Ceren Deniz Yıldız

Ceren Deniz Yıldız

Yazar
7.1/10
14 Kişi
·
32
Okunma
·
1
Beğeni
·
1.042
Gösterim
Adı:
Ceren Deniz Yıldız
Unvan:
Wattpad Yazarı
Sosyal paylaşım platformu Wattpad'de "Ceren ylfz" adıyla yazmaktadır. 16 yaşındadır.
“Öyle gözler vardır ki sözlerden iyi anlatır.Öyle sözler vardır ki o gözleri ömür boyu ağlatır.”
296 syf.
·5/10
Kitap günümüzdeki gençlerin, dizilerden etkilenerek kendilerini kaptirdiklari bazı ask hayallerini birkaç kat daha abartmış şekilde işlenen bir konuya sahip. Zengin ve herzamanki çok yakışıklı bir çocuk. Ve çok ukala, cok meraklı, hiç korkusu olmayan ve çok güzel bir kız. Çocuk kıza çok aşık ama söyleyemiyor. Kız başta çocuktan çok korkuyor. Sonra ona aşık oluyor. Vs. Vs. Vs.
Kitabın konusunu begenmesemde kitap akıcı bir dille anlatılmış. Yazarımız bazen kitabının kahramanlarının ismini unutmuş. Doğan'a Doruk demiş falan ama yinede güzel bir kitap. Yazarımızı böylesine sıradan bir konuyu akıcı bir dille anlattığı için tebrik ediyorum.
Okumanızı tavsiye ederim lakin:D
296 syf.
·3 günde·1/10
resmen hayal kırıklığı yaşadım. beklentilerimin çok altındaydı. daha çok 14-17 yaş arasına ithaf eden bir kitap olmuş, yine de yazarın düşüncelerine, kalemine, eline sağlık.
291 syf.
·Beğendi·10/10
Aşkın intikama nasıl engel olduğunu anlatan güzel kurgulu bir hikaye. Okuduğumda çok etkilenmiştim. Beni de böyle seven olur mu diye düşünmedim değil tabii, ama elbetteki seven olmaz. Ama hikaye muhteşem. Tüm umudunu yitirmiş insanlara umut olması dileklerimle...
296 syf.
·Beğendi·10/10
Baran ve Güneş'in aşkı anlatılıyor.
Baran yakışıklı, karizmatik, zengin bir o kadar da insanların korktuğu bir tip
Güneş ise, güzel , mavi gözlü, inatçı, meraklı bir kız.
Baran'ın kız kardeşi sevgilisi ile kavga ederken bir kaza sonucu ölüyor. Baran O çocuğu döverek öldürmek için oraya gidiyor. Ama öldürmeyi düşündüğü adama sarılıp onu teselli eden bir kız görüyor ve O kızı görür görmez aşık oluyor. Bu kız Güneş tam 2 yıl gizliden gizliye kızı takip ediyor ama kızla hiç tanışmıyor ondan uzak duruyor.
2 yıl sonra Güneş okulunu değiştirip Onların okuluna geçiş yapınca kaçışının olmadığını anlıyor. Güneş'e daha ilk günden ''Benimsin'' diyor. Güneş'i kendine aşık etmek için çok uğraşıyor. Güneş Baran'dan nefret ettiğini haykırırken ne ara Ona aşık olduğunu bile anlayamıyor. Sonra sevgili oluyorlar , nişanlanıyorlar ve evleniyorlar .
Tam 5 çocuk yapıyorlar.
Kitap güzeldi. Ana karakterler Baran ile Güneş olsa da arkadaşlarının aşkları da anlatılıyor.
İyi okumalar
296 syf.
·94 günde·5/10
Bir motosiklet kazası,
Bir ölüm,
Bir aşk... Güneş İzmir'den İstanbul'a taşınan lise son sınıf öğrencisidir. İstanbulda'ki yakın arkadaşı Deniz'in okuluna gitmeye başlar ve burada Baran ile tanışır. İkili arasında garip bir çekim oluşur.
Bir de Güneş'in yakın arkadaşı Rüzgar vardır ve oda Güneş'ten bir kaç gün sonra İstanbul'a gelir. Olaylar başlar.
Kitap Güneş'in ağzından anlatılıyordu. Akıcı ve kolay okunan bir kitaptı. Yer yer fazla betimlemeler vardı.
konu olarak baktığımızda güzel bir konuya sahipti. Daha iyi işlenebilirdi. Konu ve gerçekleşen olaylar karakterlerin yaşlarına göre biraz fazlaydı belki daha büyük olmalıydı karakterlerin yaşı. Rüzgar ve Baran'ın yaşlarına rağmen yaptıkları biraz gerçeklikten uzaklaştırmıştı kitabı.
Wattpad de ya da herhangi bir yerde bölüm bölüm yayınlanan hikayelerin bazılarında olduğu gibi bunda da bölüm sonu yazan cümleler bir sonraki bölümün başında tekrar yazılıyordu. Bir kaç bölümde aynı şey olunca beni rahatsız etti açıkçası.
bir diğer rahatsız olduğum konu ise; mevsim ve kılık kıyafet olayı. Yaz başını anlatan bir kitap bir kaç gün önce denize girerken birkaç gün sonra evden çıkarken palto alıyor mont giyiyor. bu tarz olaylardan kitaptan beni biraz soğutuyor.
bu bahsettiğim 3 şey dışında Güneş'in duygularını ifade şekli Baran'a hissettikleri çok hoş ve tam da yaşına uygun hislerdi. Bazen beni saflığıyla güldürdü.
%21 (60/296)
·1/10
Devam edebilmek için çok çabaladım ama başarısız oldum. Rüzgar'ın birini öldürüp de hiçbir şekilde bir yaptırım uygulanmamasından sonra devam edemedim. Ne kadar sinir krizi anında olsa da biri ölüyor yani, hayır mafya falan bir karakter olsa bunu yapan neyse ama öyle bir durumda yok.

Her şey o kadar saçma ki, tamam kötü çocuk iyi kız hikayelerini severim ama bu hiç olmamıştı.

Yayınevleri sırf Wattpad'de bilmem kaç milyon okundu diye saçma sapan hikayeleri kitap olarak basmaya bir son vermeli.

Yazarın biyografisi

Adı:
Ceren Deniz Yıldız
Unvan:
Wattpad Yazarı
Sosyal paylaşım platformu Wattpad'de "Ceren ylfz" adıyla yazmaktadır. 16 yaşındadır.

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 32 okur okudu.
  • 20 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.