Duygu Günkut

Duygu Günkut

ÇevirmenEditör
7.6/10
62 Kişi
·
176
Okunma
·
0
Beğeni
·
84
Gösterim
Adı:
Duygu Günkut
Unvan:
Çevirmen, Editör
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
544 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Kitaba isminin ilgimi çok çekmesiyle başladım. (Orijinal adıyla A Heartbreaking Work of Staggering Genius) Kitap okumaya fazla vakit ayıramadığım bir dönemde beni kendine çok bağladı ve hikayesine hapsetti.
Kitabı elime almadan önce yazar Dave Eggers'ın adını hiç duymamış olan ben, yazarın sadece kalemini değil; sıkıntılı yaşantısını, ailesini, kişiliğini, başına gelen olayları, yaşadığı çevreyi hatta iç dünyasını bu kitapla beraber tanımıştım.
1 ay arayla iki ebeveynini de kaybedip küçük kardeşine ebeveyn olan 21 yaşındaki bir gencin yaşantısını kimi zaman esprili ve komik bir dille kimi zaman hüzünlü bir dille ama hep samimi bir şekilde anlatıyor. Kitaplaşmaya değecek bir hayatı başarılı betimleme ve ruh tahlilleriyle hakkını vererek aktarmış. Üslubu ise hiç sıkmıyor. Kesinlikle sıradan bir otobiyografik roman değil. Herkese şiddetle tavsiye ediyorum!
376 syf.
Adı gibi size bir şey katmayan bir kitap olmuş. Zorlukla bitirdim. Tamamen zaman kaybı. Elime hiç almamış olmayı dilerdim. Harcadığım zaman ve çabaya yazık oldu. Hemen elinizden bırakın.
368 syf.
·10/10 puan
Bizimle konuşmayan insanlar, bizim onları dinlemeyeceğimizi düşünenlerdir. Dinlenilmemek ise görmezden gelindiğimiz ve taktir görmediğimizi hissettirir. Kendimizi dış dünyadan kopuk ve yalnız hissetmemize neden olur diyerek bize iletişimin ve dinlemenin önemini anlatmıştır. İletişimin ileriye dönük öz benliğimizde yarattığı her türlü travma ve iyileşmeyi görmemize ışık tutmuştur.
608 syf.
·17 günde·Beğendi·9/10 puan
Kitap benzelerine oranla daha geniş kapsamlı bir konu yelpazesine sahip. Mesleğiniz, hayat tarzınız, kültürünüz ne olursa olsun size hitap edebilecek güçte. Bahsetmiş olduğu belli bir kaç kriteri ülkemizde uygulamak zor fakat gerek psikolojik-felsefik gerekse iş dünyasına hitap eden yaklaşımlarıyla size ilham kaynağı, hayatınıza yön veren bir el kitabı olacağını düşünüyorum. Herkese iyi okumalar...
504 syf.
·8/10 puan
Bir fantastik tür hayranı olarak okuduğum en güzel kitaplardan biriydi gerek çevirisi gerek kurgusu olsun özellikle pararlel evren vs. Ye meraklıysanız kesinlikle okumanız gereken kitaplar listesinde olmalı
544 syf.
·7 günde·8/10 puan
Başka bir kalemde belki daha hüzünlü olabilecekken (yazarın) histerik ancak karikatürize edilmemiş ana karakterin iç sesine yoğun bir şekilde yer verilmesi, yan karakterler ile birlikte hayatımızdan bir parça hissi vermesi ile gülümseten, yalın dili ve akıcı anlatımı olan okunası kitaplardan.
368 syf.
·Beğendi·9/10 puan
Kesinlikle tavsiye ederim herkesin öz eleştiri yapmasını sağlayacak bi kitap her konuyla alakalı alıştırma yapılmış hayatımıza aktarabilirsek ne mutlu bize
368 syf.
·9 günde·Puan vermedi
Ben oldukça beğendim bu kitabı. Sakin, sıkmadan ilerliyor. Okurken dikkat istiyor ve olaylar sürekli değişiyor, takip etmek zor.
Kitap, gerçekten de maddi olarak her şeye sahip ama manevi anlamda hiçbir şeye sahip olmayan bir adamın geçirdiği bir hastalıkla birlikte etrafında kimsenin olmamasını fark edişini ve kendi hayatına bakış açısını yavaş ama etkili bir şekilde değiştirmesini anlatıyor. Düz, basit ve aynı zamanda kederli olan hayatını, yavaş yavaş dostlarının, lezzetli donutların ve artık görüşmeye başladığı oğlunun olduğu bir hayata dönüştürüyor.
496 syf.
·13 günde·6/10 puan
Zaman zaman hareketli, çoğu zaman sıkıcı bir romandı. Aksiyon sahnelerinde beni içine aldı ama hikaye çok durağan geldi. Film hakları satın alınmış ve başrollerde Jaden Smith ve Liev Schreiber olacakmış. Belki filmdeki aksiyon sahneleriyle ilgi çekici bir hale gelebilir, bilmiyorum.
544 syf.
·1/10 puan
Hayatımda okuduğum en saçma kitaptı. Kitapları çok yermem genelde ama bu tamamen vakit kaybıydı bence, yarım kalmasın diye zorla okudum, belki sonu anlamlıdır diye. Bazı kitaplar vardır neden şişirildiğini anlayamazsın, bu da onlardan biri işte.

Yazarın biyografisi

Adı:
Duygu Günkut
Unvan:
Çevirmen, Editör

Yazar istatistikleri

  • 176 okur okudu.
  • 6 okur okuyor.
  • 149 okur okuyacak.
  • 7 okur yarım bıraktı.