Carl Honoré

Carl Honoré

Yazar
6.5/10
2 Kişi
·
4
Okunma
·
1
Beğeni
·
19
Gösterim
Adı:
Carl Honoré
Unvan:
Kanadalı Gazeteci, Yazar
Doğum:
İskoçya, 29 Aralık 1967
Carl Honore, İnsan ve Toplum, Kişisel Gelişim kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.
Zaman daha fazla kontrole sahip olmaya başladıkça teknoloji her şeyi daha da hızlı yapmayı mümkün kıldı; telaş ve acelecilik hayatın her safhasına girdi. Artık insanların daha hızlı düşünmesi, çalışması, konuşması, okuması, yazması, yemek yemesi ve hareket etmesi bekleniyordu.
Carl Honoré
Sayfa 29 - Alfa Yayınları
Aşırı çalışmanın ortaya çıkardığı başka sağlık sorunları da var: Egzersiz yapmak için bizlere az vakit ve enerji bırakır, aşırı alkol ve hazır gıda tüketmeye sevk eder. En hızlı ülkelerin en şişman ülkeler olması da bir tesadüf değil. Amerikalıların üçte biri ve İngilizlerin de beşte biri klinik olarak obez. Japonya'da bile insanlar şişmanlama eğilimi göstermeye başladı. 2003'te yapılan bir ulusal gıda anketinde Japon erkeklerinin üçte birinin kilolu olduğu ortaya çıktı.
Carl Honoré
Sayfa 7 - Alfa Yayınları
İnsanlar öylesine çılgın bir kavga gürültünün içerisinde doğar, evlenir, yaşar ve ölür ki çıldıabileceklerini düşünürsünüz.
WİLLİAM DEAN HOWELLS, 1907
Beyaz yakalılar arasında kokain en tercih edilen madde olsa da amfetaminler veya diğer ismiyle ''speed'' tercihler arasına girmeye başladı. 1998'den beri Amerika'da iş yerinde uyuşturucu kullanımı %70'lere fırladı. Birçok çalışan kendisine bir anda zindelik ve atiklik hissi veren, gün boyu etkisi devam eden kristal metamfetamini tercih etmekte.
Carl Honoré
Sayfa 7 - Alfa Yayınları
Sanayileşme hızlandıkça saate ve hıza tapmaya karşı verilen tepki de aynı oranda hızlandı.
Carl Honoré
Sayfa 46 - Alfa Yayınları
Londralı bir danışman ''Eskiden tükenmişlik kırk yaşın üzerindeki kişilerde görülen bir durumdu, ancak artık otuzlarında, hatta yirmilerinde tamamıyla tükenmiş insanlarla karşılaşıyorum'' diyor.
Carl Honoré
Sayfa 5 - Alfa Yayıncılık
Gulliver'in Seyahatleri'nde Gulliver'in saatine sık sık bakması yüzünden Lilliputlar saatin tanrı olduğunu düşünürler.
Carl Honoré
Sayfa 45 - Alfa Yayınları
290 syf.
·3 günde·7/10 puan
Uzun zaman ardından okuduğum ilk kişisel gelişim kitabı olan Yavaş kitabı Carl Honore'nin okduğum ilk kitabı olmakla birlikte iyi araştırılmış, iyi düşünülmüş, iyi yapılandırılmış, iyi bir hikaye anlatıyor. Çok kaynakla araştırılmış başarılı bir kitap olan Yavaş , hızlı yaşadığımız günümüzde çok söz konusu olmayan hayatta yavaş olmayı savunmakla birlikte hızlı yaşamanın yaşattığı sorunlardan da bahsediyor. Yavaş yaşamın değişiklik olmayıp bir felsefe oldunu savunan Carl Honore kitabın içerisinde hızlı yaşamdan etkilen iş adamları, aileler , insanlar , günümüzde popüler olan slow food, çocuklar ve eğitimi ( erken yaşta çocukların aldığı eğitimden kaynaklı psikolojik bozukluk ve üniversiteyi erken bitirme hırsı vs ) ve son olarak kendi çocuklarına nasıl yavaş yaklaşıp (masal okuma saatini uzun tutma vb) olumlu yönlerini okuyucuya aktarıyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Carl Honoré
Unvan:
Kanadalı Gazeteci, Yazar
Doğum:
İskoçya, 29 Aralık 1967
Carl Honore, İnsan ve Toplum, Kişisel Gelişim kategorilerinde eserler yazmış bir yazardır.

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 4 okur okudu.
  • 9 okur okuyacak.