Çağlar Şaher

Çağlar Şaher

Çevirmen
9.0/10
9 Kişi
·
18
Okunma
·
0
Beğeni
·
13
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
295 syf.
·Beğendi·Puan vermedi
Her istediğinizi elde edebilirsiniz, siz yeter ki olumlu düşünün, düşüncelerinizi kontrol edin diyenlere inat, hayatta her istediğimizi elde edemiyeceğimizi buna rağmen anlamlı ve doyumlu bir hayat yaşabilceğimizi anlatan bir kitap.
Kesinlikle tavsiye ederim
295 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
Gerçeğin Tokadı nı elbette her insan birgün yiyecektir. Bu bir ölüm hastalık boşanma afet ve birçok şey olabilir... Bu süreçlerde o ana takılıp kalıpda akan zamanı berbat etmeden olaylarla mücadelede farklı bir bakış kazanıp hemen ana dönebilmek önem arz etmektedir. O halde şöyle sıralayayım 1.beklenti açığını az tutmalısın
2.anda olmalısın
3.hedeflerin değişebilir zamanla ancak değerlerini öyle belirlemelisin ki onlar stabilliğini korumalı
Genel olarak bunları yazmak yanı sıra yazarın oğluna otizm tanısı konduktan sonra yaşadığı tokadı naifce ve boğmadan mücadelesini anlatan çeşitli egzersizlerle psikoterapi ye sıcak baktıran psikolojik bir eser. Psikolojik olduğu için olsa gerek 2yıl arayla okumama farklı tatları almış bulunmaktayım.
Not; kitabın arkasındaki ekleri 6ayda bir göz gezdirip anda olma ve kendilelik etkinliklerini egzersizlerini hatırlamakta fayda var diye düşünüyorum.
Ayrıca özel bilgilerinde yazdığım gibi kitabı hediye eden arkadaşım Ayşecan a çok çok teşekkür ederim.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 18 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 29 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.