir diğer kitaplarda. 3,5/5 Av Dönencesi Büşra Toraman
Sırların kimler için tehlikeli olduğunu anlamak zor.
Korunmak istediğimiz anılar mıdır ,
Yoksa hala verebilecekleri zararlar mı ??
Ada yumruğunu omzuna geçirdiğinde Dawson sinirlenmekten çok şaşırmıştı. "Bileğini büküyorsun ve ayağından destek almıyorsun. Tekrar dene." Ada gözlerini kısarak elini kaldırmışken Dawson, "Kum torbasında," diye belirtti.
Dawson yavaşça gülümsedi. "Hiç keşke dememiştim. Tüm olanların ve seçimlerin bir nedeni olduğunu düşünürüm. Ama ilk defa, keşke senin için onu geri getirebilseydim."
"Hala anlamıyorsun değil mi? Ben bir zindanın içindeydim. Tüm dünyayı gördüğümü sandığım küf kokulu ve karanlık bir zindan. Sen geldiğinden beri bir kapım, pencerem ve alabildiğim nefeslerim var. Yani asıl ben teşekkür ederim. Var olduğun için."

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Av Dönencesi
Baskı tarihi:
2017
Sayfa sayısı:
528
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786059232906
Kitabın türü:
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Ephesus Yayınları
Kavurucu rüzgârlar estiren bir kış masalı... Ailesi ve nişanlısıyla gittiği kampta kurtların saldırısına uğrayan Ada'nın hayatı yanlış bir patikaya sapmıştı. Tüm sevdikleri öldürülürken kendisinin kurtulmasını bir şans olarak görenlerin aksine Ada asıl cezanın hayatta kalmak olduğunu düşünüyordu. Kanada'ya yaptığı yolculukta geçmişini arkada bırakmak isterken aslında ona doğru sürüklendiğinden habersizdi. Kurtların hayatına girmiş, onları tanımış ve farkına varmaksızın bir parçaları haline dönüşmeye başlamıştı. Sadece kurtları değil, kendisini de keşfederken bir daha asla yaşayamayacağını düşündüğü tutkuları da peşinden sürüklenmişti. Kamp saldırısından kurt adamların sorumlu olduğunu öğrendiğindeyse en az aşk kadar büyük bir intikam duygusuna kapılmıştı. Kalbini ve ruhunu onlardan birine vermekse aklına gelebilecek son ihtimaldi. ONU SEVDİ, ONU KORUDU, ONU ÖLDÜRDÜ.

Kitabı okuyanlar 457 okur

  • Öykü Boğazkesenli
  • Nehir Uzun
  • Büşra
  • Melike Gencer
  • Elif Nur
  • Eylül Özkan
  • Rümeysa Goktaş
  • Skyliblary
  • C̷e̷y̷
  • SOLEİL

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-12 Yaş
%4.3
13-17 Yaş
%43.5
18-24 Yaş
%39.1
25-34 Yaş
%13
35-44 Yaş
%0
45-54 Yaş
%0
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%0

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%94
Erkek
%6

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%55.3 (109)
9
%20.3 (40)
8
%12.7 (25)
7
%4.1 (8)
6
%2.5 (5)
5
%2.5 (5)
4
%1 (2)
3
%0
2
%0
1
%1.5 (3)