1000Kitap Logosu
Erkan Çer
Erkan Çer
Erkan Çer

Erkan Çer

Yazar
Editör
BEĞEN
TAKİP ET
9.0
3 Kişi
10
Okunma
7
Beğeni
114
Gösterim
Furkan EREN
Türkçe Öğretiminde Etkinlikler'i inceledi.
272 syf.
·
32 günde
·
Beğendi
·
10/10 puan
Türçe Dersi Etknlikleri
Çalışmayı çok beğendim ve derslerde sıkça da kullanmaya başladım. Türkçe ve sınıf öğretmenlerine tavsiyemdir. Kitap üç bölümden oluşmakta. Birinci bölüm “Türkçe Öğretiminde Etkinlikler”. Burası dil becerilerinin kısaca anlatıldığı akademik bölüm. İkinci bölüm ise başvuracağınız, en önemli yer. Bu bölümde teoriden çıkıp etkinlik örnekleri veriliyor (127 adet). Etkinlikler zaten yaygın kullanılıyor ama adım adım anlatması ve en önemlisi metinlerinin bulunması açısından çok faydalı. Derslerde kullanabileceğim elli kadar kaynak metin derlermesi oluştu elimde. Hepsi de çocuklara yönelik, uygun metinler. Yazarları çocuk edebiyatının saygın isimleri. Son bölüm olan "Eğitim Durumları" ise yine uygulanabilir olan ders planlarından oluşuyor. Kısacası teoriden çıkıp uygulamada kullanabileceğiniz faydalı bir etkinlik derlemesi.
Türkçe Öğretiminde Etkinlikler
OKUYACAKLARIMA EKLE
1
14
Saliç Aktaş
Çocuk Edebiyatı-0-6 Yaş Çocuk Kitaplarında Çocuk Gerçekliği ve Çocuğa Görelik'i inceledi.
208 syf.
·
Puan vermedi
Kendisinden ders alma şansı bulduğum alanında iyi bir akademisyen olan Erkan hocamın çocuk edebiyatını çok yönlü ele aldığı bir kitap. Çoğu ebeveyn bence okumalı. Çocuklarına kitap seçiminde kitap tasarımı, yaş dönemine uygunluğu , biçimsel özellikleri, içerik nasıl olması gerektiğine dair bilgi edinebilirler. Şüphesiz her yaş grubundan çocukların gelişim dönemlerinde yaşadıkları çatışmaları aşmaları için kitap okumaları ya da onlara kitap okunması çok kolaylaştırıcı bir etken. Çocuğun doğası gereği merak ve keşfetme duygusu , düş gücü , devingenlik, sanat ve estetik algısının geliştirilmesi için en uygun kitap çocuk için büyük bir şans olur. Bu nedenle çocuklarımıza kitap seçimi yaparken ipucu bilgiler olsa fena olmaz. Bu bilgileri bulacağınız bir kitap. Belki tamamı olmasa da ihtiyaç duyduğunuz ya da merak ettiğiniz başlıklara bakıp bilgi almanız açısından kütüphanenizde bulunmasında fayda var
8
Çağatay Taşel
Karikatürlerle Türkçe Öğretimi'yi inceledi.
172 syf.
·
8 günde
·
7/10 puan
Kitaptaki etkinlik örneklerinin "karikatürden yola çıkarak yazma, konuşma" eksenine takılı kalması ve çoğunun benzer olması bende hayal kırıklığı yaratsa da karikatürleri, sanatı derse katma özelinde işe yarar bir kitap bence. Etkinlik yönergelerinin bazılarında da gerekli detaylandırma yapılmamış gibi duruyor. "Sınıfta nasıl uygularım"ı düşündüğüm zaman etkinlikte oynamalar yapmamın şart olduğunu görüyorum. Belki de benim mesleki tecrübem yeterli olmadığı için bana böyle gelmiştir, daha tecrübeli bir öğretmen farklı bir şekilde değerlendirip çok fazla verim de alabilir. Türkçe öğretmenleri için olmazsa olmaz denilebilecek bir kitap olduğunu düşünmüyorum ama elimizde bulunması, ders etkinliklerimizin çeşitliliğini arttırma açısından yarar sağlayabilir.
Karikatürlerle Türkçe Öğretimi
OKUYACAKLARIMA EKLE
6