Elif Yurt

Elif Yurt

Çevirmen
7.6/10
5 Kişi
·
7
Okunma
·
0
Beğeni
·
0
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
Tıpkı vaktinde Elif Şafak in Aşk isimli kitabının sırf renginin pembe ve isminin aşk olma sebebi gibi kitaba sakın isminden dolayı cinsiyet biçim erkek okuyucuların es geçme gibi bir gaflete düşmemelerini öneririm. Tabi tür size uyuyor ise. Yani romantik komedi.
Kitabın sayfalarını her çevirişimde bir Amerikan yapımı romantik komedi filmi yada 45 dakikalık gençlik dizisi izliyor gibiydim. Hatta yok ise kesinlikle tutar dediğim uyarlama bir dizi yapılmasından yanayım çünkü çok müsait.
Ama en beğendiğim yani kesinlikle tüm karakterlerin ağzından bölümlere ayrılarak yazılması oldu. Dediğim gibi eğer romantik komedi tadını kitaplarda seviyor ağır edebi yazım aşığı değilseniz süper bir kitap. Ayrıca derinlemesine bakarsanız karakterlerin için de ki çözümlemeler ve karakterlerin yapısı ince ince ve sıkma dan okuyucuya veriliyor.
Ayrıca yazar tıraş kolonyası kokusuna takmış yani tüm karakterleri seviyor bunu.
Benim için kitabın sözü de " Batman dışarıdan bakıldığında gösterişlidir ama siz onun arabalarını, silahlarını, kalesini ve işini tamamen elinden alırsanız o herhangi biri olur. Süpermen sıradan gibi görünür ama içinde o bir süper kahramandır."
Arkadaşlık aşk düğün ve seyahat üzerine bir sonla yüzünüz de tebessüm ettirecek hoş bir kitap. Ayrıca bence tüm kitaplar böyle kalın ve kaliteli kapaklı basılmalı. Okumak ve her dakika ona dokunmak istiyorum.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 7 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 6 okur okuyacak.