Kahve Öyküleri (İskoçya Sokağı 44 Numara)

10,0/10  (1 Oy) · 
3 okunma  · 
1 beğeni  · 
558 gösterim
İngiltere'nin en çok okunan yazarlarından Alexander McCall Smith, Kahve Öyküleri'nde Edinburgh'un renkli simaları ve onların eğlenceli öykülerine geri dönüyor, İskoçya Sokağı 44 Numara'nın ilginç karakterlerinin yeni maceralarını anlatıyor.
Narsist ve yakışıklı Bruce emlakçılık kariyeri sona erince şarap tüccarlığına atılıyor. Uzun süredir Bruce'dan çeken ev arkadaşı Pat Macgregor gerçek aşkı ararken, komşusu Domenica Macdonald'ın çöpçatanlığı yüzünden kendisini bir nüdist pikniğinde buluveriyor.

Altı yaşındaki olağanüstü çocuk Bertie Pollock, yoga ve pembe tulumlarla dolu bir hayat yerine, her küçük çocuk gibi balık avlayacağı ve rugby oynayacağı bir hayata kavuşmak istiyor. Baskıcı annesi Irene ile psikoterapisti Dr. Fairbairn'e başkaldırma planları yapıyor.

Bertie'nin pısırık babası Stuart oğluyla Glasgow yolculuğuna çıkıyor. Bertie iskambil oyununda Glasgow'un ünlü kabadayısı Domuz O'Connor'un parasını alınca, onun da babasının da hayatında önemli değişiklikler olmaya başlıyor.

İskoçya Sokağı 44 Numara'dan tanıdığımız ilginç kişilerin komik ve son derece eğlendirici maceraları Kahve Öyküleri'nde devam ediyor.
(Tanıtım Bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Temmuz 2011
 • Sayfa Sayısı:
  518
 • ISBN:
  9786053602729
 • Çeviri:
  Çiçek Eriş
 • Yayınevi:
  İş Bankası Kültür Yayınları
 • Kitabın Türü:

Kitaptan 1 Alıntı

Burak Denizli 
22 May 2015 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

'Karım için bunlar' demişti adam'karım için' Janis gülümsemişti 'Çok hoşuna gideceğine eminim' demişti. Adam çiçeklere bakmış, uzunca bir süre bakışlarını ayırmıştı. Janis o an anlamıştı. Adam kafasını kaldırdığında gözleri yaşlıydı. Janis elini uzatmış ve avutmak istercesine adamın koluna dokunmuştu. Ölenler için çiçek alıyoruz, alabileceğimiz tek şey çiçek diye geçirmişti aklından

Kahve Öyküleri, Alexander McCall SmithKahve Öyküleri, Alexander McCall Smith