Ercan Başer

Ercan Başer

Yazar
9.5/10
2 Kişi
·
5
Okunma
·
3
Beğeni
·
358
Gösterim
277 syf.
·Beğendi·10/10
Diğersi gün yazar ona tekrardan limon ağacını anlatmasını ister ve 12 saat müddet verir. E. 12 saatin 11 saatini uyur son 1 saat yazarım diye düşünür ve uyur. Uyandığında sadece bir saat geçtiğini görür, bari bir şeyler yazayım der ve yazmaya başlar. İlk başlarda limon ağacının bodur bir ağaç olduğunu dış görünüşünü yazar. Daha sonra şu mevsimde çiçek açar şu mevsimde meyve verir şu şartlarda verimlidir şuralarda yetişir diye yazar. Daha sonra yazacak bir şey bulamadığından limon ağacını ayrıntılı olarak anlatmaya koyulur. Gövdeye Dev der. Gövdeden ayrılan ve neredeyse gövde kadar olan dala Koca1 der. Gövdeden ayrılan diğer dallara Koca2, Koca3, Koca4... der. Daha sonra Koca1 den ayrılan dallara isim vermeye başlar Minik1,Minik2... Gövdeden ayrılan diğer dalların da küçüklerini adlandırır. Ve birden limon ağacının toprağında bir karıncanın dolaştığını görür ve heyecanlanır. Ne de olsa karınca o kadar tanıdığı limon ağacına tırmanacaktır. Karınca tırmanmaya başlar ve E. karıncanın Dev üzerinde yol alışını izlerken karıncanın Koca1 den gitse belki yiyecek bir şeyler bulacağını düşünür. Karınca gerçekten de Koca1 den gider. E. karıncanın Koca1 üzerinde bir şeyle uğraştığını görür ve yazarın çekmecesinden çıkardığı mercek ile bakar. Bir kül olduğunu gören E. karıncanın kül ile daha fazla uğraşmamasını dileyerek izlemeye koyulur ve karıncanın minik3 den gitmesini çünkü oranın diğer miniklerden daha sağlam olduğunu düşünür. Karınca minik3 e yöneldiğini gören E. halinden memnun bir şekilde seyre devam eder. Karınca tekrardan duraksar ve Minik3 üzerinde bir şeyi yemeye başlar. E. baktığında karıncanın bir susam yediğini görür ve heyecanlı bir şekilde gördüklerini kağıda geçirmeye devam eder. Ve odanın kapısı açılır. Yazar gelmiştir ve E. saçma sapan bir karıncadan başka çok az şey yazmıştır. Sadece karıncanın yaptıklarını yazması zaten 10-15 sayfa tutmuştur. Ve korkuyla yazdıklarını yazar verir. Yazar E. nin yazdıklarını okur ve ağır ağır başını kaldırır ve der ki:
Benim bir tırtılı yaratmam için 3 hafta ormanda kalmam gerekmişti ama sen sadece 2 denemede bir karınca yarattın. Düşündüğümden de başarılıymışsın.
E. de saçma sapan duygular içinde yaratmak karınca tırtıl kelimeleri arasında bocalar ve yazara, benim bir şey yarattığım yok o karınca hala limon ağacının üzerinde gidip bakabilirsin der. Yazar limon ağacının yanına gider ve karınca falan göremez ve E. ye , o karınca aslında yoktu onu sen yarattın, hiç mi şaşırmadın karınca senin her düşündüğünü yaparken der. E. yazarın söylediklerini düşünür ve haklı olabileceğini anlar. Yazar anlatmaya devam eder ve yazarlık böyle başlar hikayendeki kişiler. aslında olmayabilir ve sen onları yaratırsın ama yarattığının bile farkında olmadan onların yaşadığı şeyleri yazdığını düşünürsün ve bakarsın iyi bir hikaye olmuş der...

Yazarın biyografisi

Adı:
Ercan Başer
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 5 okur okudu.
  • 5 okur okuyacak.