İhtiyaç

6,7/10  (7 Oy) · 
12 okunma  · 
3 beğeni  · 
328 gösterim
Herkesin Korkuları Vardır…

On altı yaşındaki Zara White, çok sevdiği üvey babasının ani ölümünün ardından annesi tarafından apar topar babaannesinin yanına gönderilir. Annesi her ne kadar bunu onun iyiliği için yaptığını söylese de burası Zara için pek de güvenli bir yer değildir çünkü burada çocuklar hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolmaktadır. Tuhaf bir adamın gittiği her yerde onu izlediğini düşünen Zara çok geçmeden bu şüphesinde haklı olduğunu anlar. Üstelik bu adam arkasında altın rengi bir toz bırakmaktadır. Bu esrarengiz kasabada neler olup bittiğini anlamak için kolları sıvayan Zara çok geçmeden aslında hiç kimsenin ve hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığını anlayacaktır.
 • Baskı Tarihi:
  Ağustos 2016
 • Sayfa Sayısı:
  388
 • ISBN:
  9789759999971
 • Çeviri:
  Bige Turan
 • Yayınevi:
  GO Kitap
 • Kitabın Türü:
TINI 
10 Oca 23:02 · Kitabı okudu · 1 günde · Puan vermedi

Esrarengiz olayların, doğa üstü canlıların, aşkın ve sizi içine hapsedecek duyguların birleşimi oldukça ilginç bir kitap.Başlarını 'ne kadar sıradan bir kitap' diyerek okudum ama sonra sayfaları nasıl çevirdiğimi unuttum diyebilirim.

Hayalperestinkitapligi 
18 Eyl 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 8/10 puan

Her bölüm başına ana karakterimiz Zara'nın özel ilgisi olan Fobi tanımlamaları ile isimlendirilmiş. Burada karşımıza periler ve şekil değiştirenler çıkıyor. Kitap aslında tamamen periler üzerine şekil değiştirenler(kurtadamlar, kartallar, kaplanlar) katılıyor ama tüm olaylar perilere bağlı. Kitapta çok az alacakaranlık havası sezdim. Olaylar biraz klişe olsada kendini okutturuyor. Seri dört kitaptan oluşuyormuş. 4 kitapta çıkmış. Olayları unutmadan bir an önce hepsi çıksada okusak. Kapağını ilk gördüğümde saçma bulmuştum. Ama olayları okuyunca anlamlı bir kapak olduğunu anladım. Kitap müthişti. Bir an önce bu karakterlerl tanışalısınız. O yüzden biraz benzerlikler var.

Kitaptan 4 Alıntı

Hayalperestinkitapligi 
18 Eyl 2017 · Kitabı okudu · İnceledi · Beğendi · 8/10 puan

İnsanlar her zaman karanlığa bakar , Zara. Ne görebileceğimizden korkarız.Dışarı karanlık olabilir , bu kendi ruhumuzun karanlığı da olabilir ama bence hiç bilmemektense , bakarken yakalanmak daha iyidir.

İhtiyaç, Carrie Jonesİhtiyaç, Carrie Jones

"..Hepimiz zaman zaman birisi tarafından kurtarılmaya ihtiyaç duyarız, bu zayıf olduğumuzu göstermez.."

İhtiyaç, Carrie Jonesİhtiyaç, Carrie Jones