Ölümsüz

8,0/10  (5 Oy) · 
15 okunma  · 
3 beğeni  · 
495 gösterim
Kendi Ölümünüze Tanık Olsaydınız, Hayatınızın Geri Kalanını Nasıl Yaşardınız?

Daha 18 yaşında basmadan ailesinin tüm fertlerini yitiren Douglas Cole, hayatta yapayalnız kalır. Yakasına yapışan hayaletleri, aklını kaçırdığını sanmasına sebep olan sanrıları ve tam olarak anlayamadığı doğa üstü yetenekleri saymazsak....

Borsada varını yoğunu kaybedip, dibe vurduktan sonra, hayatı tam da kararacağı noktada yepyeni bir düzlemde aydınlanacak, Dougles Cole sadece kendi hayatını değil, tüm dünyanın kaderini değiştirecektir.

Bir akşamüstü salonda kitabımı okurken bir şey aniden cama çarptı. Dikkatli olmam gerektiğini düşünerek oraya doğru yavaşça yürüdüm. Dışarıda ölü bir serçe yatıyordu, boynu kırılmıştı. Bir süre kuşun cansız bedenine baktım. Bir kanadı hafifçe titreyince içim sızladı... Beni saran hüzne şaşırmıştım. Serçe oracıkta ölmüştü işte.

Kuşa dokunmaya çekiniyordum ama sonunda onu avuçlarıma aldım. Gözlerimi kapadım ve kendimi serbest bıraktım. O tanıdık sıcaklık içime doldu. Bir süre öylece durduktan sonra, gözlerimi açtım. Ellerimin içindeki serçenin bedeni birden kasıldı. Tüyleri avuçlarımı gıdıklayama başladı. Ayağa kalktı. Bir an dengesini sağlayamadı ama sonra, kanat çırparak masmavi gökyüüzünde gözden kayboldu.
Şaşırmamıştım. Daha kuşu avuçlarıma alırken olacakları zaten biliyordum.

Paco Ahlgren'in kaleminde Kuantum fiziği, Taoizm, Ekonomi, Müzik ve Aşk, insani yeteneklerin en güçlüsüyle bir araya geliyor: Düşünce. Douglas Cole'un kendini keşif yolculuğu, varoluş sancısı içinde zamanın atomlarına, borsanın dalgalanmalarına, parelel evrenlere ve hiçliğe değin uzanıyor. Geri planda belli belirsiz bir çello melodisi, zamanı yararak dört yanı sarıyor.

Bütünlükteki tüm olasılıklar karşımızda... Şah mat.
(Arka Kapak)
 • Baskı Tarihi:
  Ekim 2011
 • Sayfa Sayısı:
  504
 • ISBN:
  9786050015027
 • Orijinal Adı:
  Discipline
 • Çeviri:
  Duygu Günkut
 • Yayınevi:
  Siren Yayınları
 • Kitabın Türü:
Ali Çelebi 
04 Mar 21:08 · Kitabı okudu · 8/10 puan

Bir fantastik tür hayranı olarak okuduğum en güzel kitaplardan biriydi gerek çevirisi gerek kurgusu olsun özellikle pararlel evren vs. Ye meraklıysanız kesinlikle okumanız gereken kitaplar listesinde olmalı

Oblomov 
14 Mar 2016 · Kitabı okudu · 1487 günde · 6/10 puan

Kitabı yorumlara bakarak almıştım. Olasılıksız kitabını okuyup beğenenlerin bu kitabı da beğeneceği yorumu vardı. Fakat ben bu kitaba bir türlü ısınamadım. Kitabı bitirmem 5 yıl sürdü. Sırf bir kitabı yarım bırakmayı sevmediğim için bitirdim.

Kitaptan 3 Alıntı

Züleyha 
30 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Umut sadece insanların kurguladığı bir şey, özlemin tartışmalı bir ifadesidir ve sahte umutlar gerçeğin karşısına dikilme cesareti bulsalar da sonuçta hiç bozulmadan sağlam kalacak olan gerçektir. Umudun sadece bir beklentiden ibaret olduğu yerde gerçek, insanların küstahlığa varan varsayımlarından etkilenmeyecek ve değiştirilemez bir sonuç olacaktır.

Ölümsüz, Paco AhlgrenÖlümsüz, Paco Ahlgren
Züleyha 
30 Eki 2017 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsanın ruh haline ham umuttan daha zararlı tek bir şey vardır, o da en başta umudu tetikleyen olumsuz verileri göz önünde bulundurmayı geçici bir süreliğine ertelemektir. Böyle uzatmalar, bazen hasretle beklenen iyi ihtimaller görünümünde daha da aldatıcı bir iyimserliğe yol açar ve yanlış değerlendirmelerimizin ıstırabını çekmemiz gerekirken sadece bunu ertelemiş olur, o kadar.

Ölümsüz, Paco AhlgrenÖlümsüz, Paco Ahlgren