Donna Hosie

Donna Hosie

8.0/10
32 Kişi
·
55
Okunma
·
3
Beğeni
·
730
Gösterim
Adı:
Donna Hosie
Unvan:
Roman Yazarı
"Ben Mitchell Johnson, Şeytan'ın stajeriyim. Lütfen çığlıklardan sonra mesajınızı bırakın..."
Bazı şeyler yolunda gitmediğinde, yaşayanlar ölmek istediklerini söylerler. Ne kadar büyük bir aptallık bu! Hayatınızı sonlandırınca bütün saçmalıklardan kurtulacağınızı mı sanıyorsunuz? Hiçbir kaçış yok,hem de hiç... İçinizdeki acı ve günahlar sonsuza dek sizinle kalacak...
“Babam aşkın adamı zayıf düşüren bir şey olduğunu söylerdi. Şeytan Takımı onun yanıldığını kanıtlamak üzere.”
"Mitchell, seni ademelaması olan bir kızla öpüşürken gördüm."

"Yani?"

"Kızların âdemelması olmaz, şapşal!"
Donna Hosie
Sayfa 127 - Medusa ve Mitchell, Novella Dinamik, Donna Hosie
Kızlar konusunda göz rengine bakmaksızın tam bir ezik olan mitchell johnson, namı diğer M.J: 0

Dobin ve Hlif'in oğlu alfarin, viking savaşçısı ve kızlar sakalını örerken bile erkek kalabilen Alfarin: 1
Kitap eğer reading slumptaysanız ideal bir seçim. Ben kitabı bir günde bitirdim. Kitap trafik kazasında hayatını kaybeden Mitchell 'in zamanda yolculuk yaparak ölümünü değiştirmek istemesini ve arkadaşlarıyla yaşadığı maceraları anlatıyor. Eğer sizde benim gibi büyük beklentilerle elinize aldıysanız kitabı, muhtemelen hayal kırıklığı yaşayacaksınız. Kitap okumasam da olur cinsinden bir kitaptı ama oldukça akıcıydı ve okurken sıkılmadım. Yazarın yapmak istediği şey güzeldi fakat pek başarılı olamamış. Sonunu oldukça sönük buldum ve kitaptaki kız karakterlere de uyuz oldum. Ayrıca mitchell dışındaki bütün karakterlerinde bencil olduklarını düşünüyorum. Uzun lafın kısası sizi derinden etkileyecek bir kitaptansa şöyle pek zihnimi yormayacak hızlı okuyabileceğim, okurken de güzel zaman geçireceğim bir kitap arıyorum diyorsanız bu kitabı bir okuyun derim ben.
Başlangıçta detaylar saçma ve komik geldi. Çünkü kitabın adını okuyunca çok kötü biri, muhtemelen çapkın, şu "badboy" tipli erkeklerden bekliyordum. Ama hayır, baya gerçek şeytandan bahsediyor.Kitap cehennemde geçiyor, bildiğimiz cehennem Mitchell Johnson öldükten sonra cehennemdeki hayatını anlatıyor bize. Orası da baya bir şirket gibi yönetiliyor, farklı departmanları var ve Mitchell de Şeytan'ın kalem müdürü gibi birinin stajyeri olarak çalışıyor.
Ancak sonra bir zaman makinesi keşfediyor ve yanına yine cehennemden üç arkadaşını daha alarak kendi ölümlerini değiştirmeye gidiyorlar. İşte kitabın en keyifli yeri burada başlıyor
Öncelikle belirtmem gerekiyor ki Türkiye kapakları orijinal kapaklardan kat kat daha güzel ve ben serinin kapaklarına aşığım. Bu konuda yayınevine teşekkürü borç biliyorum. Cansınız.

Gelelim kitabımıza... Seriyi okuyanlar bilir her kitap bir karakterin gözünden anlatılıyor ve okuyucu o karakterin hayatına dair yeni şeyler öğreniyor. Bu kitap da benim biricik Viking'im Alfarin'in anlatımıyla yazılmış. Ayrıca iki ayrı bölümle ilerliyor. Bir bölüm Şeytan Takımı'nın tanışmasından çok önce Alfarin'in hayatını anlatırken diğer bölüm de günümüzde Şeytan Takımı'nın başından geçenler anlatılıyor. Bu bölümlerdeki en güzel ayrıntı da Alfarin'in geçmişini anlatan bölümlerin numaralandırılması İzlandaca yapılmış.
Yazarımızın Harry potter hayranı olması kitabın güzel olacağını gösteriyordu. Serinin 2. Ve 3. Kitabını da aldım en kısa sürede okicam şeytanlarla ilgili bir kitap bu kadar komik bu kadar eğlenceli olamaz. Umarım ikinci kitap geçiş kitabı gibi kötü değildir ve seriyi bayılarak okurum. Fantastik ve komedi tarzı sevenlerin içinde dram da olsa tadından yenmez diyenlerin çok beğeneceğine eminim.
İlk kitabı Mitchell'in ağzından okuyorduk, bu kitabı bize Medusa anlatıyor. İlk kitabın sonunda olan olaylardan sonra nasıl devam edeceğini falan merak ediyordum.zaman çizgisi değiştiği için bu kitap da ona göre gidiyor.
Açıkçası ben ilk kitabı daha çok sevmiştim. Çünkü zaman yolculuğu ve paradokslar gibi hayran olduğum detayları vardı. Bu kitapta ise bir görev var diyebiliriz. Şeytan'ın Rüya Kapanı çalınıyor, böylece Şeytan Takımı da bu rüya kapanını bulmak için tekrar bir araya gelip maceraya başlıyor
Ve bu seriyi seviyorum. Çünkü cehennemde geçmesi gibi çok özgün ve eğlenceli bir yönü var. Bu yüzden okumanızı tavsiye ederim.
Kitabın konusu güzel, değişik ve ilginç :) Yazarın anlatımı da aslında çok güzel. Ve bir günde bitti. O kadar akıcımıydı hayır ama çok ta sıkıcı değildi. Arasında bir yerdeydi yani. Okumaya değer bir kitap ama.
Okuduğum en iyi serilerden birisi, septimus hayran olunmayacak gibi bir lider değil, heyecandan ve meraktan kitaba ne zaman başladım ne ara bitti anlamadım. Son bir kaç sayfa kaldığında bitmesin diye bir kaç gün bekledim ister istemez bitirdim, üzgünüm, çok iyi bir seri
Kitap konu olarak ilginç, yazarın dili de sıkıcı değil ama elimde çok süründü. Kaç kere bırakmayı düşündüm hatırlamıyorum. Galiba kitaptan çok fazla şey bekledim. Olayların akışı ve basitliği bazen geçiştiriliyor hissi uyandırdı bende sanırım yazar da yazmaktan sıkılmış bitsin istemiş hemen :) Genel olarak eğlenceli bence ktaba bir şans verilmeli...
Hiç kimse kendi ölümünü değiştiremez...
Kitap ismiyle dikkatimi çekmeyi başardı. Bakalım ilerleyen zamanlarda da dikkat çekici olacak mı ?
# Şimdiden Zaman kaybı gibi duruyor. Ölümlerini değiştirmeye çalışan dört arkadaşın maceraları. 4 arkadaştan biri dönüşüm adlı zaman makinesini çalıyor diğer 3 arkadaş da onu yalnız bırakmamak için arkadaşının peşlerine düşüyorlar.
# İsmine aldanıp kitap almayın sonu pişmanlık oluyor. Ben bunda bir korku gerilim bekliyordum. Fazla anlamlar yüklemişim kitaba üzgünüm.
Arkadaşlar kitabı alıp almamakta kararsızsanız bence kesin alın bazı yerler çok durağandı,bazı yerlerde beynim yandı ama Son 50 sayfası mükemmeldi.Devam kitaplarını en yakın zamanda alacağım.

Yazarın biyografisi

Adı:
Donna Hosie
Unvan:
Roman Yazarı

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 55 okur okudu.
  • 4 okur okuyor.
  • 51 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.