Corinne Michaels

Corinne Michaels

Yazar
7.9/10
57 Kişi
·
93
Okunma
·
2
Beğeni
·
771
Gösterim
Adı:
Corinne Michaels
Unvan:
Yazar
352 syf.
Bu kitap çok iyiydi gerçekten. Kocası ölen Lee' nin hayatı ve Liam ile olan aşkı anlatılıyor. Yazarın kalemi akıcıydı ve kurgu da güzel olunca su gibi aktı saatler. Liam tam bir aşk adamıydı. Lee'yi sevmesine , onun üzerine titremesine bayıldım.İlişkilerinin yavaş yavaş şekillenmesi de iyi oldu. Kitabın sonunda ise bomba patlıyor. Ve ben canım Liam için çok ama çok üzüldüm. Aşkının peşinden gitmelisin Liam.
352 syf.
·2 günde·7/10
Lee ve Aaron evliliklerini bir bebekle taçlandırmışken. Aaron'un gittiği görevden geri dönememesi sonucu Lee'nin hayatı başına yıkılır. Ardından kızının doğmasıyla kızına tutunur ve hayata devam etmeye çalışır. Liam Aaron'ın en yakın arkadaşı Lee'ye yardımcı olmaya başlar ancak bir süre sonra aralarındaki çekime ikiside teslim olur.
Ancam Liam gittiği görevden döndüğünde hayatları tekrar tepe taklak olur....


Kitap gayet güzeldi.
Tek oturuşta okuyacak bir şey bulamadığınızda okuyabileceğiniz sizi yormayan güzel bir kitaptı. Liam karakteri benim sevdiğim karakterlerden biri oldu kitapta.
352 syf.
·8/10
Ocak bitmiş Şubat gelmiş ben daha Ocak ayı okuduklarıma yorum yapamadım. Tembelliğin de bir sınırı olmalı ama yataktan kalkamıyorum maalesef aramızda oldukça ciddi bir ilişki oluştu. Neyse ki bugün kalktım tüm okuduklarımı çektim hepsine de yorum yapacağım. Az biraz buraları esir alıyorum.
Ayın ilk kitabı büyük ısrarla başladığım Avuntu kitabıydı. Biraz geç kaldım okumaya tabi ki adetimdir. Modası geçmeden asla okumam. Başta klasik bir dram gibi başlasa da devamında oldukça heyecanlı bir noktaya bağlandı. Sonu hakkında az biraz tahminde bulunsam da yine de şaşırdım. İkinci kitaba başlamak için sabırsızlanıyorum.

Natalie kendini şanslı olarak tanımlayacak kadar normal bir hayata sahiptir. Hayatının aşkıyla evlidir, hayallerindeki evde yaşamaktadır ve kısa bir zaman sonra aşklarının meyvesini kucağına alacaktır. Fakat bir gün hayatı tepe taklak olur. Deniz kuvvetlerinde asker olan kocası Aaron son görevinden sağ çıkamaz ve Natalie karnında bebeğiyle yirmi yedi yaşında dul kalır. Kocası öldükten kısa bir süre sonra dünyaya gelen kızı onun kendisini toparlanmasını sağlasa da asla eskisi gibi hissedemeyeceğinden emindir. Mutluluğun imkansız olduğunu düşünürken eski bir dost tekrar hayatına girer. Ölen kocası Aaron'un arkadaşı olan Liam genç kadını hayata döndürmek için çabalarken Natalie suçluluk içinde kalbini ona kaptırmaya başlar. Aaron hakkındaki sırlar birer birer açığa çıkarken Natalie kendini evliliğinin gerçekliği hakkında sorgulamaya başlar.

"Biz arkadaşız, Lee. Durmadan öpüşen iki arkadaş."
Gülümsedim ve titrek bir soluk verdim. "Seni öpmeyi seviyorum."
"Buna sevindim. Şimdi buraya gel ve ne kadar sevdiğini göster," Liam'ın boğuk sesi arzuyla doluydu.
352 syf.
·Beğendi·9/10
Avuntu güzel bir kitaptı.Romantizm,dram ne isterseniz var.Sonu feci bitti.Umudun,yeniden iyileşmenin önemini ve sevdiklerini kaybedenlerin, geride kalanlarin, yaşadıkları acılar çok güzel aktarılmış.Simdi sıra ikinci kitapta.Keyifli okumalar...
352 syf.
İkinci kitabın sonuna gelmiş bulunmaktayım ve bu kitaba da bayıldım. Çok güzel bir aşk hikayesi vardı burada. Arkadaşlık vardı, acı vardı, gözyaşı ve mutluluk vardı. Severek okudum her şeyini.Natalie'yi ve Liam' ı çok sevdim.Gerçek aşktı onlarınki. Aarabelle'e bu kadar düşkün olması ile Liam kalbimi bir kez daha kazandı. Aaron' a ne kadar kızsam da sonunda mutlu olmasına sevindim.Reanell ise hakiki bir dosttu ve her zaman Natalie' nin yanındaydı. Mark en çok güldüğüm karakterdi ve onu da çok sevdim.Canım Liam sadık bir adam ve Lee ile paylaşacağı uzun ve güzel bir hayatı olmasını tüm kalbimle diliyorum. Güle güle Natalie, Liam , Aarabelle ve küçük Shane.
352 syf.
·1 günde·8/10
Avuntu, öncelikle konusu sonrasında Goodreads puanı ile okumak istediğim bir kitap oldu. Pdf şekli çıkar çıkmaz hemen okumaya başladım.

İlk önce Kanes Yayınları'nı tebrik ederim. Günümüzde anlaşılması kolay bir İngilizce ile yazılan kitaplar bile özensiz çevirilere kurban gidiyorken, Kanes, dediğim kitaplardan birini mükemmel bir çeviriyle bizlere sunmuş. Okuduğum en güzel çeviriye sahip olan kitaplardan biriydi.

Hikaye Natalie'nin kocasının ölümünden itibaren olan 1 yılı ve kocasının en yakın arkadaşı olan Liam ile aralarında filizlenen aşkı anlatıyor. Liam okuyacağınız harika erkeklerden biri. Natalie'nin eski neşesine kavuşması için elinden geleni yapan ama hemen düzelsin diye zorlamayan, bir an bile olsun zayıflığından yararlanmayan, onu sadece kendini hazır hissettiği zaman isteyen düşünceli bir SEAL askeri.

Normalde bu tarz kitaplarda kadın, eski eşini çabuk unutur, pek hatırlamaz. Anca ana karakter ile yattıktan sonra "Yaptığım yanlış." düşüncesine kapılır ve kitap saçma bir yere gider. Natalie en başından beri ne yaptığının farkında olan biriydi. Kocasıyla araları bazen limoni olsa da onu gerçekten seviyordu ve kitap boyunca onun ölümünü zor kabullenmesi, kabullendikten sonra Liam ile tatlı bir ilişkilerinin olması çok güzel aktarılmıştı.

Kitabın sonu tahmin ettiğim gibi bitti yine de ufak bir heyecan yaratmadı değil. Umarım sıradaki kitap çabuk çıkar.

http://belleninkutuphanesi.blogspot.com.tr/2016/07/avuntu-yorum.html
352 syf.
·9/10
İki kitabı da çok beğendim. Liam senin için diyebileceğim tek şey sen harika bir detaysın. Ve senin gibi bir karakteri okuduğum için çok mutluyum :)
Kitap için diyeceğim, okuyun ve de okutun kaçmaz ;)
352 syf.
·Beğendi·10/10
Aranızda hala Avuntu ve Hüküm'ü okumayan varsa acilen okumalı. Uzun zamandır böyle bir kitap okumadım. Hemen her sayfasına post-it yapıştırmak ve bitmesin diye yavaş yavaş okudum. Okudum ki beni dünyasında çıkarmasın istedim. Uyumadan önce mutlaka rastgele bir sayfa açıp okuyup öylece uyuyacağım. Yani başucu kitabım oldu. Yazara diyecek sözüm yok çünkü öyle bir konuyu ele almış ki ve bana okurken hep şunu dedirtti "Ben olsam ne yapardım?" hep bu soruyu düşünerek okudum ve bir cevap bulmak zor oldu. Kitap size sadece aşk vaat etmiyor; ihanet, psikoloji, çocuk sevgisi, arkadaşlık (dostluk), yeniden doğuşun var olmanın hikayesini anlatıyor. Evet bu kadar bashetmişken kitabı konusunu inceleyelim. Natalie hamile bir kadındır eşi Aaron Seal askeridir. Aaron bir göreve gitmiştir ve oradan dönememiş eşine ölüm haberi gelir. Natalie'nin hayatı burada başlıyor. Liam ise Aaron'un en yakın arkadaşlarındandır. Ve her zorlukta ne olursa olsun Natalie'nin elini bırakmıyor. Ben Liam kadar güzel seven bir adam görmedim insanın tek bir kusuru bile olmaz mı yok Liam'da yok. Sabrı, sevgisi, anlayışını ve aşkını anlatmaya cümlelerim yetmez okunmadan anlaşılmaz kısacası. Natalie ve Liam'ın aşkını okurken "Hiçbir şey bize altın tepsi ile sunulmaz savaşılmadan güzel bir hayat elde edilemez." dedirtti. Avuntu da Natalie'nin tekrardan hayatı dönüşü ve Liam'ın onun hep yanında oluşu, Aarabelle'dan bashetmezsem olmaz Natalie ve Liam'ı bir araya getiren küçük tatlı bir varlık. Liam'ın Aarabelle'ye olan şefkatini yazar okurken içime işledi. Ama şunu söyleyeyim eğer sizde benim gibi sabırsız bir insansınız seriyi birlikte alın kitap çok fena bir yerde bitiyor. "Geri gelecekti." "Yalan söyledi."
352 syf.
·Beğendi·10/10
Aranızda hala Avuntu ve Hüküm'ü okumayan varsa acilen okumalı. Uzun zamandır böyle bir kitap okumadım. Hemen her sayfasına post-it yapıştırmak ve bitmesin diye yavaş yavaş okudum. Okudum ki beni dünyasında çıkarmasın istedim. Uyumadan önce mutlaka rastgele bir sayfa açıp okuyup öylece uyuyacağım. Yani başucu kitabım oldu. Yazara diyecek sözüm yok çünkü öyle bir konuyu ele almış ki ve bana okurken hep şunu dedirtti "Ben olsam ne yapardım?" hep bu soruyu düşünerek okudum ve bir cevap bulmak zor oldu. Kitap size sadece aşk vaat etmiyor; ihanet, psikoloji, çocuk sevgisi, arkadaşlık (dostluk), yeniden doğuşun var olmanın hikayesini anlatıyor. Evet bu kadar bashetmişken kitabı konusunu inceleyelim. Natalie hamile bir kadındır eşi Aaron Seal askeridir. Aaron bir göreve gitmiştir ve oradan dönememiş eşine ölüm haberi gelir. Natalie'nin hayatı burada başlıyor. Liam ise Aaron'un en yakın arkadaşlarındandır. Ve her zorlukta ne olursa olsun Natalie'nin elini bırakmıyor. Ben Liam kadar güzel seven bir adam görmedim insanın tek bir kusuru bile olmaz mı yok Liam'da yok. Sabrı, sevgisi, anlayışını ve aşkını anlatmaya cümlelerim yetmez okunmadan anlaşılmaz kısacası. Natalie ve Liam'ın aşkını okurken "Hiçbir şey bize altın tepsi ile sunulmaz savaşılmadan güzel bir hayat elde edilemez." dedirtti. Avuntu da Natalie'nin tekrardan hayatı dönüşü ve Liam'ın onun hep yanında oluşu, Aarabelle'dan bashetmezsem olmaz Natalie ve Liam'ı bir araya getiren küçük tatlı bir varlık. Liam'ın Aarabelle'ye olan şefkatini yazar okurken içime işledi. Ama şunu söyleyeyim eğer sizde benim gibi sabırsız bir insansınız seriyi birlikte alın kitap çok fena bir yerde bitiyor.
352 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Bu kitabı birçok kişide gördüm, ilgimi çekiyordu ama gerçeği söylemek gerekirse almayı düşünmüyordum. Kütüphanede görünce hiç değilse böyle okuyayım, dedim ve aldım; iyi ki almışım! Kitabı bayağı bi' beğendim. Bu yazarın ilk kitabı, en azından Türkiye'de. Yazım dilini beğendim; akıcı ve konu itibariyle zor ifade edilebilecek o duyguları, biz okuyuculara gayet iyi ifade edip hissettirebilen bir anlatıma sahip.

Natalie, kocasını çok seven, hamile bir kadındır. Kocası işi sebebiyle bir göreve gitmiştir; bir gün kapı çalar ve kocasının ölüm haberini alır; bundan sonra ise hayatı kökten değişir. Kocası için yas tutarken, bebeği için yaşamına devam eder ama onu yalnız bırakmayan eski bir dost sayesinde farkında olmadan kendini karmaşık duyguların içinde bulur.
Diğer taraftanda kocası hakkında bazı şeyler ortaya çıkar ve bazı şeylerin göründüğü gibi olmadığı öğrenir. Birde seçim yapması gereken bir durum vardır; yine aynı şeylere katlanabilir mi?

Çok nahif ve buna binaen çok dikkatli ifade edilmesi gereken bir konusu vardı; dediğim gibi yazar, bunu doğru ifade etmeyi başarmış. Natalie, eşinin ölümü ardından duygusal bir çöküş yaşarken, kızı için ayağa kalkıp güçlü olmaya uğraş veriyor. Bir kadının güçlü olması gerektiği anda, bu duruma nasıl ayak uydurabildiğini gözler önüne seriyor. Kötü şeylerin ardından, olan iyi şeyleri fark etmekte güçlük yaşayabiliyoruz, hatta kendimizi buna kaptırmamak için uğraşıp suçluluk bile duyuyoruz ama hayat, bizi istediği yere sürüklemekten geri durmuyor ve bize de kendimizi o akışa bırakmak düşüyor. Ve Natalie de tam olarak bunu yapıyor. Kitabın bazı diyalogları oldukça komik ve tatlıydı. Güzel de bir ilişki okuduk. Natalie'ye bir konuda hak verdim ama; zamanında yaşayıp korktuğunu o duyguları, tekrar yaşamayı kabul etmek zor bir karar, gerçekten cesaret istiyor ama bazen bazı güzel şeyleri yaşamak için riskte almak gerekiyor.
Kitabın sonunda ise büyük bir şoke yaşıyoruz. Yazar çok iyi ters köşe yapmış.
Okumanızı tavsiye ederim.

Yazarın biyografisi

Adı:
Corinne Michaels
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 93 okur okudu.
  • 20 okur okuyacak.