Catherine Bybee

Catherine Bybee

Yazar
7.7/10
194 Kişi
·
398
Okunma
·
17
Beğeni
·
2754
Gösterim
Adı:
Catherine Bybee
Unvan:
Amerikan Roman Yazarı
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 1 Mayıs 1968
Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Aşk Eski Bir Yalan, Cumaya Kadar Sözüm Söz, Mutluluk Sınır Tanımaz, Mutluluğa Bir Kala, Pazartesi Düğünümüz Var, Sadece Arkadaşız olarak sayılabilir. Catherine Bybee kitapları; Nemesis Kitap, Novella Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.
- "Beni seviyor musun?"
- "Tanrı aşkına Jessie, sen beni dinlemiyor musun? Seni tarçınlı çöreğe üşüşen hamamböcekleri kadar seviyorum."
344 syf.
·104 günde·6/10
Evet yine bir Catherine Bybee kitabı ile birlikteyiz. Konusu tabiki aşk.
Spoi içerir.
Katie, abisinin düğününde bir yıl kadar önce ayrıldığı abisinin arkadaşı Dean ile karşılaşınca Dean'ı olan duygularının hala kaya gibi sağlam olduğunu idrak ediyor. Ve artık Dean ile birlikte çalışmak zorunda kalacağı için bu duygularını çok iyi saklaması gerektiğini düşünüyor.
Dean ise, Katie ile ayrıldıktan sonra onu unutmak için başka birisiyle çıkmış hatta evlenmeye az bir zaman kala o kadın tarafından terk edilmiş. O da düğünde Katie ile karşılaşınca onu unutamadığını idrak ediyor.
İkiside birbiri arasında olan çekimden haberdarlar ne kadar birbirinden uzak durmak isteselerde olamıyor. Kalbe söz geçmiyor değil mi?
Ama asıl olay Katie'nin abisinin düğün gecesinde otele dönünce kapısına bırakılan bebeği bulması ile başlıyor. Bu bebek kimin? Ve neden Katie'nin kapısına bırakıldı? Daha fazla yapmayacağım. Okuyup öğrenin.
İyi okumalar.
352 syf.
·6 günde·Beğendi·7/10
Catherine Bybee romans tarzında yazan bir yazarımız. Yazarın daha önce de kitaplarını okuduğum için indirim de olduğunu görünce kitabı aldım. Yazarın akıcı bir anlatımı var.
Spoi içerir.. Monica işini çok seven ve acil serviste çalışan bir hemşire. Monica babasından ötürü ilişkilerinde bağlanma sorunu yaşıyor. Aynı iş yerinde çalıştığı bir erkek hemşir ile ilişkisi ciddiye binmeye başlayınca ondan ayrılıyor. Tam bu esnada dünyanın başka bir ülkesinde meydana gelen deprem felaketi ve onun sınır tanımayan hemşirelere üye olması sebebiyle gönüllü olarak deprem bölgesine yardıma gidiyor. Burada namı değer yalın ayak (Trent) ile tanışıyor.
Trent'te anne ve babasının ölümünden sonra şehir hayatından uzaklaşmak için bölge de yaşayan bir pilot.
Monica ve Trent deprem yıkımının ortasında olmalarına rağmen aralarında ki çekime karşı koyamazlar. Ve en mutlu oldukları anda başlarına gelen felaket işleri karıştırır. Ölüm kalım savaşının ortasında kalırlar. Daha fazla ayrıntı vermeyeceğim. Okuyup öğrenin.
Yazar depremin etkisini ve yaşananları sıkıntıları güzel anlatmış kitabında..
İyi okumalar
384 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Catharine Bybee severek okuduğum akıcı dilde bir günde okunacak kitaplar yazıyor. Bu kitap da soluksuz bir şekilde bir günde biten bir günümüz aşk romanıydı. Etkilendim ve tabi ki beğendim...
Hayatını romantik komedi kitapları yazarak kazanan Dakota Laurens, mutlu sonların sadece yazdığı romanlarda gerçek olabileceğine inanır. Ona göre hayal ettiği aşkı yaşaması imkansızdır.
368 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Çok akıcı bir kitap... Romantik gizem. aşk dram
Carter yakışıklı çekici bir avukat zeki çalışkan gözü yükseklerde bekar yargıç olduktan sonra Kalifornia eyalet valilğine adylığını koyuyor. Ama bekar olması ve beğendiği ve arkadaşı olan Eliza yı bar kavgasında kurtarmak için kavga ya karışında ve videoları internette dolaşmaya başlayınca valilik şansı düşer kurtulmasının tek bir yolu gözükür o da evlenmesi ve Carter da hoşlandığı çekici bulduğu ve aralarında yıllarda çok yoğun bir elektrik olan güzeller güzeli Eliza ile evlenmeye karar verir tabi bu o kadar kolay değil . Çünkü Eliza yı ikna etmek hiçte kolay olmayacak....
Eliza ya gelince O da Carter dan çok hoşlanmaktadır ve aralarında ki eliktriksel çekimden çok etkilenmektedir. Carter ın Ona evlenme teklif etmesi Onu şaşırtır .ve kabul etmez . Çünkü Elisa nın sırları vardır. Elisa nın ailesi O 9 yaşında iken öldürülmüştür ve o zamandan beri tanık koruma programındadır. ve göze batmaması ve sürekli yer değişrtirmesi gerekmektedir. Carter a yardımcı olmak için bar kavgası olayını açıklamak için basın toplantısına katılır ve medya da çıkan video ve fotoğrafları Onu tehlike altına sokar...
Carter gerçeği öğrenir ve Eliza yo korumak ister.... aşk ve gizem olaylar kesinlikle tavsiye ediyorum.
336 syf.
·8/10
Jessie bekar bir anne. Garsonluk yaparak kardesine ve ogluna bakiyor. Hayatina giren erkeklerin onu kandirmasndan yorulmus. Bu yuzden ayaklari yere basan, kendine yetebilen, hayal perst olmayan, isi gucu yerindd birini istiyor.
Jack ise cok zengin bi adam ve hayatina giren herkes parasndn dolayi var. Jessie yi gorur gormez vuruluyor. Ve isler de bundan sonra karisiyor. Jack cok tatlis bi adamdi. Ne istedigini bilen adamlari severim zati. Kitapta iyiyidi. Okuyun oktun :)
344 syf.
·1 günde·7/10
Mutluluğa Bir Kala
Catherine Bybee
Uzun aradan sonra yeni bir kitap bitti. Catherine yi severim ki bu kitabı da çok hoştu. Zaten eski sevgili arkadaş hikayelerine bayılıyorum. Bu daha çok anne sıcaklığı ile doluydu. Kapısında bulduğu kızı gördüğü an kızın kimin olduğunu ve needen ona geldiğini anladım çabuk çözdüm olayı ama kitabı sevdim. Özelikle anne olmak isteyen bir kadını okumak hoşuma gitti. Ve bir çocuğu doğurmadan da anne olunuyor oluşu. Kitap hakkında çok yorum yapmak istiyor ama hepsi size ipucu vermiş olur o yüzden böyle kalsın hoş sıcak bir hikaye okumak isterseniz doğru bir kitap
384 syf.
·2 günde·Beğendi·9/10
Yeni yıla girmeden önce araya bir kitap daha sıkıştıramasam bu yılın son kitabı diyebiliriz. Ama şuan başlayacağım kitap yanımda hazır bir şeklide durduğu için bu ay sonuna kadar bir kitap daha okur ve bitiririm.
Yazarın şuana kadar çevrilen tüm kitaplarını eğlenerek okudum. Genelde hep güçlü kadın karakterleri yazdığı için de favori yazarım.
Spoiler olabilir baştan uyarıyorum!!!!!


Hayatını romantik komedi kitapları yazarak kazanan Dakota Laurens, mutlu sonların sadece yazdığı romanlarda gerçek olabileceğine inanır. Ancak hayat Dakota için büyük bir sürpriz hazırlamaktadır. Beklenmedik bir anda karşısına çıkarak aklını başından alan Doktor Walt, unuttuğu güzel duyguları ona yeniden hissettirir. Bu hislerinin karşılığının da olduğunu fark eden Dakota için bir şeyler değişmeye başlamıştır. Mutlu son yakında bir yerlerden göz kırparken bir tercih yapması gerekecektir. Ya duvarlarını yıkıp aşkın yolunu açacak ya da aşk eski bir yalan diyerek aşkı sadece yazdıklarında bulmaya devam edecektir.
Dakota’nın dürüstlüğü, düşündüğünü direk söylemesi, istediğini almak için gösterdiği çaba kendisine hayran bıraktı. Genelde kitaplarda hep erkek karakterler sevilir ön plana çıkar ama bana göre bu sefer ön planda olan Dakota..
Walt ile Dakota’nın diyaloglarını, birbirlerine takılmalarını okumak eğlenceliydi. Tabi kitapta serinin bir önceki kitabında tanıştığımız Trent Fairchild ile Monica’dan da haberler alıyoruz.
352 syf.
·6 günde·8/10
Serinin üçüncü kitabında hemşire Monica 'ın sınır tanımayan hemsireler grubuna üye olup çok büyük bir deprem ile sarsılan Jamaika 'ya yardım etmek için gitmesini, orada yaşadıkları sıkıntıları neredeyse birebir orjinali yani olması gerektiği gibi anlatan ( aynı zamanda yazarın kendisi de bir hemşire olduğu için tabi ki ) ve yeni dostları , yeni aşkı vermesi gereken mesleki mücadelesini akıcı bir anlatımla keyifle okudum.
336 syf.
·1 günde·7/10
Klasik bir konu
Ama tatlı sıcak ve içten bir kitaptı.
Tek kızdığım kızın net tavrıydi
İnsan aşkı bulunca gerisi bos gelir tavrını geçmiş orada yaşadıkları şeyler one çıkıyor demekki
Her neyse günlük okuyabileceiniz bir kitap diyebilirim:)
10/7
336 syf.
·4/10
Yazarın Weekday Bride serisini çok sevmiştim hazır elimde varken Not Quite serisine de başlayayım dedim ama sevemedim kitabı bir türlü. Weekday Bride serisindeki sıcaklığı bir türlü yakalayamadım anlatımda. Belki de klişe bir konuyu klişe bir şekilde anlatıyor olduğundandır ama kendimi kitabın içine bir türlü sokamadım. Ama tabii ki de serinin diğer bütün kitaplarını da okuyacağım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Catherine Bybee
Unvan:
Amerikan Roman Yazarı
Doğum:
Amerika Birleşik Devletleri, 1 Mayıs 1968
Başlıca kitapları alfabetik sırayla; Aşk Eski Bir Yalan, Cumaya Kadar Sözüm Söz, Mutluluk Sınır Tanımaz, Mutluluğa Bir Kala, Pazartesi Düğünümüz Var, Sadece Arkadaşız olarak sayılabilir. Catherine Bybee kitapları; Nemesis Kitap, Novella Yayınları aracılığıyla kitapseverlerle buluşmuştur.

Yazar istatistikleri

  • 17 okur beğendi.
  • 398 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 185 okur okuyacak.