Egemen İpek

Egemen İpek

Çevirmen
8.4/10
14 Kişi
·
40
Okunma
·
0
Beğeni
·
24
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
448 syf.
·3 günde·9/10
Açık konuşmak gerekirse bu kadar güzel olacağını sanmıyordum. Ama hem hikaye hem de karakterler çok iyiydi. Aslında hikaye biraz bilindik ama olayların geçtiği dünya çok farklıydı.

Hikaye kısaca şöyle, troller bir cadının laneti yüzünden dağ altında bulunan bir şehre hapsediliyor ve bu laneti kırmanın tek yolu trollerin prensi ile seçilmiş kızın evlenmesi... Trollerin prensi Tristan hayallerinizin erkeği. Onun başkalarıyla olan sohbetini okumak kadar eğlenceli bir şey yoktu. Çünkü adam hazırcevap ve çok komik... Seçilmiş kızımız ise bir insan olan Cecile. Dediğim gibi konu çok bilindik ama olayın geçtiği yer ve troller hikayeye farklılık katmış. Çok beğendim ben. Ve kitap çok fena bitti. Kalp bu dayanmıyor yapmayın öyle şeyler..

Kitabın tek ve en büyük sorunu çevirisiydi. O çevirinin kötülüğünü anlatmaya benim kelimelerim yetmez. Birçok cümlede anlatım bozukluğu vardı. Yazım hatalarından bahsetmiyorum bile.. Maalesef bu durum biraz da olsa okuma isteğinizi kırıyor. Umarım ikinci kitap böyle değildir.

Bütün bunları bir kenara bırakırsak ben hikayeyi sevdim. İkinci kitabı da kısa sürede okuyacağım. Üçüncü kitap da bizi çok bekletmez umarım
448 syf.
·Beğendi·7/10
Gayet güzeldi. Hiç beklediğim gibi kötü çıkmadı . Devamını da okumak isteyeceğim ahenkli renkli bir kitaptı. Akışı olayları anlatımı üslubu güzeldi. Tavsiyem
448 syf.
·3 günde
Açıkçası çok büyük ön yargıyla başladım okumaya. Ama yazarın yarattığı dünya o kadar çok hoşuma gitti ki elimden bırakamadım ve hemen ikinci kitabını aldım. Üçüncü kitap henüz çevrilmemiş maalesef.
Olaylar trolleri bir dağın altında hapis kalmaları için lanetleyen bir cadı yüzünden baş karakterimiz olan Cecile'in laneti bozmak için troller tarafından dağın altına kaçırılmasıyla başlıyor. Lanetin kalkması için trollerin varisi Tristan ve laneti kaldıracağına inanılan insan(mı acaba :)) bir kız yani Cecile ile evlenmesi gerektiği düşünülmektedir. Aslında öyle olmalıydı da ama bir şey bunu engelledi acaba o şey neydi? :)

Olayların nasıl geliştiğine akıl sır erdiremeyebilirsiniz ama güzel bir kitap olduğunu düşünüyorum. Klişe gibi gelebilir sizlere ama benim hoşuma gitti. Okumanızı tavsiye ederim ama birinci kitabı alırken ikinciyi de almayı unutmayın yoksa meraktan çatlıyorsunuz :) İyi okumalar dilerim.
448 syf.
·Puan vermedi
kitabı çok beyendim şuan ikincisini okuyorum kitap da hiç birşey tahmin ettiğim gibi çıkmıyor ve olaylar hızlı geliyor hiç sıkılmadım okurken iyiki almışım

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 40 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 28 okur okuyacak.
  • 3 okur yarım bıraktı.