Didem Bayındır

Didem Bayındır

Çevirmen
8.0/10
3 Kişi
·
5
Okunma
·
0
Beğeni
·
0
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
250 syf.
·1 günde·Beğendi·8/10
Saftirik serisini görmüş ya da duymuşsunuzdur. Okumayı söküp biraz kendine güvenen bütün çocuklar o kitapları okumak istiyorlar. Seri öyle meşhur, o kadar çok seviliyor ki benzerleri çıkıyor. (İyi de oluyor.)

Bu kitap Saftirik’e benzediğini reklam olarak arka kapağında söylüyor zaten (İşe yararlık açısından iyi de esere saygısızlık değil mi biraz?). 10 yaşındaki P.G.’in babasına yazdığı eğlenceli mektuplardan oluşuyor. Babasının bir dedektif olduğuna ve gizli işler sebebiyle başka şehirlerde bulunduğuna inandığı için onun gibi olmak istiyor. Harika da bir fırsat geçiyor eline: Bütün öğrencilerin bayılarak yediği fırında makarna çalınıyor! P.G. de tabii ki çok becerikli, gözü kara, cesur bir dedektif olduğu için fırında makarna haydutunun peşine düşüyor.

Yaramazlık derdinde olmamasına rağmen sürekli bocalayan P.G. hem komik durumlara düşüyor hem de sorunlara zekice çözümler buluyor. Gerçekten çok eğlenceli bir kitap. 10 yaşındaki bir oğlan çocuğunun gözleriyle dünyaya bakmak mümkün bu kitabı okurken.

Yazarın biyografisi

Adı:
Didem Bayındır

Yazar istatistikleri

  • 5 okur okudu.
  • 6 okur okuyacak.