Elvin Öven

Elvin Öven

Yazar
8.8/10
8 Kişi
·
17
Okunma
·
0
Beğeni
·
85
Gösterim
Adı:
Elvin Öven
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
152 syf.
Tek bir hikaye değil, aynı mekanlar ve aynı karakterlerle ilgili birden fazla ve çoğunlukla birbirinden kopuk hikayelerden oluşuyor kitap. İçerisinde okuyan çocukların da çözmesi için hazırlanmış Matematik problemleri ve önemli kişiler, eserler, mekanlar hakkında bilgiler var. Kitabın hangi yaş grubuna hitap etmek için yazıldığını pek anlayamadım. Görselliği, yer verdiği konular ve üslup biraz çelişkili geldi bana. Ek olarak sadece Fırat'ın ilkokul öğrencisi olduğunu göz önüne alırsak bile kitaptaki matematik problemlerinin bir kısmı ilkokul müfredatında yok.
Fırat'ın Matematik korkusu demek de mümkün değil. Matematiğe pek de ilgisi olmayan Fırat'ın, okulda öğrendiklerini gerçek hayatta nasıl kullanacağını keşfetmesini anlatıyor daha çok.
Çocukların ilgisini çekecek hale getirirsek, sevdirirsek, kendimiz de anlayışlı olursak en zor konularda dahi başarılı olabilecekleri gösterilmeye çalışılmış. İdealize edilmiş öğretmenler ve ebeveynler kitaptaki karakterler, gerçek hayatta pek karşılıkları yok.
Kitapta ana bir hikaye olmadığı için çocukların ilgisini çekecek macera-aksiyon, olay örgüsü de yok. Verilmek istenen mesaj kitapta parçalı bir hava olduğu için boşlukta kalmış. Ne anlatılmak istendiği pek belirgin değil. Çocuklar tarafından severek ve eğlenerek okunur mu emin değilim.
152 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Bu kitap sayesinde mesleğim hakkında bana katılan çok şey olduğunu düşünüyorum aslında. Ödev olduğu için okuduğum kitaplardan birisiydi ama beni sıkmadı.
Öğrendiğim şeylerden birisi de ailenin ve öğretmenin bilgili olması ve ilgi çekici şeyler yaparak konuyu aktarması çok önemli.
Matematiği neden öğreniyoruz dememeleri için bu öğrendiklerimizi aslında nerde kullanacağız diye başta bir öğrencilere gösterim yapmak lazım
Çünkü matematik her yerde.
Kitabın içindeki etkinlikler zevkli. Hem detaylı çözümleri de var hem de bir sebepten ötürü o sorular var.
152 syf.
·1 günde·Beğendi·9/10
Bence iyi bir çalışma olmuş. Çocuklara bir çok eğitsel mesaj vermenin yanı sıra matematikle ile ilişkili hayat örgüsü iyi işlenmiş. Benim tek eleştirim; Trigonometri 8.sınıfların müfredatından kaldırıldı, yeni baskilarda kitapta o bölüme farklı bir matematiksel hikaye uyarlanabilir. Belki bir miktar sudoku gibi şeyler yerine müfredata dair şeyler eklenebilir.

Yazarın biyografisi

Adı:
Elvin Öven
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 17 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 4 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.