Destan Çevik

Destan Çevik

ÇevirmenEditör
7.4/10
14 Kişi
·
35
Okunma
·
0
Beğeni
·
18
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
348 syf.
·6 günde·Beğendi·8/10
#okudumbitti #kitapyorumu
Herkese merhaba,yine bir yorumla beraberiz.
Adı gibi her yere ışık saçan Güneş,annesinin ışığı ama babasının tahammül edemediği gencecik bir kızdır.Adanalı bir çiftçi ailenin tek çocuğudur.Annesinin ve babasının ölümünden sonra avukatı Ali Bey tarafından,gizlice İstanbul'a gönderilir.Ali Bey'in yeğeni Süreyya ve eşi Oktay tarafından havaalanında karşılanır.Onun için ayarladıkları eve giderler ve artık Güneş'i zorlu bir hayat bekliyordur.Ta ki üst kat komşusu Ulaş ile tanışana kadar...
Babası Güneş'e neden tahammül edemiyordu?
Annesi ile arasında nasıl bir bağ vardı?
Avukat Güneş'i gizlice neden İstanbul'a gönderdi?
Güneş kim veya kimlerden neden kaçıyor?
Güneş aslında kim?
Süreyya ve Oktay Güneş'e niçin yardım ediyorlar?
Ulaş ile nasıl tanıştı?
Ulaş'ın mesleği ne?
Güneş'in geçmişindeki gizem ne?
Güneş gerçeklerle nasıl yüzleşecek?
Güneş'i bekleyen kötü sürpriz ne?
Ulaş ve Güneş'i nasıl bir hayat bekliyor?
Konusu itibariyle hoşuma gitti diyebilirim.12 Eylül darbesinde yaşanan bir olay ve sonrasında şekillenen hayatlar...Genç bir kızın yaşadıkları...Güneş aslında gerçek adı Pınar,zor bir hayatı olmuş.Yaşadığı çevre,gördüğü muamele,insanların bakış açıları ve tabiki söylenen sözler...Açıkçası üzdü beni.Herkesin çevresinde de yok mu?"Aaaa ayıp,sus sen ne bilirsin,ben ne diyorsam o..."gibi buna benzer aklıma gelmeyen bir sürü sözler...Sindirme politikası uygulayan ebeveynler...İşte Pınar'da  onlardan biriydi.Neyse ki İstanbul'a kaçışı, (tabi bir de o bölüm var ki hepten içler acısı)karşısına Ulaş'ın çıkması...Ah gel de kadere inanma.Çok güzel sevdiler birbirlerini.(Gerçi orası çok hızlı oldu ama)Ulaş'ın hayatını okuyunca da üzülmedim değil.Mesleği gereği gördükleri,yaşadıkları...Süreyya ve Oktay çılgın ikili...Seni yenge seni...Aslında yaşadığımız birçok sorunu da anlatan sevgili yazarım,güzel yerlere de değinmiş.Bu tür sevenler okumalı diye düşünüyorum.O zaman herkese keyifli okumalar diliyorum.
348 syf.
·5 günde·Beğendi·10/10
Harika bir kitabı bitirmiş olmanın mutluluğu içindeyim. Ne yazarsa okurum dediğim çok değerli bir yazarın son kitabı #bireylülgecesi.
Konusu, işleyişi ile yürek burkan bir hikayesi var. Yazarın kalemi de güçlü olunca sayfalar akıp gidiyor. Bitmesin diye sindire sindire okudum
Ama bir sonra ki sayfayı dw fazlasıyla merak ettim.
Kesinlikle tatlı yazarımıza kitaplığınızda yer vermelisiniz.


Pınar annesi tarafından çok sevilen, fakat ailenin diğer bireyleri tarafından yok sayılan bir birey olarak büyümüştür. Annesinin ölümünün ardından, annesinin Avukatının da yardımı ile Adana'dan İstanbul'a kaçar.
Orada Avukat Ali'nin yeğeni Süreyya ve Eşi Oktay yardımcı olacaktır.
Tabi ki Oktay'ın kardeşi Ulaş, Pınar ile aynı apartmanda oturmaktadır. Aralarında ikisinin de acı dolu geçmişi sayesinde aralarında güzel bir sevgi, bağlılık oluşur.
Bir dd Pınarın geçmişi ile ilgili öğrendikleri, doğru bildiği yalanlar var..
480 syf.
·7/10
Herkese İyi Günler Kitap Dostlarım Nasılsınız bakalım? Bugün kalemiyle ilk kez tanıştığım Çağla Aktürk'ün "Sözleşme" kitabıyla sizlerleyim. Kitabımız hastanede çalışan genç kızımızın bir mayfa tarafından sözleşme imzalatılarak yanında yaşamaya mecbur bırakılması ve bu mafyayla aralarındaki aşkı konu edinmiştir.. İşin özü nefretten doğan bir love.. Konusu bana klişe gelmedi değil ama okurken hoşuma gitti. Klişelere karşı değilim. Klişe olan bir şeyi siz çok güzel anlatırsanız bende gayet keyifli bir şekilde okurum.. Yazar bence bunu çok güzel yapmış.. Kitabın dili sade, yalın ve akıcı olduğundan sayfalar su gibi geçti.. Ne zaman okudum ne zaman bitirdim inanın hiç fark etmedim.. Betimlemeleri gayet yerindeydi bana göre. Ne çok fazlaydı ne de çok azdı, kısacası dozunda olmuştu. Ve bu benim için çok ideal bir durum.
Herkese bol kitaplı sabahlar dilerim.. Sizleri seviyorum..
Sağlıcakla kalın
348 syf.
·7 günde·Puan vermedi
Bu okuduğum yazarın 3.kitabı ve gerçek yaşamdan yazıyor akıcı bir kalemi var.

Kitabımız bir anne ile kızını anlatıyor.

Bir Eylül Gecesi anne ile kızını ayırırlar kız çocuğu henüz üç yaşındadır Adana Karataş'a götürürler orda bir aileye verirler orda büyür onları ailesi bilir. Gazeteci olan gerçek anne çok işkence görür sonra bir şekilde kurtulur kızını çok arar fakat bulamaz aradan yıllar geçer kız büyür ve İstanbul'da yaşaması gerekir bu arada kızımızın adı Pınar tabiki kızımızın birde belalısı vardır sürekli peşindedir Pınar kaçar o kovalar ne olur Pınara belalısından kurtulur mu o da bana kalsın .

Ellerine emeğine yüreğine sağlık Aynil kızım kazancın bol olsun.
480 syf.
·Beğendi·6/10
Aynı kelimeler tekrar ederek yazılmıştı, ama güzeldi. Can sıkıntısına karşı, edebi değeri olmayan anlamsız okunabilir bir kitap olarak görüyorum. ((:

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 35 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 17 okur okuyacak.