Cylin Busby

Cylin Busby

Yazar
7.8/10
21 Kişi
·
36
Okunma
·
0
Beğeni
·
56
Gösterim
Adı:
Cylin Busby
Unvan:
Yazar
Doğum:
1 Mayıs 1970
Bazı durumlarda unutmak beynin bir armağandır. Başa çıkabileceğimiz kadarını hatırlamamızı ve geri kalanını unutmamızı sağlar.
Cylin Busby
Sayfa 97 - Misis Kitap
Bir yalanı kendi kendine ne kadar çok söylersen,ona o kadar çok inanır ve en sonunda bu yalanı gerçeğin haline getirirdin.
Bir yalanı kendi kendine ne kadar çok söylersen, ona o kadar çok inanır ve en sonunda bu yalanı gerçeğin haline getirirsin.
Cylin Busby
Sayfa 208 - Misis Kitap
283 syf.
·5/10
#kitapyorumu Yabancılık Oyunu - Cylin Busby

Konusuna gelecek olursak Sarah bir gün ansızın ortadan kaybolur. Ailesi,arkadaşları oldukça telaş içinde onu aramaktadırlar. Annesi her yola başvurur ama kızını bulamaz. Yanlış ihbarlarla geçen dört yılın sonunda Sarah bulunur. Ama hafıza kaybı nedeniyle hiçbir şey hatırlamamaktadır. Herkes Sarah'ın geldiğine sevinirken kız kardeşi Nico'nun zihnini ablasının kaybolduğu gün yaşanan gizli olaylar kurcalamaktadır. Acaba o gün ne olmuştu da Sarah ortadan kaybolmuştu?

Kitabın başlarında yavaş ilerleyen bir kitap oldu. Bazı yerlerinde sıkıldım diyebilirim. Ama Sarah bulunca merak duygusu ön plana çıktı ve olaylar heyecanlı olmaya başladı.





#yabancılıkoyunu #cylinbusy #misiskitap #esmanurunkutuphanesi
283 syf.
·4 günde·Beğendi·9/10
Meraktan 2 günde bitirdim kitabı Gerçi sonunu tahmin ettim ama yine de acaba öyle mi diye okumak da ayrı bir zevk.. Özellikle de kitabın gerçek bir hayattan esinlenerek yazılması da daha çok ilgimi çekti.. Misis kitaba yine güzel bir kitabı benimle tanıştırdığı için çok teşekkür ederim
283 syf.
·10/10
2020 yılına başlangıç kitabım pek hoşuma gitmese de ikinci kitap şahane idi. Su gibi akıp giden, her bölümde merak uyandıran ve bir bölüm daha bir bölüm daha derken fark etmeden kitabı yarılayacağınız hatta okumaya müsat bir zamanda başladıysanız hemen bitirebileceğiniz bir kitap arıyorsanız; o Yabancılık Oyunu olmalı. :))

Çünkü ben uyku vaktimden kısa bir süre önce başlamış olmama rağmen, hadi uyuyayım dediğimde 100 sayfayı geride bırakmıştım. açıkcası aklım da kalmadı değil biraz daha okusam mı diye.. Ertesi gün de kitap bitiverdi. :))

Akıcı, anlatımı ve aktarım güzel, merak ettirecek şekilde kurgulanmış, tam anlamıyla sonucu tahmin ettiğinizi düşünseniz de bir ''acaba?'' dedirten güzel mi güzel bir kitaptı.

Üzerine söylenecek çok fazla bir şey yok. :))
283 syf.
·4 günde·5/10
Keyifli,merak uyandıran bir okuma oldu Yabancılık oyunu.Sarah nerede nasıl kayboldu nico’nun bu işte bir parmağı var mı ne yaptı diye diye merakla okudum lakin beni tatmin etmeyen noktalar kitabı beğenmemi engelledi bunlar neler mi? Spoiler olacak sonrası dileyen okumasın SPOİLER! 1.Sarah diye ailenin kucakladığı kıza ısrarla DNA testi yapılmaması saçma hadi anne baba beş yıldır kaybolmuş kızlarının yerine ona çok benzeyen bu kızı koydular ama hukuki olarak prosedür gereği de olsa test gerekmez mi?
2.Sarah parkta kaybolmuş parka yakın gölde niye arama yapılmadı kızın kaçtığı kaçırıldığı fikrine niye saplanıp kalındı?göle düşmüş boğulmuş olabileceği niye gözardı edildi?
3.Hadi gölde arama yapılmadı.Kızın cesedi beş senede ne oldu gölde kıyıya vurmadı mı bir gören olmadı mı kazağı örneğin göze çarpmadı mı?
Bunlar kitabı sevmemi engelledi kitapta ki kara delikler bu noktalar bundan dolayı okuması keyifli merak uyandıran ama gerçekçi olmayan basit bir kitap
283 syf.
·2 günde·8/10
Sürükleyici, sonunu heyecanla beklediğim bir kitap oldu. Nico'nun kayıp olan ablası 4 yılın sonunda ortaya çıkar ve kaybolduğu gün yaşananları hatırlamadığını söyler.
Kayıp abla Sarah'ın ortaya çıkışı ile Nico'nun, ailesinin ve o zamanlardaki sevgilisinin, arkadaşlarının yaşadıkları anlatılıyor.
Evet, kitapta bazı eksik kalmış noktalar var, ama merak uyandırıcı ve sürükleyici.

Yazarın biyografisi

Adı:
Cylin Busby
Unvan:
Yazar
Doğum:
1 Mayıs 1970

Yazar istatistikleri

  • 36 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 16 okur okuyacak.