Emrah Gökçe

Emrah Gökçe

Yazar
9.4/10
50 Kişi
·
98
Okunma
·
13
Beğeni
·
405
Gösterim
373 syf.
·Beğendi·10/10
Kitabı çok beğendiğim özellikle beyitlerin açıklayıcı olmasını çok faydalı buldum. Öncesinde beyitleri okuduğumdaanlamlarını pek iyi anlayamıyordum fakat şimdi kitabın sayesinde beyitlerin manalarını daha iyi anlayarak okuyorum. Özellikle divan edebiyatını seven herkesin okumasını ve kitaplıklarında bu kıymetli eseri bulundurmalarını tavsiye ederim..
373 syf.
·7 günde·10/10
Bu kitabın incelemesini yapmadığımı farkettim.

Dîvan şiirlerinden oluşan bi derleme.
Aklınıza gelebilecek her konu hakkında bir beyit çıkıyor karşınıza.

Dîvan Edebiyatı ve şiirlerine ilgisi olanlara tavsiye edilir.
373 syf.
·18 günde·Puan vermedi
Divan edebiyatına ve eski Türkçe yazıya meraklı arkadaşların kütüphanelerinde bulunması gereken güzel bir eser.

Osmanlı Türkçesi ile verilen beyitler günümüz Türkçe harfleriyle ve manası ile verilmiş.

Edebiyat tarihimizin en güzel örneklerinden seçmeleri bir arada bulacaktınız. Kesinlikle tavsiye ederim.
373 syf.
·Beğendi·10/10
Konuşmaya iki kelamınız olsun isterseniz, veya sevdiğinize iki mısra söylemek isterseniz, size kolaylık sağlayacak. Aynı zamanda şunu da öğreniyoruz ki ecdadımızın sözleri inci misali.
373 syf.
·Puan vermedi
Bunun gibi kitapların artmasını yürekten istiyorum. İstemekle de kalmıyor kendim yazıyorum. Öncelikle beyitlerin hikemî,gül-bülbül,dost,Allah,Peygamber,dehr, vb. tasnifi yapılıp ondan sonra okuduğum divanlardan seçtiğim beyitleri şerhiyle birlikte kitaplaştıracağım. Bu kitabın da tek eksiği budur. Tasnif yok sadece beğendiği beyitlerin türkçesini yazmış Emrah bey fakat yine de yapılan çok güzel bir çalışma.
288 syf.
·Puan vermedi
Kitap çok güzel beyitlerden oluşmakta. Aruz vezni ölçüsü kalıplarını yazması ayrı bi güzel olmuş. Kitap okuma bittikten sonra arada sırada rastgele bir sayfa açılarak ne çıkarsa şansıma diyerek yapacağım bir kitap. Velhasıl kelam eskiler kendilerini çok güzel ifade ediyorlarmış...
373 syf.
·168 günde·10/10
Divan edebiyatına meraklı arkadaşların kütüphanelerinde bulunması gereken güzel bir eser. Önce Osmanlıca okumaya çalışmak sonrasında günümüz harfleri ile yazılışından okumamızı test etmek ve en son anlamını da okuyarak beyitleri sonlandırmak imkanının verilmesi çok güzel olmuş.
373 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Osmanlıca metinler,türkçeleri ve açıklamaları olması hasebiyle, meraklılarına göre süper bir yapıt.Böyle detaylasına pek rastlamamıştık.Allah razı olsun.Baş ucu kitabım.Ezberlemeyi çok seviyorum...

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 13 okur beğendi.
  • 98 okur okudu.
  • 36 okur okuyor.
  • 86 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.