Corinne Michaels

Corinne Michaels

Yazar
8.2/10
35 Kişi
·
54
Okunma
·
1
Beğeni
·
597
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
352 syf.
·Beğendi·9/10
Avuntu güzel bir kitaptı.Romantizm,dram ne isterseniz var.Sonu feci bitti.Umudun,yeniden iyileşmenin önemini ve sevdiklerini kaybedenlerin, geride kalanlarin, yaşadıkları acılar çok güzel aktarılmış.Simdi sıra ikinci kitapta.Keyifli okumalar...
352 syf.
·1 günde·8/10
Avuntu, öncelikle konusu sonrasında Goodreads puanı ile okumak istediğim bir kitap oldu. Pdf şekli çıkar çıkmaz hemen okumaya başladım.

İlk önce Kanes Yayınları'nı tebrik ederim. Günümüzde anlaşılması kolay bir İngilizce ile yazılan kitaplar bile özensiz çevirilere kurban gidiyorken, Kanes, dediğim kitaplardan birini mükemmel bir çeviriyle bizlere sunmuş. Okuduğum en güzel çeviriye sahip olan kitaplardan biriydi.

Hikaye Natalie'nin kocasının ölümünden itibaren olan 1 yılı ve kocasının en yakın arkadaşı olan Liam ile aralarında filizlenen aşkı anlatıyor. Liam okuyacağınız harika erkeklerden biri. Natalie'nin eski neşesine kavuşması için elinden geleni yapan ama hemen düzelsin diye zorlamayan, bir an bile olsun zayıflığından yararlanmayan, onu sadece kendini hazır hissettiği zaman isteyen düşünceli bir SEAL askeri.

Normalde bu tarz kitaplarda kadın, eski eşini çabuk unutur, pek hatırlamaz. Anca ana karakter ile yattıktan sonra "Yaptığım yanlış." düşüncesine kapılır ve kitap saçma bir yere gider. Natalie en başından beri ne yaptığının farkında olan biriydi. Kocasıyla araları bazen limoni olsa da onu gerçekten seviyordu ve kitap boyunca onun ölümünü zor kabullenmesi, kabullendikten sonra Liam ile tatlı bir ilişkilerinin olması çok güzel aktarılmıştı.

Kitabın sonu tahmin ettiğim gibi bitti yine de ufak bir heyecan yaratmadı değil. Umarım sıradaki kitap çabuk çıkar.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/2016/07/avuntu-yorum.html
352 syf.
·Beğendi·10/10
Aranızda hala Avuntu ve Hüküm'ü okumayan varsa acilen okumalı. Uzun zamandır böyle bir kitap okumadım. Hemen her sayfasına post-it yapıştırmak ve bitmesin diye yavaş yavaş okudum. Okudum ki beni dünyasında çıkarmasın istedim. Uyumadan önce mutlaka rastgele bir sayfa açıp okuyup öylece uyuyacağım. Yani başucu kitabım oldu. Yazara diyecek sözüm yok çünkü öyle bir konuyu ele almış ki ve bana okurken hep şunu dedirtti "Ben olsam ne yapardım?" hep bu soruyu düşünerek okudum ve bir cevap bulmak zor oldu. Kitap size sadece aşk vaat etmiyor; ihanet, psikoloji, çocuk sevgisi, arkadaşlık (dostluk), yeniden doğuşun var olmanın hikayesini anlatıyor. Evet bu kadar bashetmişken kitabı konusunu inceleyelim. Natalie hamile bir kadındır eşi Aaron Seal askeridir. Aaron bir göreve gitmiştir ve oradan dönememiş eşine ölüm haberi gelir. Natalie'nin hayatı burada başlıyor. Liam ise Aaron'un en yakın arkadaşlarındandır. Ve her zorlukta ne olursa olsun Natalie'nin elini bırakmıyor. Ben Liam kadar güzel seven bir adam görmedim insanın tek bir kusuru bile olmaz mı yok Liam'da yok. Sabrı, sevgisi, anlayışını ve aşkını anlatmaya cümlelerim yetmez okunmadan anlaşılmaz kısacası. Natalie ve Liam'ın aşkını okurken "Hiçbir şey bize altın tepsi ile sunulmaz savaşılmadan güzel bir hayat elde edilemez." dedirtti. Avuntu da Natalie'nin tekrardan hayatı dönüşü ve Liam'ın onun hep yanında oluşu, Aarabelle'dan bashetmezsem olmaz Natalie ve Liam'ı bir araya getiren küçük tatlı bir varlık. Liam'ın Aarabelle'ye olan şefkatini yazar okurken içime işledi. Ama şunu söyleyeyim eğer sizde benim gibi sabırsız bir insansınız seriyi birlikte alın kitap çok fena bir yerde bitiyor. "Geri gelecekti." "Yalan söyledi."
352 syf.
·Beğendi·10/10
Aranızda hala Avuntu ve Hüküm'ü okumayan varsa acilen okumalı. Uzun zamandır böyle bir kitap okumadım. Hemen her sayfasına post-it yapıştırmak ve bitmesin diye yavaş yavaş okudum. Okudum ki beni dünyasında çıkarmasın istedim. Uyumadan önce mutlaka rastgele bir sayfa açıp okuyup öylece uyuyacağım. Yani başucu kitabım oldu. Yazara diyecek sözüm yok çünkü öyle bir konuyu ele almış ki ve bana okurken hep şunu dedirtti "Ben olsam ne yapardım?" hep bu soruyu düşünerek okudum ve bir cevap bulmak zor oldu. Kitap size sadece aşk vaat etmiyor; ihanet, psikoloji, çocuk sevgisi, arkadaşlık (dostluk), yeniden doğuşun var olmanın hikayesini anlatıyor. Evet bu kadar bashetmişken kitabı konusunu inceleyelim. Natalie hamile bir kadındır eşi Aaron Seal askeridir. Aaron bir göreve gitmiştir ve oradan dönememiş eşine ölüm haberi gelir. Natalie'nin hayatı burada başlıyor. Liam ise Aaron'un en yakın arkadaşlarındandır. Ve her zorlukta ne olursa olsun Natalie'nin elini bırakmıyor. Ben Liam kadar güzel seven bir adam görmedim insanın tek bir kusuru bile olmaz mı yok Liam'da yok. Sabrı, sevgisi, anlayışını ve aşkını anlatmaya cümlelerim yetmez okunmadan anlaşılmaz kısacası. Natalie ve Liam'ın aşkını okurken "Hiçbir şey bize altın tepsi ile sunulmaz savaşılmadan güzel bir hayat elde edilemez." dedirtti. Avuntu da Natalie'nin tekrardan hayatı dönüşü ve Liam'ın onun hep yanında oluşu, Aarabelle'dan bashetmezsem olmaz Natalie ve Liam'ı bir araya getiren küçük tatlı bir varlık. Liam'ın Aarabelle'ye olan şefkatini yazar okurken içime işledi. Ama şunu söyleyeyim eğer sizde benim gibi sabırsız bir insansınız seriyi birlikte alın kitap çok fena bir yerde bitiyor.
352 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Bu kitabı birçok kişide gördüm, ilgimi çekiyordu ama gerçeği söylemek gerekirse almayı düşünmüyordum. Kütüphanede görünce hiç değilse böyle okuyayım, dedim ve aldım; iyi ki almışım! Kitabı bayağı bi' beğendim. Bu yazarın ilk kitabı, en azından Türkiye'de. Yazım dilini beğendim; akıcı ve konu itibariyle zor ifade edilebilecek o duyguları, biz okuyuculara gayet iyi ifade edip hissettirebilen bir anlatıma sahip.

Natalie, kocasını çok seven, hamile bir kadındır. Kocası işi sebebiyle bir göreve gitmiştir; bir gün kapı çalar ve kocasının ölüm haberini alır; bundan sonra ise hayatı kökten değişir. Kocası için yas tutarken, bebeği için yaşamına devam eder ama onu yalnız bırakmayan eski bir dost sayesinde farkında olmadan kendini karmaşık duyguların içinde bulur.
Diğer taraftanda kocası hakkında bazı şeyler ortaya çıkar ve bazı şeylerin göründüğü gibi olmadığı öğrenir. Birde seçim yapması gereken bir durum vardır; yine aynı şeylere katlanabilir mi?

Çok nahif ve buna binaen çok dikkatli ifade edilmesi gereken bir konusu vardı; dediğim gibi yazar, bunu doğru ifade etmeyi başarmış. Natalie, eşinin ölümü ardından duygusal bir çöküş yaşarken, kızı için ayağa kalkıp güçlü olmaya uğraş veriyor. Bir kadının güçlü olması gerektiği anda, bu duruma nasıl ayak uydurabildiğini gözler önüne seriyor. Kötü şeylerin ardından, olan iyi şeyleri fark etmekte güçlük yaşayabiliyoruz, hatta kendimizi buna kaptırmamak için uğraşıp suçluluk bile duyuyoruz ama hayat, bizi istediği yere sürüklemekten geri durmuyor ve bize de kendimizi o akışa bırakmak düşüyor. Ve Natalie de tam olarak bunu yapıyor. Kitabın bazı diyalogları oldukça komik ve tatlıydı. Güzel de bir ilişki okuduk. Natalie'ye bir konuda hak verdim ama; zamanında yaşayıp korktuğunu o duyguları, tekrar yaşamayı kabul etmek zor bir karar, gerçekten cesaret istiyor ama bazen bazı güzel şeyleri yaşamak için riskte almak gerekiyor.
Kitabın sonunda ise büyük bir şoke yaşıyoruz. Yazar çok iyi ters köşe yapmış.
Okumanızı tavsiye ederim.
352 syf.
·1 günde·6/10
Çevirisi ilk kitaptaki gibi şahaneydi, çevirenin ellerine sağlık. İlk kitapta kocasının ölümüyle dağılan Natalie'nin kendini toparlama çabası ve yeni bir aşka yelken açması anlatılıyordu. Bu sefer imkansız denen bir olayın gerçekleşmesi sonucu Natalie'nin vereceği kararlar bizlere aktarılıyor.

Ufak spoiler içerir!

Natalie öncekinden daha kırılgan ama bir o kadar da ne istediğini bilen ve bunun için çaba gösteren bir şekilde karşımıza çıkıyor. Yaptığı seçimden bir an olsun dönmemesi "İşte zeki bir kadın karakter böyle olmalı." dedirtiyor. İlk kitapta Liam'ı sevmiştim şimdi ise kafasını duvarlara vurmak istiyorum. Başta yapılacak en doğru şeyi yapsa da sonrasında Natalie'yi bilerek eski kocasına yönlendirmesi, duyguları konusunda ona güvenmemesi canımı çok sıktı. Sonra nasıl olduysa bir aydınlanma yaşadı da saçmalamaktan vazgeçti.

Bazı yerlerde Aaron'a hak versem de Byrnee'e karşılaşmalarındaki tavırları çokça delirtti. Aaron da Liam da Natalie'yi geri kazanmak konusunda hiçbir şey yapmadı. Hani bu kızı seviyordunuz siz?

Onun haricinde kitap bir yerden sonra sıktı beni. Aman aman bir şey yaşanmadığı için çoğu sayfayı atlayarak okudum.

Kitaptaki favorim sensin şeker Aara. Mark'a da kitap boyunca çokça tebessüm etmiş olabilirim.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/2017/02/hukum-yorum.html
352 syf.
·10 günde·Beğendi·10/10
lk kitabını da çok beğenmiştim, devam kitabı olan bu kitabı da aynı şekilde beğendim. İlk kitap öyle bir yerde bitmişti ki şoke olmuştum ve devamını okumak için sabırsızlanmıştım. Bu serinin zor bir konusu olduğundan ve incelikle ifade edilmesi gerektiğinden bahsetmiştim. Yazarın, gayet iyi bir iş çıkardığından da... ama bu kitapta başka bir boyuta -mecazi- geçen olaylarla birlikte bunu daha bi' tasdiklemiş oldum.

Yapılan hataların geri plana atılıp sadece kendini yaralayan kısımları ele almak kadar bencil bir düşünce yoktur. Bu kitapta bunu o kadar çok gördüm ki, sinir olmamak elde değildi. Natalie karakteri kendini, duygularını çok iyi ifade edebilen güçlü bir kadındı; bu sebeple aptalca durumlar yaşanmadı, neyseki.
Bu kitap, ilk kitaba nazaran karakterler için daha zorluydu. Hiçbir insanın olmak istemeyeceği bir durumun içerisine giren karakterler, kendi içlerinde ayrı birbirlerine karşı ayrı bir mücadele haline bürünürler. Duygusal olarak fazlaca karmaşa yaşan her biri, gerçeklerle, yeni durumla ve hatalarıyla yüzleşmek durumunda kalır.

Bu kitapta en muhteşem karakter Liam'dı bana göre. Bir insan hem karakter olarak hem de bir sevgili olarak nasıl bu kadar mükemmel olabilir?! Natalie'nin de güçlü olması ve istediği şeylerin peşinden gitmesi çok güzeldi.
Bazı hatalar affedilse de geriye dönüş olmaz, sadece içdeki o yükü hafifletmeye yarar.

Natalie hiç beklemediği bir durumla karşı karşıya kalır. Hayatını tam rayına oturtmuşken bu yeni durum tekrar sallantı ya yaratır. Liam'la ilişkileri direkt olarak bu karmaşadan nasibini alırken; ya daha güçlü bir bağ kuracaklardır ya da her şey tamamen tepetaklak olacaktır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Corinne Michaels
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 54 okur okudu.
  • 12 okur okuyacak.