Erim Şişman

Erim Şişman

Yazar
8.3/10
36 Kişi
·
65
Okunma
·
15
Beğeni
·
1.546
Gösterim
Adı:
Erim Şişman
Unvan:
Yazar
Yeraltı edebiyatı yazarlarının arasına yeni katılan bu genç arkadaş ilerleyen zamanlarda adından çok bahsettirecek gibi gözüküyor. Çıkarmış olduğu Zürafa Tozu adlı romanıyla kendinden bahsettirmeye başlayan Erim Şişman; sade bir anlatım dili ve hikayelerinde yarattığı ters köşe kurgularla okuyucuya mükemmel bir haz veriyor.
... Yüzsüzlüğünden tükürülebilecek bir yüzü bile kalmayan insanlar tanımıştı. Onların neden bu kadar karaktersizleştiğini düşündü...
...kız aniden gülümsemeyi bırakıp yaklaştı. Kısık gözlerini dudaklarıma dikti. Sanki benimle değil de, dudaklarımla konuşmak ister gibiydi...
Erim Şişman
Sayfa 79 - panama
"Gece yalnız kalmak gibisi yoktur. Aslında yalnız kaldığımızı sanırız ama en kalabalık anlar o anlardır. Tüm sevdiğin kadınlar, tüm eski dostlar, tüm canını yakanlar, tanıdık ölüler, tüm özlediğin insanlar oradadır. Hepsi beynini tırmalar. Eve gidemezsin. Ayılmak istemezsin. Sabah olsun istemezsin.
İnsan vücudu; beş kalıp sabun yapacak kadar yağ, küçük bir köpek kulübesini boyayacak kadar kireç, bir fincanı dolduracak kadar şeker, orta boy bir çivi yapacak kadar demir, iki bin küsur kibrit yapacak kadar fosfor ve sana verdiğim kadar barutu elde edecek kadar potasyumdan ibarettir. Gördüğün gibi hiçbir işe yaramıyorlar. Çöpe at gitsin. Beynin bu saydıklarımdan çok daha fazlasıdır koçum. Boynunu morartmayı bırak da düşünmeye başla. Çocukluğuna geri dön evlat. Dön ki büyüyebilesin.
sevdiğin kadını turşu kavanozunda saklamak... Çok acımasizca. Erim şişman kitabi yazarken gerçekten çok fazla bilgi edinmiş olmali. Bir bedenin içini doldurmakta kulağa çok acayip geliyor.
Kitabi okurken sanki kahramanin yanindaymisim gibi hissettim kimi zaman. Kimi zaman duygulandim kimi zamansa kahramanla beraber guldum. Bu kitabi okumak gercekten zevkliydi...
Erim Şişman'ın Zürafa Tozu kitabını okuyup çok beğenmiştim. Yazarın dili çok hoşuma gittiği için aldım bu kitabını da. Bence Zürafa Tozu kesinlikle daha başarılı ancak Fomenta da okuduğum en iyi kitaplardan birisi. Yazar öyle bir anlatıyor ki olayları, ne kadar tuhaf bir durum olursa olsun yadırgayamıyorsunuz. Her gün sizin de başınıza gelen bir olaymış gibi hissediyordunuz. Kesinlikle ama kesinlikle Erim Şişman'ın kitaplarıyla tanışmalısınız.
Ben bu kitabı çok seviyorum. Böyle kişiselleştireceğim bu yorumu çünkü benim için yeri çok farklı. Çünkü yağ gibi kayıyor bi kere kelimeler dilinde. Beş kez falan okudum hiç birinde de sıkılmadım. Okuyun okutturun.
Çok fazla Türk yazar okumam açıkçası. Bu kitabı bir blogda görüp alıp okumuştum. İyi ki de okumuşum. Kitap o kadar tahmin edilemezdi, o kadar farklıydı ki... Yazarın bir de Fomenta adında bir kitabı varmış, hemen okunacaklar listesine eklendi o da.
Farklı bir karakter, absürd bir olay örgüsü, ağzınızı açık bırakan 'hadi canım'lı bir son arıyorsanız bu kitabı okuyun, okutturun
Erim Şişman - Zürafa Tozu
Sayfa Sayısı: 344
Tür:Roman, Psikolojik
▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫
Düşünün; aldatılmışsınız. Juliette'iniz elin adamıyla Varşova'ya kaçmak üzere. Hem de evlenme teklif etmek için hazırlık yaptığınız gece fark ediyorsunuz bu durumu. İlk cinayetiniz hayırlı olsun, artık bir katilsiniz.
Sevdiğiniz kadını turşu kavanozunda saklayacağınızı söylesem inanır mıydınız? İnanacaksınız... Cinayetlerinizin anksiyetenizi bastırıp sizi rahatlattığını hissetseydiniz, devam eder miydiniz insanları öldürmeye?
Sosyetenin ölmüş evcil hayvanlarının içini doldurarak geçimini sağlayan bir adam olsaydınız, öldürdüğünüz insanların cesetlerini ne yapardınız? Bir araziye mi gömerdiniz, göle mi atardınız?
İçinizdeki çocuğu öldürmediler mi? İntikamını almayacak mısın? Sonuçlarından korktuğunuz için uzak durduğunuz tüm eylemleri gerçekleştiriyor 'Salyangoz'. İnsanların içinden, ılık çiklet kıvamındaki ruhlarını söküp çıkaracağız ve içlerine alçı dökeceğiz, demirlerle vücutlarına şekiller vereceğiz. Şırıngalardaki çilek kokulu sıvıyı damarlarına akıtacağız.
Çevreye vereceğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileteceğiz. Ulus'tan Midas'a kadar gideceğiz. Zeki Müren ve Elvis Presley'le rakı içeceğiz. Hafize Ana'nın ziliyle ziyafete başlayacağız.
Küçükken kapı zillerine basıp kaçmanın cinayete ne çok benzediğini sana kanıtlayacağım. Korkma kardeşim, gel içeri...

▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫▫

Bu gün maddiyat gütmeden mükemmel iş çıkarılabileceğini gösteren, biraz da mindfuck bir kitapla geldim!

Kendisi Zürafa Tozu, kitabı migros indiriminden beş liraya almıştım, adam bile fiyatı bu kadar düşük tuttuysa kendinden beklentisi oldukça düşüktür diye düşünmedim değil ve uzun süre kitaplığımın ücra köşelerinde sırf bu yüzden bekledi. 14 lira gibi bir fiyatı var ancak internet mağazalarında uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

İsmi gibi ilgi çekici bir içeriğe sahip, çok adı duyulmamış bir yazar, bir klasik değil, sanıyorum ki yazarın ilk kitabı.
Ve bayıldığımı söylemeden geçemeyeceğim, su gibi akıp gidiyor.
Olaylar karşısındaki ruh hastası tarafımıza tercüman oluyor bazen, derin derin düşündürüyor.
Yalnız üzücü bir durum var ki, kitap artık satışta değil, bunca kağıt israfının içinden sıyrılamamış olmasının hüznüyle yorumu bitirip, yazarı selamlıyorum.
Umarım yeniden çıkar..

İyi okumalar!
#panama #kitap #book #books #bookstagram #panamayayıncılık #erimşişman #öneri #okudumbitti #zürafatozu #roman
Zürafa Tozu yüksek dozda rahatsızlık veren ama bir o kadarda merak ettirip sonuna kadar soluksuz okutan bir kitap oldu benim için....Hala kitabın etkisindeyim...Ah Salyangoz ah ! korkma kardeşim gel içeri dedin geldik de beynim durdu ,devrelerim yandı .... Yaratıcılık muazzamdı...Gerçekten takdir edilesi bir hayal gücü ....Herkesin begenebilecegi bir tür değil belki ....Yeraltı sevenler eminim begeneceklerdir....Anlatimdaki yalınlık etkileyici,hayata dair anekdotlar ve salyangoz usulü dokundurmalar eşliğinde oldukça düşündürücü bir kitap....ve King 'in bile düşünmediği cinayetler var ...dedim ya yaratıcılık şahane ...keyifle ve severek okudum.... Bence izin verin yazar sizide şaşırtsın....Hem davete icabet etmemek olmaz ,korkma kardeşim gel içeri demiş bir kere..
Konusu oldukça farklı, herkesin beğeneceğini söyleyemem ama yazarın dili hayatın akışına yaptığı dokundurmaları o kadar iyi ki olaylardan çok dikkatinizi bunların çekeceğine eminim.
Cinayet romanı sevmeyenler için okumak biraz zor olabilir ama izin verin yazar sizi şaşırtsın.
Zürafa Tozu'nu kitapçıda rastgele görüp almıştım. Şimdilerde iyiki almışım diyorum. Kapağında bile beni fazlasıyla çeken bir kuvvet vardı. Gerek konusu gerekse yazarın anlatımıyla büyüleyici bir kitap.
Yazarın anlatımı çok akıcı, konu da sürükleyici.O kadar çok olay seri bir şekilde gerçekleşiyor ki bazen yakalamakta zorlandım, bir an bile sıkılmadım. Erim Şişman'ın okuduğum en iyi yerli fantastik yazarlardan biri olduğunu söyleyebilirim. Keyifle okudum, sizlere de tavsiye ederim.
Bu nasıl bi giriş nasıl bi olay örgüsü.. "Famous Blue Raincoat" eşliğinde.. Merakla okuyorum beklentimi yükseltmeme değer bi kitap. Bitirdikten sonra da yorumumu paylaşıcam.

Yazarın biyografisi

Adı:
Erim Şişman
Unvan:
Yazar
Yeraltı edebiyatı yazarlarının arasına yeni katılan bu genç arkadaş ilerleyen zamanlarda adından çok bahsettirecek gibi gözüküyor. Çıkarmış olduğu Zürafa Tozu adlı romanıyla kendinden bahsettirmeye başlayan Erim Şişman; sade bir anlatım dili ve hikayelerinde yarattığı ters köşe kurgularla okuyucuya mükemmel bir haz veriyor.

Yazar istatistikleri

  • 15 okur beğendi.
  • 65 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 70 okur okuyacak.
  • 1 okur yarım bıraktı.