Erhan Sarıca

Erhan Sarıca

Yazar
10.0/10
2 Kişi
·
3
Okunma
·
1
Beğeni
·
2
Gösterim
Adı:
Erhan Sarıca
Unvan:
Yazar
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
80 syf.
·Beğendi·10/10
*MOBBİNG DE YAPARIM KARİYER DE*ERHAN SARICA* *ÖĞRETMEN DERGİSİ YAYINLARI*

İsmini yeni duyduğumuz ama yıllardır aynı toplumun bireyleri olarak maruz kaldığımız psikolojik saldırının isminin MOBBİNG olduğunu Erhan Sarıca, bu kitabıyla bizlere ve herkese öğretiyor. "Hangi meslek grubunda mobbing uygulanmıyor?" sorusunun cevabı neredeyse yok gibi. Çocukluğumuzda aile içinde farkında olmadan maruz kaldığımız mobbing, okullarda devam ediyor. Okullar bitip iş hayatına girdiğimizde tüm pervasızlığı ile devam ediyor. Üstün asta, astın üste, mevkidaşın mevkidaşına, eşin eşine, arkadaşın arkadaşına uygulayabildiği ve kitabımızın yazarının "insanlık suçu" olarak nitelendirdiği mobbing yaşamımızın bir parçası olmuş durumda. Olmuş olmasına da"bu psikoljik saldırının" diğer deyimle "psikoljik terör uygulayan teröristlerin" işgal ettikleri makamlar ne yazık ki en alt kademeden en üst kademeye doğru sıralanırken, asıl üzüntü veren ise bu makam işgalcilerinin kendilerinden hizmet almak isteyen toplum bireylerine de mobbing uygulamaları. Bu kitabı okuduktan sonra eminiz sizde şöyle bir çevrenize bakacak ve çevrenizdeki mobbingcilerin varlığını görünce "şimdiye kadar ben bunları nasıl göremedim" diyerek hayıflanacaksınız."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 80

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: Öğretmenim Dergisi Yayınları


KİTAP YORUMUM
Kitabı okurken çok üzüldüm. Bunun nedeni de niye yaşadığımı anlayamadığım ayrıldığım iş yerimdeki yaşadığım sorunlardı. Bir çoğunu yaşadım. Hastalığım ilerledi. Psikolojik olarak çöktüm ve sürekli kendimi sorguladım. Ne yapmıştım da ben onları yaşıyordum. Kanuni yolların hepsi zaten düşünülüyor ama maalesef birden iş arkadaşların dahil baştaki kişi örgütlenince bir şey yapamıyorsunuz. Tabi ki psikolojik şiddetti yaşadığım. O yüzden okurken onları düşündüm, gerildim.
Kitap kesinlikle yol göstererek yazılmış. Benim anladığım şu; sanırım az ya da çok herkes hayatında 1 kez olsun bu saldırıya maruz kalmıştır. Hele ki Türkiye şartlarında bu kaçınılmaz gibi görünüyor. Bence herkes okumalı ve gerekli tedbirini almalı diye düşünüyorum. Birde şunu düşündüm. Belki de yaşanılan her şey mecburen öğretiyse eğer insanlar bu saldırıya maruz kaldıktan sonra ezmeleri gerektiğini düşünüp kendilerinden sonra gelene ya da iyi niyetli sessizliğini koruyanlara yapıyorlar. Böyle olması gerektiğini sanırım sanıyor da olabilirler. Düşünce her neden kaynaklanıyorsa kaynaklasın yapılan eylem çok çirkin ve kul hakkına giriyor. Okuyanların içlerine su serpmeleri açısından söylüyorum ki şuan beni işimden eden kişi hapiste. Ben inanıyorum ki kesin bana yaşattıkları orada ona kat kat yaşatılıyor. Yani karma diye bir şey var ve zamanı gelince ödeniliyor.
Değerli yazarımıza insanlara faydası olan bu kitabı yazdığı için teşekkür ediyorum.

DUYGU SONGÜL KAHRAMAN
64 syf.
·Beğendi·10/10
*BU ADAM BENİM BABAM*ERHAN SARICA* *ÖĞRETMEN DERGİSİ YAYINLARI*


Olmuyor baba, olmuyor. Bu kirli dünyada temiz kalınmıyor. Beni sen temiz yetiştirdin, biliyorum. Vicdanını dinledin hep, biliyorum. Bizlere de nasihatin hep bu yönde oldu. Fakat hava kirli, su kirli, doğa kirli; insanlar, vicdanlar hepsinden daha da kirli. Neler oluyor zamanımızda yaşayan insanlara; anlamakta güçlük çekiyorum. Dünya, vicdan ne, bilmiyor. Ben temiz olsam bile, hayat kirli, üstüm başım değil ama kirleniyoruz baba, yaşamak için kirleniyoruz, kirletiyorlar. Ruhumuz bile kirleniyor. İnsanların ikiyüzlülüğü, vurdumduymazlığı en çok da bu yoruyor bizi."
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 64

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: Öğretmenim Dergisi YayınlarıKİTAP YORUMUM

Kitapta babanın önemini yazarımız bizzat hayatından kesitler ile anlatarak yer yer babası ile olan anılarını anlatan başka kahramanlarımıza da yer verilmiş. Benim okurken yine çok duygulandığım bir eserdi. Babaların ne şartlarda emek verilerek bizleri bu günlere getirildiği sonsuz şefkatleri çok güzel anlatılmış. Örnek bir baba burada anlatılan aslında. Rabbim herkese böyle güzel babalar nasip etsin. Çünkü herkes aynı şansı yakalayama biliyor. İki kitabı da yazarımızın misyonu olan doğru mesajlar veren eserlerdi.

Değerli yazar Erhan SARICA’ya iki eserini de benimle buluşturduğu için teşekkür ediyorum.
DUYGU SONGÜL KAHRAMAN

Yazarın biyografisi

Adı:
Erhan Sarıca
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 3 okur okudu.