Daniel H. Pink

Daniel H. Pink

8.4/10
10 Kişi
·
22
Okunma
·
1
Beğeni
·
441
Gösterim
Adı:
Daniel H. Pink
Unvan:
Yazar
Doğum:
1964
Anlamlı başarılar, kişinin gözlerini yerden yukarı çevirip ufka bakmasına bağlıdır.
Artık belki de "yönetim" sözcüğünü lisan çöplüğüne, "buz kutusu" ve "atsız araba" nin yanına yollama zamanı geldi. Bu çağın artık daha iyi bir yönetime değil, bir özerklik devrimine ihtiyacı vardır.
"Iktisat, davranışları inceleyen bilim dalıydı. Hepimiz her Allah'ın günü sürekli olarak eylemlerimizin maliyet ve faydasini hesaplıyor ve ne sekilde hareket edecegimizi belirliyorduk. Iktisatçılar, insanların neler söyledikleri yerine neler yaptıklarını araştırdılar. Çünkü kendimiz için en iyi olan ne ise onu yapıyorduk. Iktisadi çıkarlarımızın mantıklı hesaplayıcılarıydık."
İnsanların kendileri için belirledikleri ve beceri artırmaya yönelik olan hedefler, sağlıklı hedeflerdir. Ama başkalarının koydukları hedefler kimi zaman tehlikeli yan etkiler yaratabilir.
Eğer bu kitap yazılmış olmasaydı ben yazmaya çalışacaktım neyseki bu işi elimden aldı gerçekten de ödül ceza sistemine karşıyım ve bu kitapda içsel motivasyonun nasıl olabileciğinden bahsediyor böylece birey bir işi yapmadan önce onun sonunda ödül ya da ceza olup olmadığı için yapmayıp sadece yapması gerektiği için yapması gerektiğini anlar.

Yazarın biyografisi

Adı:
Daniel H. Pink
Unvan:
Yazar
Doğum:
1964

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 22 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 19 okur okuyacak.