1000Kitap Logosu
Resim
Aybike Dönmez
TAKİP ET
Aybike Dönmez
@Aybike_Donmez
102 okur puanı
10 Oca 2021 tarihinde katıldı
Tanıdığın kimse takip etmiyor
Ortak okuduğunuz kitap bulunmuyor
488 syf.
·
7/10 puan
Yurtdışında ve bizde oldukça sevilen bir kitap.Fakat abartıldığı kadar bir parlaklık göremediğimi belirtmeliyim.Eğlence kısmı eksik,aşırı uzun-ortada öyle uzun uzadıya anlatılacak ilginç bir konu yok zaten- ve kadın karakter yer yer çok gereksiz kalıyor.Kötü değil ama yaratılmaya çalışılan algı "Nefret Oyunu"-"Sahte Balayı"tarzı bir kitap olduğu.Maalesef bu kitaplardan oldukça aşağıda kalıyor.Sadece benim gibi bu türü seven ve kitabı merak eden okuyuculara önerebilirim.
Okuyacaklarıma Ekle
296 syf.
·
9 günde
·
Beğendi
·
8/10 puan
Yazarla ilgili genel eleştirim bu kitabı içinde geçerli.Hikayelerinin ilk 100-125 sayfası zor akıyor hatta yer yer sıkıcı.Karakterle aranıza oldukça mesafe koyuyor.Bu yüzden ana karakterle bağ kuramıyorsunuz.Fakat yarısından sonra hikaye bir hız kazanıyor,merak unsuru hatta son 100 sayfa film tadında ilerliyor.Okuyucuya ústüne bir sürü güzel söz(başka biri yazsa işte instagram twiter için kullanabileceğiniz çoğu yeni olmayan aslında )yığıyor.Ayrıca okuyucuya düşünmesi gerekenleri,hissetmesi gerekenleri sunuyor(biraz bize bıraksa).Kapattığınızda kapağını da kitabın evet tatlı bir hikaye okudum diye düşünüyorsunuz.Ama ne edebi bir tat ne de vaov ben ne okudum hissi kalıyor geride ne de tarzı olan bir yazardı düşüncesi.Bu kitap mı evet güzeldi ama işte bilginiz gibi...
İnsanlar
8.7/10 · 473 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
Dergiler burada çok popüler, oysa dergi okuyup da kendini daha iyi hisseden birine rastlamadım. Hatta dergilerin başlıca amacının okurlarına aşağılık hissi yaratıp onları bir şey satın almaya yönlendirmek olduğunu söyleyebilirim. Bunu başarıyorlar da. İnsanlar bir şey satın alıyor, sonra kendilerini daha kötü hissediyor ve bu yüzden başka ne satın alabileceklerini görmek için başka bir dergi satın alıyorlar. Kapitalizm dedikleri daimi ve mutsuz bir sarmal bu ve gerçekten çok popüler.
1
2
3
4
...
37
361 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.