Eric Grzymkowski

Eric Grzymkowski

Yazar
5.9/10
12 Kişi
·
35
Okunma
·
0
Beğeni
·
449
Gösterim
Adı:
Eric Grzymkowski
Unvan:
Yazar
Doğum:
1984
Ortalama bir insan yaklaşık bir milyon farklı rengi seçebilir, ama bazı insanlar bundan 100 kat fazla rengi ayırt edebilirler. Normal insanların gözlerinde üç adet fotoreseptör (yani ışık algılayıcı) koni bulunurken tetrakromat ya da "süper gören" adı verilen bu insanların gözlerinde dört adet fotoreseptör koni bulunur ve bu sayede çoğu insanın algılayamadığı genişlikte bir renk yelpazesini algılayabilirler.
Eric Grzymkowski
Sayfa 12 - Say Yayınları
Çoğu sanatçı genellikle çalışmalarından tatmin olmaz, ama çok azı Monet gibi kendini eleştirir. Monet resimlerine yönelik öfke patlamalarıyla tanınıyordu. Öyle ki beklentilerini karşılamadığını hissettiğinde yaptığı resmi yırtar, bir köşeye atar, hatta yakardı. Bu feveranlar arasında, kaç tane resmini ziyan ettiğini kimse bilmiyor, ama o resimlerin 500'ü bulduğu tahmin ediliyor.
Eric Grzymkowski
Sayfa 39 - Say Yayınları
Fransız sanatçı Jean Arp'in dediği gibi, amaçlar aklın oyunlarını bozmak ve akla dayanmayan bir düzeni kesfetmekti".
Temel anlamda sanatla ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler için kaynak olabilir fakat görsel anlamda geliştirilmesi gerekiyor aynı zamanda bilgiler biraz daha anlaşılır biçimde verilebilir.
Şimdiye kadar okuduğum en kötü sanat tarihi kitabı.Berbat bir anlatım ve kronoloji. Harcanilan zamana yazik. Bu işe gerçekten gönül vermiş arkadaşlar için en ideal kitap Sanatın Öyküsü !
Giriş kitabı için fazlasıyla karışık düzende yazılmış bir kitap. Okurken kesinlikle size sanatla ilgili bir şeyler katıyor ancak sanat akımı-sanatçı eşleştirmesinde kafanızda bir kaosa neden oluyor. Daha fazla resimle desteklenebilirdi. Eminim ki daha iyi sanata giriş kitapları vardır.

Yazarın biyografisi

Adı:
Eric Grzymkowski
Unvan:
Yazar
Doğum:
1984

Yazar istatistikleri

  • 35 okur okudu.
  • 14 okur okuyor.
  • 29 okur okuyacak.
  • 4 okur yarım bıraktı.