Giriş Yap

Ceren Melek

Yazar
8.2
560 Kişi
Unvan
Yazar
Doğum
İstanbul, Türkiye, 30 Kasım 2000
Yaşamı
Ceren Melek, 2000 yılında İstanbul'da doğmuştur. Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi - Uluslararası Ticaret ve Finansman bölümü ikinci sınıf öğrencisidir. Küçük yaşlardan itibaren hayal dünyasını kelimelerle aktarmaktan büyük keyif alan yazar, 2016 yılında Wattpad - Çığır Açanlar kategorisinde ödül almıştır. Kalıntı 1, yazarın basılı ilk romanıdır.
Kalıntı 1
Kalıntı 2
Ateşpare - 1

İncelemeler

Tümünü Gör
432 syf.
·
3 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Ateşpare-1
Selammm. Kesinlikle bu kitabın incelemesini yazmam gerektiğini fark ettim. Çok iyiydi. Sadece biraz vahşet içeriyor. Yani herkesin kaldırabileceği bir kitap değil. Ben vahşeti severim hoşuma gider. O yüzden cinayet ile alakalı kitaplar alıyorum ama bu böyle kitapların kötü olduğu anlamına gelmiyor. Gerçekten çok iyiydi. V, kiralık bir katil. Para ile kötü adamları öldürüyor. Kadınlara ve çocuklara zâfı var ö yüzden onlara dokunmuyor. Bu adamlar aşırı kötü adamlar. Hepsinin tonla suçu var. Yani V aslında kötü değil. Bir gün Ateş Alanguva'yı öldürmek için ona görev gelir ve hikaye burada başlar. Gerçekten acımasız bir kız ama böyle güçlü olması aşırı hoşuma gitti. Kendini koruyabilen kızlar hep idolum olmuştur. V aşırı güçlü ve zeki bir kadın. Ne yapacağını bilen bir kadın ve gerçekten büyük idolum. Dediğim gibi kitap her yaş kitlesine uymuyor. Onun dışında benim yaşımdakiler bile bunu okurken kötü olabilir. Kan ve bu tür kötü şeylere dayanamayan varsa okumamasını tavsiye ederim. Ama bunları sorun etmeyen kişilerin okumasını kesinlikle tavsiye ederim.
Ateşpare - 1
8.1/10 · 231 okunma
·
2 yorumun tümünü gör
Reklam
464 syf.
·
Beğendi
·
Puan vermedi
KALINTI I #kitapyorumu Ünlü iş adamı Barbaros Özekli, genç psikiyatrist Ezel Asral'dan şizofren hastası kızını tedavi etmesini ister.Bu teklifi kabul eder ve Karmen'in yaşadığı ürkütücü kaleye taşınır.Ama bilmediği bazı şeyler vardır.Kaleye girdiği ilk andan itibaren de hayatı tamamen değişir. Korku, gizem, gerilim, fantastik ve de aşk. İçinde bu temaları barındırıyorsa bir kitap, okuma listemde yer almaması mümkün değil.Kalıntı, arka kapağını okuduğum an ilgimi çekmeyi başarmıştı.Elime geçtiği günün gecesinde de okumaya başladım.Gece diyorum çünkü ürkütücü bir yanı varsa en uygun saatler kesinlikle gece yarılarıdır. Her şey bir korku romanına giriş başlangıcı gibi.Kapalı, iç bunaltan, ruh yoran bir hava...Kalenin ıstırap dolu hissettiren ruhu, kasveti ve karanlık yanı. Ezel'in eve giriş yaptığı andan itibaren tuhaflığı hissediyorsunuz.Karmen'e sorular soruyor cevapsız kalıyor.Kendi kendine konuştuğuna hayali bir arkadaşının olduğuna şahit oluyor.Cama yansıyan parlak bir çift göz, evin içinde tur atan karga, düşen biblolar, evin yanan ışıkları, kilitli olmayan kapıların açılmaması, Karmen'in bileğindeki diş izleri bu gibi sebebi belirsiz şeyler en başta beni ürküttü.Sayfalarda ilerledikçe açığa çıkan bazı durumlarla sakinleşme evresine geçtim ama kurgunun o gerilim yönü son sayfalara kadar benimleydi.Evde küçüklükten beri Karmen ile yaşayan doğaüstü bir varlık var adı Haris.Kendisine baba anne dost sevgili olmuş geçmiş zamanda birlikte geçirdikleri zamanların anlatıldığı kısımlar vardı o sıcaklığı hissettim ama bir de aşırı korkutucu bir yönü var ki işte orada kendisini sevip sevmemekte kararsız kaldım.Karmen'i Ezel'den kıskanması beni sinirlendirmedi aksine keyif aldım ama aralarında bir engel oluşunun hoşuma gittiğini söyleyemeyeceğim. Ezel ve Karmen'e ait tüm kısımları çok sevdim. Güzel bir kurguydu ama ufak tefek eksikleri de vardı. Sade akıcı bir anlatım diline sahipti kolay okunuyordu, gidişat ve ele aldığı konuyla birlikte de merakla çeviriyorsunuz sayfaları. Kitaba olan ilginiz azalmıyor son cümleleri okuyup kapağını kapatana kadar sürüyor ki bittiği yer fenaydı, devamında neler olacağını fazlasıyla merak edeceğiniz bir kısımla sonlanmış.Tavsiyemdir.
Kalıntı 1
8.2/10 · 802 okunma
1 yorumun tümünü gör
432 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Genel olarak güçlü kadınların olduğu kitapları okumayı severimm. Aşkın hem Zeki hem de çok güçlü bir kadındı. Bu yüzden Aşkın 'a hayran kaldım. O yüzden kurguyu sevdim . Göreceğiz hangimiz yanacağız. Görsek bile yangınımdan taşan ateş parçalarının yağmuruna tutulacağız .
Ateşpare - 1
8.1/10 · 231 okunma
Reklam
2
4
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.
©2022 · 1000Kitap Web Uygulaması · 2.26.42