Çiğdem Uyanık

Çiğdem Uyanık

Editör
7.7/10
82 Kişi
·
202
Okunma
·
0
Beğeni
·
5
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
304 syf.
·3 günde·8/10
•Eski erkek arkadaşı yakın zamanda öldürülen Abby, diğer iki eski erkek arkadaşının da nerdeyse öldürüldüğünü öğrenir. Hepsiyle de kötü ayrılıklar yaşadığı için polisin baş şüphelisi haline gelen Abby, ailesinden istediği desteği alamaz. Olayı soruşturan dedektifin Abby'nin liseden platonik aşkı Benjamin Orr çıkması da işleri karıştırır.
•Okuması zevkli bir kitaptı açıkçası. Eğlenceli ve merak uyandırıcı bölümleri vardı. Son ana kadar kimin katil olduğunu bulmak mümkün değildi. Kolay okunan, kafa dağıtıcı bir kitap istiyorsanız bence bu kitap size göre.
304 syf.
·2 günde
Eğer ki herşeyden bunaldıysanız köşenize çekilip sıradan bir amerikan polisiye romantik izliyormuş gibi okuyabileceğiniz bir kitap. Ortada bir cinayet var şüpheli eski sevgili ve polis eski sevgilin lisede ki aşık olduğu adam. Bakalım katil kim? Aşk olacak mı? Keyifli okumalar
304 syf.
·7/10
İlk okuduğum kitabının çok çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Bu kitapta katile çok fazla odaklanıldığı için aşka vakit kalmamış gibi geldi. Sıcaklığı yakalayamadım.
304 syf.
·Beğendi·10/10
Polisiye, gizem ve aşk.....
Aby, baş kahramanımız, karşısına çıkan ne kadar kötü olabilecek erkek varsa onlara aşık olan birisi. Yalnız kalmayı sevmiyor o kadar kötü ilişkilerine rağmen yılmıyor. Şıpsevdi bence...Hal böyle olunca şanssız Abby Foote bir gün eski sevgililerinden birinin cinayeti ve iki diğer eski sevgilisi için cinayete teşebbüsten baş şüpheli konumuna düşüyor. Cinayet soruşturması için gelen polislerden birisi de lise de ikin iki yıl boyunca platonik aşık olduğu erkek Benjamin karşısına çıkıyor. Tabi Benjamin Onu hatırlamıyor bile.. Soruşturma sürecinde çok yakın oluyorlar Aby tekrardan aşık oluyor Benjamin'e ama ümitsiz bir aşk işte. Onun katil olduğunu düşünen ve soruşturmayı yürüten polis....
Bu romanda polisiye de olunca sıradan bir romantik romanlıktan çıkmış.
Kitabın sonuna kadar katilin kim olduğunu tahmin edemedim. Sürükleyici, akıcı,okurken keyifli.
Genel itibariyle güzel, eğlenceli anlatımı ve heyecanlı kurgusu ile bir günde okunulacak kadar akıcı bir kitap. Tavsiye ederim
304 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
Gerçekten okunmaya değer bir kitap çok sevdim tabiki mutlu sonla bitti
Okudukca okuyası geliyor insanın tavsiye ederim
Teşekkürler melissa senate
304 syf.
·3 günde·Beğendi·8/10
Marketten alınmış 3.95 lik bir kitaba göre çok çok keyifliydi. Keyifliydi, komikti, romantikti, hatta polisiyeydi. Başı da güzeldi, çarpıcıydı, ortası eğlenceliydi. Sonu da netti, çarpıcıydı. Alın vallahi 3.95 e 10 numara 5 yıldız bir çerez
304 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Sürükleyici bir kitap. Sıkmadan hızlıca sayfalar önünüzden akıp gidiyor. Nasıl başlayıpta bitirdiğinizi bilemiyorsunuz. Macera-aşk karışımı sizi ele geçiriyor. Olayların çözülme süreci çok keyifli. Okuyupta size bir şey katar mı bilemem; ama film izleme tadında keyifli bir kitap. İyi okumalar.
304 syf.
·3 günde·Beğendi·9/10
İş yaşamı muhteşem olduğu halde aşkta aynı başarıyı yakalayamayan karakterimizin başı, eski nişanlısının ölmesiyle büyük belaya giriyor. Cinayeti çözmeye platonik aşkı gelince de kendinizi muhteşem bir aşkın içinde buluyorsunuz.
304 syf.
·Beğendi·7/10
Romantik komedi ve polisiye karışımı bir kitaptı. 12 ve 20 yaşa hitap edebilecek nitelikte olsada yinede okuması zevki ve akışı güzel bir kitap tavsiye ederim.
304 syf.
·Beğendi·5/10
‘Çalıştığı dergideki "En İyiler" köşesinin editörü Abby Foote, "en kötü sevgiliyi seçme üstadı" olma yolunda ilerliyor. İstikrarlı ve olaylı bir şekilde terk edilen Abby'nin talihsizliklerle dolu aşk hayatı çığırından çıkmak üzere.’
°
Abby’nin eski erkek arkadaşının öldürülmesiyle başlıyor macera. Bunun arkasından önceki iki erkek arkadaşının öldürülmeye çalışılmasıyla şüphelimiz Abby oluyor. Bu cinayeti araştıran dedektif ise Abby’nin lisede platonik aşık olduğu Benjamin Orr. Bu olaylar bir araya gelince karmaşa başlıyor. Aşk kitabı diye başladığım kitap biraz polisiye, biraz aşk, biraz gerilimle harmanlanmıştı ve bu hali cidden hoştu. Kitap eğlenceli ve akıcı bir anlatıma sahipti. Karakterler çok samimiydi. Belirtmeden geçemediğim karakter ise Abby’nin üvey annesi. Davranışları ise tam nefret etmelikti kendisini hiç ama hiç sevemedim.
Bir de sonu pek içime sinmedi açıkçası. Fazla hızlı bir son oldu sanki.
Ama genel hatlarıyla bakarsak hoş bir kitaptı. Tabii beklentileri çok yüksek tutmadan başlamak gerekiyor. Bunaldığınız bir arada okunabilecek akıcı, tatlı bir kurguydu.

Yazarın biyografisi

Adı:
Çiğdem Uyanık
Unvan:
Editör

Yazar istatistikleri

  • 202 okur okudu.
  • 9 okur okuyor.
  • 76 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.