Oğuz Aktürk'ün Kapak Resmi
Oğuz Aktürk, bir alıntı ekledi.
19 May 10:12 · Kitabı okudu · Puan vermedi

İnsan nedir
İnsanı bilimsel olarak tanımlamamı isterseniz size şöyle bir tanım yapabilirim: Modern insanlar (Homo sapiens türü), ökaryotlar içerisinde yer alan, Hayvanlar Alemi içerisinde bulunan, Gerçek Dokulular alt aleminin, çift yanlı simetrikler kladının, ikincil ağızlılar üst şubesinin, kordalılar şubesinin, omurgalılar alt şubesinin, gerçek çeneliler infra şubesinin, dört üyeliler üst sınıfının, memeliler sınıfının, doğuran memeliler alt sınıfının, primatlar takımının, kuru burunlu primatlar alt takımının, maymunlar infratakımının kuyruksuz maymunlar üst ailesinin, büyük kuyruksuz maymunlar ailesinin, insanların içerisinde yer alan canlılardır.

Evrim Kuramı ve Mekanizmaları, Çağrı Mert Bakırcı (Sayfa 184 - Kor Kitap, 2.Basım)Evrim Kuramı ve Mekanizmaları, Çağrı Mert Bakırcı (Sayfa 184 - Kor Kitap, 2.Basım)
Oğuz Aktürk, bir alıntı ekledi.
14 May 18:27 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Hayatımın özeti
Kesinlikle şaşkınım. Dün, tam da bu vakitler her şeyin artık aydınlandığını tüm X’lerin değerlerinin bulunduğunu düşündüğümde, denklemimde yeni bilinmeyenler ortaya çıktı.

Biz, Yevgeni İvanoviç Zamyatin (Sayfa 98 - İthaki Yayınları, 9. Basım)Biz, Yevgeni İvanoviç Zamyatin (Sayfa 98 - İthaki Yayınları, 9. Basım)
Oğuz Aktürk, bir alıntı ekledi.
12 May 14:00 · Kitabı okudu · Puan vermedi

Niçe mutlu aforizmalara
İnsanların arasına karıştığımdan beri, gördüğüm en önemsiz şeylerdir bunlar: "Bunun bir gözü yok, şunun da bir kulağı, bir başkasının bacağı yok, kimilerinin de dili eksik ya da burnu ya da kafası."
Öyle berbat, öyle iğrenç şeyler gördüm ve görüyorum ki, kimilerinin sözünü bile etmek, kimilerinin hakkındaysa susmak bile istemiyorum: öyle insanlar gördüm ki, her şeyleri eksik de bir şeyleri çok fazla - büyük bir gözden, büyük bir ağızdan ya da büyük bir karından ya da herhangi büyük bir şeyden ibaret bu insanlar, - tersine sakatlar diyorum bunlara.

Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 136 - İş Bankası Kültür Yayınları, 12. basım)Böyle Buyurdu Zerdüşt, Friedrich Nietzsche (Sayfa 136 - İş Bankası Kültür Yayınları, 12. basım)