Elaine Wilkes

Elaine Wilkes

Yazar
6.5/10
2 Kişi
·
3
Okunma
·
0
Beğeni
·
19
Gösterim
Adı:
Elaine Wilkes
Unvan:
Yazar
Bir gangsterin vurularak yere düştüğünü gösteren sahneyle başlayan bir televizyon programı izlemiştim. Sonra, sahne birden değişiyor ve gangster bu kez, büyük bir konakta, çevresinde pervane olan hizmetçilerin arasında gözlerini açıyordu. Gömme dolabının kapısını açtığında, özel olarak hazırlanmış zarif giysiler buluyor, en iyi yemekler onun için hazırlanıyordu. Bu şekilde, daha pek çok olay, tam istediği gibi gerçekleşiyordu. Her şeyi vardı. Hiçbir problemle karşılaşmadan geçen aylar boyunca, her şey mükemmeldi. Bir gün, bilardo oynarken, tek bir dokunuşuyla bütün toplar, tam isabetle deliklerden aşağı yuvarlandığında, artık dayanamayarak yanındaki hizmetçilerinden birine şöyle bağırdı: “Eğer burası cennetse, ben cehenneme gitmek istiyorum.” Hizmetçi, soğukkanlılıkla cevapladı: “Zaten cehennemdesin.”
296 syf.
·12 günde·Beğendi·8/10
Kitap beş bölümden oluşuyor ve bu beş bölümde her gün bizimle iletişime geçen doğayı çeşitli yönleriyle inceliyor. Bu yönleri dış görünüm ve beden sağlığıyla ilgili, duygusal ve zihinsel yönden, ruhsal yönden ve gıda-ilaç yönünden ele alıyor.
Benim en çok dikkatimi çeken yönü bitkilerle iletişime geçebileceğimizi, onlarla konuşabileceğimizi anlatması. Beni en çok bilgilendiren yanı ise kitabın en sonundaki gıda-ilaç konusu. Burada GDO'lu gıdalarla alakalı bilgiler veriyor ve aslında konunun ne kadar ciddi olduğunu vurguluyor yazar. Yediğimiz yiyeceklerin bizi ne kadar etkilediğini; ruhsal, duygusal ve fiziksel yapımıza ne kadar etki ettiğine dikkat çekiyor. Bunların yanıda kitapta diğer birçok kıymetli bilgiye rastlayabilirsiniz.
Eleştirebileceğim bir yanı ise nedenini bilmediğim halde bana yazarın samimi anlatımının bana biraz yapmacık gelmesi. Bunun dışında kitap çok bilgilendirici.
.
.
Bu kitaptan alıntım; "Doğaya yaptığımız her şeyi aslında kendimize yapıyoruz."

Yazarın biyografisi

Adı:
Elaine Wilkes
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur okudu.
  • 2 okur okuyacak.