Debbie Shapiro

Debbie Shapiro

7.9/10
7 Kişi
·
27
Okunma
·
0
Beğeni
·
267
Gösterim
Adı:
Debbie Shapiro
Unvan:
Yazar
Doğum:
Los Angeles, Kaliforniya, ABD, 29 Eylül 1954
Kabul edilemez bir gerçeklik söz konusu olduğunda yutmakta güçlük çekebiliriz. Bu da boğazın şişmesine neden olabilir.
Öfke bizim hissettiklerimizle ılgili bir seydir: Kimse bizi öfkelendirmez.Öfke, yapilan şeylere gösterdiğimiz tepkidir.Bu nedenle, insanları suçlamak yerine duygularımızı " öfkelendim, çünkü..." sözleriyle dile getirmemizde fayda vardır.
Zayıf, çökmüş bir göğüs kişiliğin henüz bulunamadığını, oluşturulamadığını gösterir.
Başucu kitabım olmayı hak etmiş nadir kitaplarda yerini aldı. Çok yararlı bilgilerin bulunduğu bu kitabı şiddetle tavsiye ederim. Tüm hastalıkların yaşadıklarımıza düşüncelerimize bağlı olduğunu biliyordum. Ancak hangi duygu düşüncemizin hangi hastalığa sebep olduğunu ve çözüm yollarını öğrenmiş oldum. Hastalıklarından muzdarip olan arkadaşlarıma uygun olan sayfaları paylaştım. Kitabı okuduğumda bana faydası olmasa bile başkalarına faydam olur diye düşünmüştüm. Fakat kendime daha çok faydası oldu. Şiddetle tavsiye ederim.
Kitap ruhsal travmaların, bastırılan duyguların fiziksel rahatsızlıklara dönüşümünü anlatıyor. Bu rahatsızlıklardan kurtulmak için yine ruhsal arınmaya gidilmesi gerektiğini, tıbbi metodların travmaları tedavi etmeyeceği anlatılıyor. Bu kitabın beni en çok etkileyen tarafı kanser hastası olan bir arkadaşımın okumuş,tavsiye etmiş olmasıydı.Kendisi tıbbi tedaviyi bıraktı, alternatif tıbba ve hemoopati tedavisine başlamıştı.Maalesef arkadaşım vefat etti.Yaklaşık on yıl süren bir süreçten sonra 40 yaşında öldü.

Yazarın biyografisi

Adı:
Debbie Shapiro
Unvan:
Yazar
Doğum:
Los Angeles, Kaliforniya, ABD, 29 Eylül 1954

Yazar istatistikleri

  • 27 okur okudu.
  • 2 okur okuyor.
  • 18 okur okuyacak.