Delal Aydın

Delal Aydın

Çevirmen
8.8/10
528 Kişi
·
2.171
Okunma
·
0
Beğeni
·
164
Gösterim
Adı:
Delal Aydın
Unvan:
Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
214 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10 puan
Bundan yaklaşık 4 yıl önce okuduğum benim için manevi değeri olan bir kitap.Bana okuma alışkanlığı kazandıran kitaptı.Bu seriyi okurken çok eğlendim çokça meraklandım.Benim gençlik macera dalında en sevdiğim kitap serilerinden birisi.Bu tarz kitapları seven insanlar veya okuma alışkanlığı kazanmak isteyenler okuyabilir.
263 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10 puan
Merhaba! Bugün “Ulysses Moore” serisinin ikinci kitabı olan “Unutulmuş Eski Haritalar Dükkanı” ile ilgili fikirlerimi sizlerle paylaşacağım.🪲

Ulysses Moore - Unutulmuş Eski Haritalar Dükkanı // Pierdomenico Baccalario

Seri maceralar ve gizemlerle kaldığı yerden devam ediyor. Kitap o kadar sürükleyici ve akıcı ki okurken elinizden bırakamıyorsunuz. Ben okurken ne zaman bittiğini anlayamamıştım. Kitabı okumaya başladığınız anda Mısır topraklarına adım atmış gibi hissediyorsunuz. Güneş teninizi yakıyor. Ayaklarınız sıcak kumdan kavruluyor. Betimlemeler, anlatım, anlatımı destekleyen çizimler, fotoğraflar, hikayenin kurgusu kısacası her şey gerçekten tam anlamıyla kusursuz. İlk kitabı için söylediğim gibi, sizler de gizemleri karakterlerle birlikte keşfediyorsunuz. Yeni eklenen karakterlerimiz hikayeyi daha da zenginleştiriyor. Yazarın karakter yaratımı epey iyi. Karakterler gerçek hayattan tanıdığım insanlarmışçasına zihnimde canlanıyorlar. Ayrıntılarla donatılmış muazzam bir kitap. Ayrıca kitapta Mısır toprakları ve eski Mısır kültürü hakkında pek çok detay bulunmakta. Bu anlamda yazarın dili gibi araştırma becerisinin de çok iyi olduğunu söyleyebilirim. Seri ilerledikçe hikayeye yeni gizemler de ekleniyor, bir o kadarı da çözülüyor. Bazı sayfalarda şok olacağınız, üzüleceğiniz yerler olabilir. Gerçekten başarılı bir kitap. Çizimleri ve tasarımı da kitabı mükemmelleştiren unsurlar arasında. Merak ediyorsanız kesinlikle ertelemeyin derim. Küçük çocukların da okuyabileceği türden bir seri. Hatta okuma alışkanlığı kazanmaları için ideal. Benim en sevdiğim kitaplardan biridir “Unutulmuş Eski Haritalar Dükkanı”. Herkese tavsiye ederim. Keyifli okumalar.🗝
214 syf.
·10/10 puan
Kalbimde bambaşka bir yeri olan kitap serisi. Tüm kitaplarını teker teker dış kaplarıyla birlikte hala saklıyorum. Aklımdaki tek soru ise NEDEN KİMSENİN BU SERİDEN HABERİ YOK? Lütfen 14 yaş altı çocuklarınıza bu seriyi okutun. Artık kimsenin bunu okumaması beni üzmeye başladı. LÜTFEN DİYORUM.
248 syf.
·2 günde·Beğendi·10/10 puan
Selam!️Bugün sizlerle Ulysses Moore serisinin 8. kitabı olan “Yıldırımların Efendisi” hakkındaki düşüncelerimi paylaşacağım.

Ulysses Moore - Yıldırımların Efendisi // Pierdomenico Baccalario

Serimizin ikinci kısmı hız kesmeden devam ediyor. “Yıldırımların Efendisi” kitabında Anita, Rick ve Jason; Ölen Ülke’yi bulmak için gizlice yollara düşüyor. Julia ise Morice Moreau’nun defterinin bir kopyasını bulmaya çalışıyor. Kitap, şu ana kadar okuduğum serinin en sürükleyici ve bir sonraki sayfada ne olacağını tahmin edemediğim kitaplarından birisiydi. Her kitapta biraz daha gizemlerin içine giriliyor ve hikaye her kitapla daha da derinleşiyor. Kitaptaki betimlemeler, anlatım gayet güzel. Karakterlerin hepsi çok güzel yaratılmış ancak Tommaso zekiliği ve gerçekleştirmek istediği şeylere olan inancıyla benim favorim oldu. Ana karakterlerin her birini seviyorum. Kitabın tasarımı da yine bizi şaşırtmıyor. Gerçekten çok güzel. Bölüm aralarındaki mekân çizimleri tek kelimeyle efsane. Çok beğendiğim bir kitap “Yıldırımların Efendisi”. Gizem, macera türü severlerin kaçırmaması gereken bir seri. Kesinlikle tavsiye ederim. Keyifli okumalar.🏞
260 syf.
·12 günde·Beğendi·Puan vermedi
Yeni başlayacaklar için serinin 3. Kitabı olup en gözde romanıdır. O kadar sürükleyici ki, insanın fizyolojik ihtiyaçları olmasa başladıktan sonra bitirmeden bırakması mümkün değil. Üstad Pierdomenico'yu tebrik etmek lazım, harikulade bir eser.
214 syf.
·4 günde·Beğendi·10/10 puan
Selam!🕯 Bugün sizleri benim için çok özel bir seriyle tanıştırmak istiyorum. İlk okuma hızımı kazandığım, büyüleyici anlatımıyla beni içine çeken, gizemleriyle, çizimleriyle, gerçekçiliğiyle beni kendisine hayran bırakan bir seri: Ulysses Moore. 🗝

Ulysses Moore - Zaman Kapısı // Pierdomenico Baccalario

Ortaokul yıllarımda keşfettiğim müthiş bir seriydi. Hala severek okuduğum, her bir detayıyla beni büyüleyen bir kitap serisinin ilk kitabı olan Zaman Kapısı’nın benim için yeri çok ayrı. Karakterlerimizin Argo Villası’na ilk kez adım attığı, gizemlerin başladığı kitap. Bu kitap tek kelimeyle mükemmel. Yazar hayali bir evren yaratmış ve bunu o kadar başarılı yapmış ki okurken gerçekliğini sorgulamadan edemiyorsunuz. Şahsen ben Argo Villası’nın ve Kilmore Koyu’nun varlığına gönülden inanıyorum. Kitap, akıcı anlatımı ve baymayan betimlemeleriyle sizi gizemden gizeme sürüklüyor. Kitabı okuduğumda her şey rahatlıkla gözümde canlanabiliyor. Okurken ana karakterlerimiz Jason, Julia ve Rick ile birlikte biz okuyucular da gizemlere dahil oluyoruz. Her bir şifreyi çözüşlerinde, her bir gizem aralanışında bizler de karakterler gibi bu olaylara şahit oluyoruz. Yazarımız kitabı zekice ayrıntılar ve şifrelerle bezemiş. Kitabın çizimleri ve tasarımı da en az öykü kadar başarılı. Özellikle gizem, macera ve var olmayan yerler hakkında kitaplar okumayı seviyorsanız bu kitabı kesinlikle öneririm. Ayrıca okuma alışkanlığı kazanmak için de harika bir başlangıç kitabı. Benim favori serilerimden biri. Gönül rahatlığıyla önerdiğim bir kitap ve kitap serisi. Okurken Argo Villası’na adım atmanız dileğiyle. Keyifli okumalar.🗝
256 syf.
·4 günde·7/10 puan
Kitabın ana kurgusu kötü kraliçe ve mucizeyi güçlere sahip kurtarıcı masum kız olabilir lakin konunun ilerleyişi daha gizemli..
Başka insanların bedenlerinde sonsuz yaşam hakkına sahip olduğunu düşünen bir yönetici. Halkına, ailesine karşı zalim ve baskıcı.
Sınıf ayrımı yaparak toplumsal ilişkisi kesen , gücün sadece kendisine layık olduğunu düşünen aynı zamanda kötülüğe uğradığı zaman korunması gerektiği düşünülen kişi olarak kendini görürken, zarar gören halkını umursamayan onların ezilişinden zevk alan sadist biri. Kötülük tohumlarını ailelerin içine bile yerleştiren bir yönetici. :/ O yeni yerleşeceği bedeni seçti bile. Peki bir bedende hem iyi hem kötü ruh ve anılar yer alır mı?

Elbette insanın dayanması çok zor. Hatta kitabın bazı yerlerinde kraliçeye karşı iyice sinir sahibi oluyor insan. Herkesi düşünüyormuş gibi gözüken ama sadece kendini yaşatan bir kraliçe, elbette bu yöneticiye karşı kurtarıcı gelmeli. Işte bu kızımız da Charlaina. Asil soydan geldiğinden ve güçlerinden habersiz yaşanan bir ömür içinde sadece ailesini düşünen bir kız ama kötü bir olay hiç yaşanmaması gereken yerde yaşanıyor ve kurgu zinciri işte burada başlıyor.

Bir insanın kalbindeki ile yaşantısı çatışırsa ne olur ? Peki bunu sonuna kadar saklarsa ?
Max size bunların cevabını verecek...
Kitap hangi bakış açısı ile okunursa size onu katar.
Aşk, savaş, intikam, galibiyet, güven, yönetim, kötülük ve iyilik.

Not :)
Kitap, zalim topluluğa karşı tek başına bile büyük bir başarı elde edeceğini gösteriyor. Kişi kötülüğe inanmadığı ve kendini umutsuzluğa bırakmadığı sürece her zaman kötülüğü yok etmek için sebepleri vardır. Bu gündelik yaşantımız içinde geçerli. Size önerim bu sebepleri görün ve onlara tutunun. :)
260 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Serinin 3.kitabı olan Aynalar Evi bu sefer macera yerine sırların açığa çıktığı bir eser oldu. Ben yazım diline,kurgusuna ve üslüba hayran kaldım. 10 yaş üstü olan herkesin kesinlikle okuması gereken bir eser.
288 syf.
·9/10 puan
Ulysses Moore aslında kimdi? Jason,Julia ve Rick gerçeği öğrenmek üzereler.Diğer yandan Zaman Kapısı’ndan geçmeye hazırlanan Oblivia ve Manfred’i de durduramadılar.Hepsini yine nefes kesen bir yolculuk bekliyor.İstikamet:XII. yüzyıl,Sonsuz Gençlik Bahçesi.
214 syf.
·Beğendi·10/10 puan
Taşındıkları yeni evde gizemli bir kapı bulması ile başlayan hikaye aman aman nerelerde geldik dedirtecek cinsten. Gerçekten kitap aşırı iyi. Bir çocuğa okumayı sevdirecekseniz eğer kesinlikle ilk tercihiniz bu seri olmalı.

Yazarın biyografisi

Adı:
Delal Aydın
Unvan:
Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 2.171 okur okudu.
  • 15 okur okuyor.
  • 527 okur okuyacak.
  • 8 okur yarım bıraktı.