‘S

Sabitlenmiş gönderi
Kitap incelemelerim
Okuduğum kitapların konularından bahsetmektense bana hissettirdiklerini ve okurken düşündürdüklerini paylaşmayı tercih ediyorum.
Reklam
764 syf.
·
Puan vermedi
Kanatlar ve Küller Sarayı
Kanatlar ve Küller SarayıSarah J. Maas
9.2/10 · 2.043 okunma

Okur Takip Önerileri

Tümünü Gör
“Seni neyin perişan edeceğine sadece sen karar verebilirsin."
Reklam
464 syf.
7/10 puan verdi
Kitabın cildine ve dış kapağına baktığınızda sanki biraz fantastik biraz da gotik bir kitap okuyacağınızı düşünüyorsunuz. Okumaya başladıktan sonraysa hiç alakası olmadığını anlıyorsunuz. Kağının o kadar özenli ve gösterişli olmasına da gerek yokmuş. Öncelikle ben bu kitap hakkında çok fazla şey duydum, kitabın absürt komedi olduğunu söyleyen çok fazla kişi var ama bence alakası bile yok. Dark Romance kategorisinde, ama yoğun bir dark havası yok en azından bizim alışmış olduğumuz ya da düşündüğümüz tarzda. Yazarların kalemleri o kadar belli ki. Erkek karakter de Öfkeli Tanrı’yı çok gördüm inanılmaz derecede anımsattı. Kadın karakteri okurkense aklıma hep Sevgili Venom kitabı geldi. Bence her ikisinin de esintileri yoğundu. Kitapta saçma gelen yok artık dediğim çok şey oldu ama kitap özelinde belirtmek istiyorum ki okudukça sebeplerini anlayabildim. Bu yüzden de çok kötü diyemeyeceğim kitaba. Favorim olmadı ama okurken keyif aldım. Kitaptan ne beklediğinize bağlı, ve her iki yazarın kalemine de aşina değilseniz bu kitabı okumayın çünkü sevmezsiniz saçma gelen çok fazla şey olur ama ben daha önce her iki yazar da kitaplarına ayrı ayrı okuduğum için açıkçası bir çok sahne gözüme batmadı.
Karanlık Romeo’m
Karanlık Romeo’mL. J. Shen · Olimpos Yayınları · 2023400 okunma
“Beklentiler hesap vermeyi gerektirir ve hesap verme, yalnızca bir başkasının varlığında önemlidir.”
Sayfa 197
594 syf.
9/10 puan verdi
Serinin bence tam anlamıyla değiştiği kitap. Açıkçası bu kitabı hem seviyorum hem de defalarca kez okumama rağmen bazı sahnelerinde hala geriliyorum. :) Harin tam anlamıyla ergen olduğu ama bunu bile doya doya yaşayamadığı bir kitap olduğu için beni biraz hüzünlendiriyor da. Bazı bazı yerleri okurken gerçekten çok etkilendim. Ve ilk okuduğum heyecanla okudum. Sonu biraz hüzünlü bitmesine rağmen bence kesinlikle serinin en iyi kitaplarından biriydi.
Harry Potter ve Melez Prens
Harry Potter ve Melez PrensJ. K. Rowling (Robert Galbraith) · Yapı Kredi Yayınları · 200523,3bin okunma
“Geri döndüğün için teşekkür ederim." "Senin için her zaman geri döneceğim, Ev. Sen istemesen bile."
Reklam
376 syf.
8/10 puan verdi
Serinin ilk kitabını okurken biraz zorlanmıştım o yüzden bu kitabı da sevecegimi düşünmedim. Ama okumaya başladıktan sonra fikrim değişti. Okurken gerçekten keyif aldım ve resmen bir gecede bitirdim karakterler diyalogları kesinlikle çok güzeldi. ve bu kitapta yan karakterleri daha çok sevdim ilk kitapta tam anlamıyla adapte olamadığım için ortalama bulmuştum her şeyi. Ama ikinci kitapta ilk kitaptaki karakterleri bile daha çok sevdim daha eğlenceliydiler. Özellikle Harvey, çok keyifli bir karakter olmuş. Genel itibarıyla de karakterlerin baştan sona fikir değiştirmemesi karmaşaya düşmemesi kesinlikle çok iyiydi o açıdan da çok sevdim. Cade, ilk başta istemedi ama sonrasında istediğini anladı andan itibaren hiçbir şekilde kararını değiştirmedi ve bence bu onu iyi karakterler arasına soktu benim gözümde. Böyle karakterleri okumayı gerçekten çok seviyorum. Eğer ilk kitabı okuduysanız ya da henüz okumadıysanız bence seriye kesinlikle şans verebilirsiniz belki kitabı daha çok seversiniz, ama bu kitabı kesinlikle okuyun.
Kalpsiz
KalpsizElsie Silver · Nemesis Kitap · 2023297 okunma
416 syf.
10/10 puan verdi
Bu kitap bence ilk kitaptan çok çok daha iyiydi. Olaylar daha heyecanlıydı daha akıcıydı, herkes sürekli hareket halindeydi ve hep bir olay yaşandığı için kesinlikle çok iyiydi. Üçüncü kitabı filmlerden ezbere bilsem de merakla bekliyorum :)
The Two Towers
The Two TowersJ. R. R. Tolkien · Mariner Books · 200310,1bin okunma
%69 (315/456)
Ölümüne Sadakat
Ölümüne SadakatNora Roberts (J.D. Robb)
8.5/10 · 149 okunma
2.272 öğeden 1 ile 15 arasındakiler gösteriliyor.