Elif Ayça Yapar

Elif Ayça Yapar

Yazar
7.5/10
2 Kişi
·
4
Okunma
·
0
Beğeni
·
8
Gösterim
Adı:
Elif Ayça Yapar
Unvan:
Yazar
Aptalca sergilenen cesaretten daha önemlisi samimi duyguların cesaretle söylenmesidir. Dünya üzerinde hiçbir leyden korkmayan adam dünya üzerindeki en budala adamdır. Asıl cesaret korkularımızı cesurca dile getirmektir.
264 syf.
·8/10
Kitap Yorumu//Etake Ormanı; Bilinmeyen Diyarlar-Ayça Yapar
.
Çimli sokaklarıyla, çiçeklerle donanmış bahçeli evleriyle kendi küçük dünyalarından başka bir dünya tanımayan Tin kasabası halkı, yaşadıkları devasa ormanın içindeki diğer ırkların varlığını unutmalarının bedelini ödemek zorunda kalacaklar. Bunu engellemeye çalışan ve ormanın içindeki ırkların arasında bir köprü görevi gören Aydoruğu Şatosu sahibi Silverton ve halkını önemli bir görev beklemektedir.
.
Kitap size hem Harry Potter hem de Lord Of The Rings evreninden esintiler sunabilir. Özellikle savaş ve kötü yaratıkların yaratılması süreci Yüzükler Efendisi evreninde Orkların ortaya çıkarılışını anımsattı bana. Silverton karakteri ise tam bir Dumbledore olgunluğunda bir Orman efendisi
.
Yazarımız @aycayapar Türk fantastik edebiyatına bir kadın yazar olarak başarılı bir eser kazandırmış. Bu tarz yazarların ve eserlerin kesinlikle desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum. Yalnız kitabın devamı gelmeli çünkü Tin kasabası sakinlerini sonlara doğru hiç okuyamadık. Devam kitabı da Tin kasabası ve kasabalılardan bahsetmeli bence. Yazın hayatında başarılar diliyorum. Nice eserleriniz olsun.
264 syf.
·Puan vermedi
Fantastik tarzda yazılmış bir kitap okudum ve yer yer Game Of Thrones, Yüzüklerin Efendisi'nden çağrışımlarla karşılaştım diyebilirim.

Kitabın konusuna gelirsek; Yüzyıllar öncesinde Tin kasabası halkı ve orman halkları birlik ve beraberlik içinde yaşamaya başlarlar. Zamanla aralarındaki bağ kopar ve Tin Kasabası tarihini unutur. Yeni başkan seçimlerine Orman Efendisi Silverton da katılmaya karar verir ve iki halkın ilişkilerini ilerletmeye çalışır . Ormanda ise düzeni bozan insanlara ve orman halkına herkese hakim olmaya Dramon'un ortaya çıkar. Kötülüğe karşı halkların dayanışmasıyla zorlu bir süreç başlamıştır.

Kitabın birden bitmesi Tin kasabasının akıbeti hakkında merak uyandırdı. Umarım ikinci kitap çıkar ve sonrasında neler oluyor öğreniriz.
264 syf.
·5 günde·Puan vermedi
✔Merhaba arkadaşlar size güzel bir fantastik romanlar geldim.
✔Tin kasabasının halkı, Aydoruğu Şatosu, Silverton, Cornivus, Gulan, Nynpera halkı, Orman halkı ve daha fazlası.
✔Kasabada yaşayan Tin halkı Aydoruğu Şatosu'nda yaşayanları kendi topraklarından saymazlar. Tin halkının seçim zamanı geldiğinde Aydoruğu Şatosu'ndan gelen Silverton da mecliste söz sahibi olmak ister. Bu Tin halkı ile şatodakilerin ilk yakınlaşmasıdır.
✔Aslında oraların sahibi Neypralardır ve zamanında 2 kardeş tartışır ve kötü olan toprağın derinliklerine gider ama ölmez.
✔Kötü olan yeryüzüne çıkar ve intikamını almak ister. O topraklarda yaşayanlar ona nasıl bir karşılık verecek? Cornivus'a ne oldu?
✔Sizi bilinmeyen diyarlara götüren bu kitabı rahatlıkla ortaokul çocuklarınıza okutturabilirsiniz.
✔Tin halkından çok bahsedilmedi ilk bölümlerden sonra. Sanırım kitabın devamı gelecek. Kaleminize sağlık devamını bekliyoruz

Yazarın biyografisi

Adı:
Elif Ayça Yapar
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 4 okur okudu.