Charles Van Doren

Charles Van Doren

Yazar
8.2/10
6 Kişi
·
9
Okunma
·
0
Beğeni
·
306
Gösterim
Adı:
Charles Van Doren
Unvan:
Amerikalı filozof
Doğum:
New York, 12 Şubat 1926
Türdeşlerimizin yüklediği her sorumluluk bize vurulan yeni bir prangadır, doğal özgürlüğümüzden çalar ve zihnimizi yozlaştırır.
"Ne karşı çıkmak ve çürütmek; ne inanmak ve dikkate almak; ve ne de bir konuşma ya da söyleşi yapmak için değil kafa yormak ve düşünmek için okuyun" Francis Bacon
Belli bir cümleyle yazarın ne demek istediğini açıklamanız istendiğinde yapabileceğiniz tek şey, onu kelimelerini, sıralanışlarında yapacağınız bazı küçük değiştirmelerle tekrar etmek olacaktır, oysa onun kelimelerini kendi ifadeniz haline getirmedikçe anlamış olduğunuzu düşünmemelisinizdir.
Görüş ayrılıklarını bir başkasına birşey öğretmek için fırsat olarak görmeyen hiç kimse bunun aynı zamanda bir öğrenme fırsatı da olduğunu bilemez.
Montaigne, "bilgi sahip olma öncesinde var olan acemice bir cehalet ile daha sonrasında ortaya çıkan uzmanca bir cahillikten" söz eder.
İyi bir anlaşmazlığın, varsayılanlar üzerinde yürütülen bir kavga olmaması gerekir.
Bir romanda neyi sevdiklerini söyleyemeyenler muhtemelen görünür yüzeyin altına inen bir okuma yapmamışlardır.
Çoğumuz aktif olmayan okuma türünün bağımlısıyızdır. Aktif veya talepkar olmayan okurun belirgin hatası kelimelere olan kayıtsızlığı ve buna bağlı olarak yazarın kullandığı kavramların içeriğini anlama konusunda başarısızlığa düşmesidir.
352 syf.
Kitap okumanın okuyucuya bir katkısı, anlayışta vede değerde bilinç sağlamasıdır.
O nedenle öncelik verilerek kesinlikle, şimdiden sonra ilk bu kitap okunmalıdır.
352 syf.
·Beğendi·10/10
3 sebep için okuma vardır:Eğlenmek anlayış kazanmak ve Bilgi sahibi olmak.Bu kitap anlayış kazanmak isteyenler için yazılmıştır.4 okuma düzeyi vardır. Bu kitap analitik okuma yapacaklar içindir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Charles Van Doren
Unvan:
Amerikalı filozof
Doğum:
New York, 12 Şubat 1926

Yazar istatistikleri

  • 9 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 31 okur okuyacak.