1000Kitap Logosu
Resim
Eric Corbeyran

Eric Corbeyran

Yazar
Derleyen
BEĞEN
TAKİP ET
8.2
105 Kişi
239
Okunma
4
Beğeni
678
Gösterim
Tam adı
Éric Corbeyran
Unvan
Fransız çizgi roman yazarı
Doğum
Marsilya, Fransa, 14 Aralık 1964
Yaşamı
Éric Corbeyran, 14 Aralık 1964 Marsilya doğumlu bir çizgi roman yazarıdır. Kariyeri boyunca 400'den fazla albüme imza attı. Çizgi roman yazarlığından önce fotoğrafçılık, illüstrasyon, hikaye anlatımı ve reklamcılık gibi çeşitli alanlarda çalıştı: Kariyerine bir tatil beldesinde serbest grafik tasarımcı ve animatör olarak başladı. 1990'da The Claws of the Swamp ile ilk çizgi roman albümünü çıkardı. 90'ların sonunda Richard Guérineau ile ilk büyük başarısını Le Chant des Stryges ile elde etti.
160 syf.
·
10 günde
·
Puan vermedi
The Beatles
Ünlü İngiliz grubu The Beatles'ın kurucu üyelerinden biri olan John Lennon'ı psikoloğunun ağzından çizgi roman olarak okuyoruz. Kendisinin çocukluğunda yaşadığı sıkıntıları, müzik dünyasına girişi, ünlü sevgilisi Yoko ile olan ilişkisi ve suikaste uğrayıp bize veda edişi konularını çizgi roman hazıyla okuyabiliyoruz. Ek bir bilgi paylaşayım. Bu müzik zamanlarda üç grup vardı. The Beatles, The Doors, Rolling Stones. Beatles sahneye çıkmayı bırakmıştı. Doors'un ise Jim Morrison'ı sıkıntılar yaşıyordu. Jim Morrison'ı ölüme sürükleyenin Stones'un vokali Mick Jagger olduğu söylentisi vardır. Morrison'ın takıldığı mekana takılan Stones grubunun Morrison'ı da eleyip rock sahnelerinde liderliğe yükseldiği söylentisi vardır. Güçlü kanıtlar olsa da bunlar itiraflar olmadığı sürece karanlıkta kalacaktır.
Lennon
8.0/10 · 69 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
160 syf.
·
Beğendi
·
9/10 puan
John Lennon'un psikoloğunun koltuğunda kendi hayatını önümüze sererek anlatan grafik roman müzisyene ait oldukça bilgilendirici bir kitap.Bunu güzel bir kurgu şeklinde,gerçeğe yakın basit çizim tekniği ve psikolojik olarak derinlemesine inceleyerek yapıyor.Bildiğimiz efsaneye oldukça yakından bakan,okuması keyifli işti.
Lennon
8.0/10 · 69 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
48 syf.
·
Beğendi
·
10/10 puan
Assassin’s Creed #starkyorumluyor Bilgisayar oyunundan çizgi romana muhteşem bir uyarlama olmuş. Şu an bu seriye ait 6 çizgi roman var. İlk çizgi romanda, bilgisayar oyununu daha önce bilmediğim için olayları anlamakta biraz zorlandım. Sonraki çizgi romanlarda tempoyu yakaladım ve aşırı keyif aldım. Bir günde hepsini bitirdim ve hemen kitabı, filmi var mı diye araştırmaya başladım. Filmini buldum ve izledim. Tam bir hayal kırıklığıydı. Çizgi romanlarda çıta Everest’e ulaştığı için film beni tatmin etmedi. O kadar güzel çizimler, olay kurgusu, akıl oyunları var ki, bu çizgi romanları okumayan cidden çok şey kaybeder. Şimdi sıra kitaplarını okumakta. Sizde bu sırada çizgi romanları mutlaka ama mutlaka okuyun. Okursanız bana yazmayı unutmayın. ️
Okuyacaklarıma Ekle
160 syf.
·
2 günde
·
Beğendi
·
7/10 puan
Çizgi roman, John Lennon’ın bir terapi esnasında anlattıklarından hayatını izliyoruz. Doğumundan ölümüne kadar başından geçen öenmli olayları gözrüyoruz. Çizgi romanın çizimleri siyah beyaz ama güzel bir tarzda çizilmiş, klasik süper kahraman romanları gibi değil çizimleri. John Lennon hakkında bilmediğim şeyler de öğrendim (Anlatılanların doğru olduğunu varsayıyorum). Sanatçıyı seviyorsanız seveceğiniz bir çizgi roman. Tavsiye edebileceğim bir çizgi roman.
Lennon
8.0/10 · 69 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
160 syf.
·
1 günde
·
Puan vermedi
Gelmiş geçmiş en iyi rock gruplarından biri sayılan,hatta klasik rock’ın başlangıcı kabul edilen The Beatles’ın vokali John Lennon’un hayatına yakından bakma şansını bize veren bir çizgi roman Lennon. The Beatles’a özellikle de John’a ilgi duyuyorsanız okumanızı şiddetle tavsiye ederim.
Lennon
8.0/10 · 69 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
1
2
13 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.