Kızlar Firarda

9,0/10  (2 Oy) · 
1 okunma  · 
2 beğeni  · 
75 gösterim
Kemerlerinizi bağlayın. Kızlar geliyor...4 genç kadın, upuzun 1 yıl… Ve dünyanın dört bir yanından birçok durak! Kızlarla tanışın! Poppy, Lily, Maggie ve Rachel. Poppy, aşkın şehri Paris’te kötü giden hayatının seyrini değiştirecek kararlar almak konusunda oldukça kararlı. Lily, kuzeninin düğünü için gittiği Los Angeles’ta iş hayatı için büyük adımlar atabileceğini düşünüyor ancak kaderin onun için tasarladığı çok başka planlar var. Maggie, romantik bir kayak tatili hayaliyle gittiği Meribel’den aklının ucundan bile geçmeyecek gelişmelerle dönüyor. Rachel’ın büyük bir hevesle atıldığı iki günlük Roma seyahati, geçmişin tozlu sayfalarını önüne getiriyor. Ve sonunda kızların yolu Manhattan gezisi için birleşiyor! Manhattan’da onları bekleyen büyük sürpriz karşısında ne yapacaklarını okurken kendinizi keyifle kıkırdamaktan alıkoyamayacaksınız!(Tanıtım bülteninden)
 • Baskı Tarihi:
  Kasım 2017
 • Sayfa Sayısı:
  480
 • ISBN:
  9786052970768
 • Orijinal Adı:
  Girls on Tour
 • Çeviri:
  Elif Yurt
 • Yayınevi:
  Yakamoz Yayınları
 • Kitabın Türü:
Mustafa Burak Dikiltaş 
13 Oca 05:08 · Kitabı okudu · 10 günde · Beğendi · 8/10 puan

Tıpkı vaktinde Elif Şafak in Aşk isimli kitabının sırf renginin pembe ve isminin aşk olma sebebi gibi kitaba sakın isminden dolayı cinsiyet biçim erkek okuyucuların es geçme gibi bir gaflete düşmemelerini öneririm. Tabi tür size uyuyor ise. Yani romantik komedi.
Kitabın sayfalarını her çevirişimde bir Amerikan yapımı romantik komedi filmi yada 45 dakikalık gençlik dizisi izliyor gibiydim. Hatta yok ise kesinlikle tutar dediğim uyarlama bir dizi yapılmasından yanayım çünkü çok müsait.
Ama en beğendiğim yani kesinlikle tüm karakterlerin ağzından bölümlere ayrılarak yazılması oldu. Dediğim gibi eğer romantik komedi tadını kitaplarda seviyor ağır edebi yazım aşığı değilseniz süper bir kitap. Ayrıca derinlemesine bakarsanız karakterlerin için de ki çözümlemeler ve karakterlerin yapısı ince ince ve sıkma dan okuyucuya veriliyor.
Ayrıca yazar tıraş kolonyası kokusuna takmış yani tüm karakterleri seviyor bunu.
Benim için kitabın sözü de " Batman dışarıdan bakıldığında gösterişlidir ama siz onun arabalarını, silahlarını, kalesini ve işini tamamen elinden alırsanız o herhangi biri olur. Süpermen sıradan gibi görünür ama içinde o bir süper kahramandır."
Arkadaşlık aşk düğün ve seyahat üzerine bir sonla yüzünüz de tebessüm ettirecek hoş bir kitap. Ayrıca bence tüm kitaplar böyle kalın ve kaliteli kapaklı basılmalı. Okumak ve her dakika ona dokunmak istiyorum.

Kitaptan 1 Alıntı

fatmanur tuğlu 
18 Ara 2017 · Kitabı okudu · Beğendi · 10/10 puan

sevimli paranoya
peki ya tam Uyuyan Güzel'in kulesinde bağırarak bir kavgaya tutuşursak,ya da Nevada'da bir çölün ortasında her şeyi bitirmeye karar verirsek? Breaking Bad'in sezon finali gibi olur.Tabi silahlar olmadan.

Kızlar Firarda, Nicola Doherty (Sayfa 91 - yakamoz)Kızlar Firarda, Nicola Doherty (Sayfa 91 - yakamoz)