Cins  Dergisi

Cins Dergisi

Dergi
8.5/10
85 Kişi
·
411
Okunma
·
42
Beğeni
·
350
Gösterim
Başka bir kalbe dokunması için bile önce kendi kalbini çalıştırması gerekecek insanın. Bu böyledir.
Orada, insanın kendi kalbine 'cesaret' diye seslenmesinden başka bir ünlem de yoktur! Bu böyledir.
Yemin ederek söylemeliyiz ki, bu böyledir. Sadece kendi kalbine bakanlar parçalanmadan geçebilecek bu dünyadan. Sadece kendi işine ve sadece kendi içine bakanlar temiz kalmayı başaracak.
Ey inanmış kişi! Korkma! Bütün insanlık inkâr ve sapıklık bataklığına gömülse de senin için nurlu bir iz vardır. Hz. Nuh'un izi. Ve bu izi seni " kurtarıcı gemi "ye götürecektir..
Lokmalar besmelesiz, meşguliyetler bereketsiz, evler muhabbetsiz, dostluklar sadakatsiz, şehirler merhametsiz, çocuklar edepsiz, yaşlılar sahipsiz kalmadan önce nereye doğru gitmekte olduğumuza bakalım.
Niye geldiğini düşünüyorsun değil mi dünyaya. Düşünmelisin. Her işini uydurmalısın kitaba, sünnete. Başıboş değilsin ya... Gönül yap gönül. Gönül yıkıcı olma. Bu hususta cins, mezhep falan da ayırma..
Cins  Dergisi
Sayfa 29 - Hayati İnanç
İnsanlar tanıdım insanlar. İnsanlar yılanbalığı gibidir Karaoğlan. Yarı yılan, yani zehir; yarı balık, yani şifa. Yalan dünya işte..
Cins  Dergisi
Sayfa 9 - Hüseyin Atlansoy
İnsan kaldıkça dünyayı daha çok sevmeye başlıyor, alışmaya başlıyor. Dokunduğu her şey, küçücük bir izden prangaya doğru dönüşüyor..
Cins  Dergisi
Sayfa 8 - Aykut Ertuğrul
63 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Cins takip edilmeye değer bir dergi olduğunu hissettirdi. Her dergi belirli üslubu ve temasıyla ön plana çıkar. Cins de dini ağırlıklı, tabiri caizse 'dindar' bir dergidir diyebilirim. Yazılarında asla Allah, inşallah, maşallah, takdiri ilahi, İslam ve s. gibi kelimeleri kullanmamaya özellikle gayret eden dergiler vardır. Onlara da 'dinsiz' dergi demek doğru olmaz. Yani demek istediğim 'dindar' bu anlamda kullanmadım. Diğerleriyle kıyasla 'dindar'. Evet, bu da benim için çok önemli kriter. Kapak çok iyi ve anlamlı. Tavsiye ederim; güzel bir dergi.
Kapitalizmin hayatımızı ne kadar ele geçirdiğini, bizi yönlendirdiğini hepimiz biliyoruz ve bundan şikayet ediyoruz. Fakat gerçekten bunun önüne geçmek için bir şeyler yapıyor muyuz? Bu cesareti gosterebiliyor muyuz ? Kapitalizme kapitalizm ortamında kapitalizm araçlarıyla karşı çıktığımız için başarılı olamıyoruz belki de..
Ancak artık Müslümanlıgımız da zarar görmekte. Yani is sandığımızdan da ciddi boyutlara ulaştı. Atı alan Üsküdar'ı geçti. Ercan Yıldırım da Cins' in bu sayısında buna değinerek "kapitalizm elbette sizi inançlarıniza göre rehabilite etmeyi unutmaz. İslami bankacılık gibi, rezidans bloklarını arapça Allah yazısı şeklinde inşa ederek bunu yapar." diyor. Eğer hala tereddütte kalırsak kibleyi gosteren kredi kartı ile kalbimizi mutmain kılmakta zorlanmayacagina eminiz.
63 syf.
·Puan vermedi
sağcı bir dergi daha bu dergi edebiyat değil sadece kültür sanat içerikli bir dergi ...
valla bu dergi bana göre değil ben edebiyat dergilerini severim

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 42 okur beğendi.
  • 411 okur okudu.
  • 21 okur okuyor.
  • 94 okur okuyacak.
  • 6 okur yarım bıraktı.