Carrie Jones

Carrie Jones

Yazar
7.5/10
22 Kişi
·
53
Okunma
·
2
Beğeni
·
443
Gösterim
Adı:
Carrie Jones
Unvan:
Yazar
İnsanlar her zaman karanlığa bakar , Zara. Ne görebileceğimizden korkarız.Dışarı karanlık olabilir , bu kendi ruhumuzun karanlığı da olabilir ama bence hiç bilmemektense , bakarken yakalanmak daha iyidir.
388 syf.
·1 günde·Puan vermedi
Esrarengiz olayların, doğa üstü canlıların, aşkın ve sizi içine hapsedecek duyguların birleşimi oldukça ilginç bir kitap.Başlarını 'ne kadar sıradan bir kitap' diyerek okudum ama sonra sayfaları nasıl çevirdiğimi unuttum diyebilirim.
388 syf.
·Beğendi·8/10
Her bölüm başına ana karakterimiz Zara'nın özel ilgisi olan Fobi tanımlamaları ile isimlendirilmiş. Burada karşımıza periler ve şekil değiştirenler çıkıyor. Kitap aslında tamamen periler üzerine şekil değiştirenler(kurtadamlar, kartallar, kaplanlar) katılıyor ama tüm olaylar perilere bağlı. Kitapta çok az alacakaranlık havası sezdim. Olaylar biraz klişe olsada kendini okutturuyor. Seri dört kitaptan oluşuyormuş. 4 kitapta çıkmış. Olayları unutmadan bir an önce hepsi çıksada okusak. Kapağını ilk gördüğümde saçma bulmuştum. Ama olayları okuyunca anlamlı bir kapak olduğunu anladım. Kitap müthişti. Bir an önce bu karakterlerl tanışalısınız. O yüzden biraz benzerlikler var.
388 syf.
·5/10
Kitap ana karakterimiz Zara’nın fobileri ile başlıyor. Hem de bir sürü fobi...
Zara öz babası gibi sevdiği üvey babasını kaybedince bu acıyla başa çıkamayacak duruma gelmiştir ve annesini onu üvey babaannesinin yanına gönderir. Başta yeni ortamına alışamayan Zara bir süre sonra olayların ilginçleşmesiyle yeni maceralara atlar. .
.
Evettt, güzel bir konuya sahip olan bir kitap fakat konu iyi işlenememiş ve biraz geçiştirilmiş gibi geldi bana. Olaylar çok hızlıydı ve yeterli detaylar yok gibiydi. 14-18 yaş ve fantastik türe yeni başlayanlar zevk alabilirler fakat daha iyilerini okuyanları tatmin etmeyecektir
388 syf.
·5 günde·Puan vermedi
Zara, öz babası gibi sevdiği üvey babasının vefatından sonra kendine gelemez ve annesi onun için endişelenerek üvey babaannesinin yanına yollar. Orada herşeyin daha güzel olacağına inanırlar. Ancak Zara'nın peşinde bir adam vardır ve nereye gitse onu takip etmektedir. Babaannesinin yanında da durum değişmez. Zara bu adamın kim olduğunu bulmakta kararlıdır ancak adamın kimliğini ortaya çıkarırken ailesi ve arkadaşları hakkında sırlara da ulaşacaktır.
Aynı zamanda Zara çok fazla korkusu olan bir kız ve bunların üstesinden gelmeye çalışıyor. Bölüm geçişlerine korkularının ismi verilmiş. Kitabın türü fantastik. Benim tarzım olmasa da okudum. Yazarın dili çok akıcı olduğundan yaklaşık 400 sayfalık bu kitabı elinize aldığınız gibi bitirebilirsiniz bile. Yormayan ve sıkmayan hoş bir kitaptı. Öyle ahım şahım birşey olmasa da fantastik roman sevenler için ideal bir kitap. 

Yazarın biyografisi

Adı:
Carrie Jones
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 53 okur okudu.
  • 7 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.