Eylül Başak Şen

Eylül Başak Şen

YazarÇevirmen
7.3/10
106 Kişi
·
169
Okunma
·
0
Beğeni
·
51
Gösterim
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
İlk kitap kısacık bir şeydi. Devamının gelmesine sevindim. Gayet iyi bi kitap olmuş. Caden ve sevdiceği Kızıl asnsrde kapalı kaldıktn sonra dolu dizgin bi aşka yelken açıyorlar. Ta ki Kızıl'ın şükran günü için ailesi ile Caden'i tanıştrmk istemesine kadar. Caden kucuklugunde annesi ve kardesini kaybettigi bir trafik kazasi gecirmis. O kazadan sonra ona kapalı alanda kalma korkusu ve stres sonrasi bozukluk olan anksiyete hastaligi kalmis. Makenna'nin ailesi ile tanistrmk istemesi bunu daha cok tetikliyor. Ne kadr kendini dizginlese de Makenna'nin ailesinn evinde olanlr durumu daha cikmaz hala sokuyor. Bu kitapta daha cok Caden'in korkulari ve bunun ile savasmasini okuyoruz. Begendim. Guzel bir kitapti. Okuyun okutun ;)
Beklediğimden çok çok daha etkileyici bir kitaptı. Annesinin ölümüyle kaybolmuş bir çocuğun, yardım çığlıklarını duymayanlardan zalimce intikam alışını okudum adım adım. Etrafımızdaki insanlara biraz dikkatli bakabilsek, neleri önleyebiliriz, ne felaketlere engel olabiliriz, bunu gördüm Tyler'ın yarattığı dehşeti okurken. Aşk, dostluk, fedakarlık, cesaret, en önemlisi aile... Vurgu yapılan kavramlar çok güzeldi. Ayrıca kitabın farklı kişilerin bakış açılarından anlatılıyor olması da okumayı daha lezzetli bir hale getirdi. Sadece ufak bir eleştirim olacak, olayları gözlerinden gördüğümüz karakterlerin arasında Tyler'ın da olmasını isterdim. Her şeyin merkezinde o olduğu için, onun duygu ve düşüncelerini de okumak güzel olurdu. Bunun dışında çok beğendim kitabı.
•Lise hayatı tiyatro sahnesinde yaşadığı utanç verici hadiseden dolayı zorlu geçen ve yıllar sonra bile bunu unutamayan Brryn, ailesinden devraldığı balıkçılık mağazasını abisiyle işletirken, bir yandan da amatör şekilde kasabanın tiyatrosunda rol almaktadır. Lisede platonik olarak aşık olduğu Sawyer'ı bir anda oyunun yönetmeni olarak gördüğünde nasıl davranacağını bilemez.
•Sawyer, senaristlik yaptığı New York'tan ailesine ait göl evine tadilat yapmak için kasabasına döner ve kendini bir anda oyun yönetmeni olarak bulur. Aktris sevgilisiyle yaşadığı ayrılık sonrası yeni bir ilişki, hele hele yine bir aktrisle, düşünmemektedir.
•Sıcak ve şirin bir hikayesi vardı kitabın, diğer tüm Cindi Madsen kitapları gibi. Geçmişlerinde yaşadıkları yüzünden yaralı olan iki kişinin aşkı birbirlerinde bulmasını konu alan, hızlı okunan bu kitabı seveceğinizi düşünüyorum!
Kitap iki kelimeyle MÜKEMMEL ÖTESİYDİ!
Okumaya başlamadan önce hiç böyle bir şey hayal etmemiştim.Hatta kitabın arkasında yazan "Herkesin eli silahlı bir çocuktan korkmak için bir nedeni vardır." cümlesini okuduğumda kafam karışmıştı.Neden herkes silahlı bir çocuktan korkmasındı ki?O cümlenin anlamını kitaba başladığımda kavrayabildim.Kitap karakterlerin iç dünyalarına iniyor ve o andan önce yaşadıkları şeylere değiniyor.Haliyle o çocuktan neden korkmaları gerektiğini siz de anlıyorsunuz.
En sevdiğin karakter hangisi diye soracak olursanız,Tomás derdim.Düşünceli ve fedakar davranışları vardı.Kardeşini çok önemsiyordu.Bir karakterin sonunu değiştirme şansım olsa kesinlikle onun için farklı bir son yazardım.
Tüm yaptıklarına rağmen Tyler'ı da çok sevdim.Bir kısım hariç ondan hiç nefret etmedim çünkü yaptığı şeylerin nedenleri vardı.Ondan nefret ettiğim tek sahne ise Tomás ile olan sahneleriydi.
Tyler ve Autumn kardeş.Slvy ve Tomás'ta ve Claire ve Matt'de.Autumn'a çok üzüldüm.Özellikle Tyler ile olan son sahnesinde.Onun sonunun farklı olmasını isterdim.Slvy'yi çok sevdim.Autumn ile olan ilişkisi,yaşadıkları falan...Ayrıca Claire'de sevdiğim bir karakter oldu.Kitapta sevmediğim hiç karakter yok;öğretmenlerden bütün öğrencilere kadar herkesi sevdim.
Ayrıca olayın sadece konferans salonunun içiyle sınırlı kalmaması da kitabı güzel yapan bir başka etkendi.
Kısacası,kitabı okumadıysanız hemen alıp okuyun.Pişman olmayacaksınız.
Puanım:5/5
Marie Force'nin kitaplarını ve ada serisini çok beğeniyorum.
Bu kitapta çok güzeldi.
Bu kitapta Blaine ve Tiffany'nin aşk hikayesini okuyoruz . Onların yanı sıra Kara ve Dan'in kini de
Blaine, adanın polis şefi yaklaşık bir yıl önce Tiffany'i eşi ile çıplak yakaladığından beri çok istiyordu. Ama Tiffan'nin boşanmasını bekledi.
Blaine, geçmişte kalan iki ilişkisinde çok acı çekmişti. İlk aşık olduğu kadın Onu aldatmış ve banka hesabını boşandıktan sonra başka bir erkekle kaçmıştı. Sonra ki aşkı ise Blaine'nin işinden olmasına sebep olmuş. Annesi Blaine'nin yine bir kadın yüzünden acı çekmesini istemediği için bu ilişkiye karşı çıkıyor.
Tiffany ise, kocası Jim'den boşandıktan sonra çektiği acılardan kurtulmak ve unutmak için uğraşıyor. Kızı ile mutlu olmaya çalışıyor. Artık kendine güvenen bir kadın olmuş. Adada bir dükkan açıyor ve bu dükkan ilk başta adada kiler tarafından pek hoş karşılanmıyor. Sexi iç çamaşırları ve sex objeleri satmaya başlıyor.
Blaine ile ilişkiye başlıyorlar. Ama Tiffany korkuyor, yine aldanmak istemiyor ve artık ilişkisinde söz sahibi olmayı istiyor. Blaine de baskın bir kişiliğe sahip ikisinin de orta yolu bulması gerek ve bu arada belediye meclisi Tiffany'nin dükkanını kapatmak için uğraşıyor . Bir yandan da bununla uğraşıyorlar.
Uzun uzun zaman sonra Merhaba ben seviyorum bu yazarı hemen okudum bu kitabı yine çok sevdim basit ama güzeldi çerezlik kitap istiyor iseniz gerçekten hoş
Gerçi bu ilk kitaba göre bir tık önde geldi bana ona göre bakın
Şimdi bu kitap oldukça genel oldukça iyiydi. Her türlü şeyi ele almış aşk tutku aile kavga aldatma huzur mutluluk ve öyle güzel işlemiş ki beğendim. Bazı yerlerde tam özgürlüğü ele alıyor insanın Gönlünden ne geliyor ise onu yapmalı hesabı. Bilmiyorum zor ama güzel olan gibi gösterilmiş insanların tutuklularına karşı koymamasi gerektiğini. Herkesin alacağı bir çok şey var kitapta. Neyse Owen ve Laura nin hikayesi çok yoktu sanki kitapta ama güzel işlenmiş kısa ve öz. İnsan kendi eşini buldu mu bunlar mı oluyor diyor okurken. Kısaca kitabı sevdim çok hoştu yeni kitaplar gelene kadar hoşçakal Marie Force seni sevdim
Caden ile Mekenna arasındaki aşk anlatılıyor. Bu ikinci kitapmış ama ben birincisini okumamıştım. Ama ilk kitabı okumama rağmen sorun yaşamadım. Gayet açıklayıcı bir asansörde aşkları başlamış..iki aydır birlikte olan Caden ile Makenna'nın ilişkileri gayet iyi gidi,yor. Caden bir sağlık görevlisi 911 de çalışıyor. Olay yerine ulaşan ilk ekipte yer alıyor. Caden'in geçmişten gelen psikolojik sorunları var. Annesini, babasını ve kardeşini trafik kazasında kaybeder bir tek o kurtulur kazadan bu yüzden bunalımdadır. Keşke ben de ölseydim diyor kendi kendine...
Makenna ise hayat dolu sevimli ve güzel bir bayan .. Makenna Caden'e Şükran gününde ailesinin yanına tatile gitmeyi teklif eder. Caden kabul eder. Ama isteksiz olarak....
Burada Makenna'nın eski erkek arkadaşı da katılır onlara ve Makenna'nın karşısına çıkıp Onu çok sevdiğini tekrar Ona bir şans vermesini ister . Tabi ki Makenna böyle bir şeyi düşünmez. Çünkü Caden'e itiraf etmese de Onu seviyordur.
Caden girdiği bir bunalım anında Makenna'dan uzaklaşır ve ayrılırlar. Tam bu sırda Makenna da hamile olduğunu öğrenir . Ama Caden'e söylemez. ÇÜnkü sırf bebek için Ona dönmesini istemez. Ve maalesef koparlar..Caden tam bir depresyona girer. yemeyi içmeyi bırakır , günlerden bile haberi yoktur. İşe gitmeyi bırakır. Patronu Onu evinde bulur ve depresyonu atlatması için yanına alır. Ona destek olur. Ve düzelince Makenna'yı tekrardan kazanmak ister. Tam artık düzeldiğine karar verdiğinde yanı 4 ay sonra bir gün iş yerine Makenna gelir ve Onunla konuşmak istediğini söyler tam konuşmaya başladıkları sırada acil olarak Caden'in göreve gitmesi gerekir ve Cumartesi günü buluşmak için kararlaştırırlar. Makenna'nın yanına gitmesinde ki amaç bebeği Ona söylemektir. tabi başarısız olur. Cumartesi günü buluşacakları gün Caden zincirleme trafik kazasının olduğu bir göreve tam mesai bitiminde gitmek zorunda kalır tam bir felakettir manzara.. Caden bir kazazedeye yardım ederken arkadaşı Onu çağırır. Caden bir de ne görsün Makenna da kazazeder arasındadır ve araçta sıkışmıştır. Caden çok korkar. Onu kaybetmek istemez tam bu sırada hamile olduğunu öğrenir. Sevinse mi üzülse mi bilemez......
Güzel bir kitap tavsiye ederim...
AŞK,AKLIMIZA DÜŞTÜĞÜ ANDA AYAKLARIMIZI YERDEN KESEN BU DUYGU, KENDİ İÇSEL EFSANELERİMİZİN BAŞLANGICI OLUR.

AŞK,GÖZ HİZZASINDA BAŞLAYIP GÖNÜL DÜNYASINA DALAN SESSİZ BİR YOLCULUKTUR.
Maria force aşkın kuralsız hali
Ve adamız efsanevi şekilde devam ediyor. Ve kitap nefessiz okundu yine yeniden
Ayrıca hikayelerin devam ettiği serilere bayılıyorum herkesin varlığı sanki orada yaşıyormus hissi veriyor
Ve kitapta Tiffany ve şef arasında geçen tutkulu aşkı görüyoruz. Açmış olduğu yeni yerin ada için pek uygun olmadığını düşünen bir kaç kişiye karşı savaşı
Ben ikilinin arasında ki aşk savaşını sevdim diğer kitaplarda da acaip merak ediyordum umduğumu buldum kesinlikle bu seriyi seviyorum hem de her aşkı

Yazarın biyografisi

Adı:
Eylül Başak Şen
Unvan:
Türk Yazar

Yazar istatistikleri

  • 169 okur okudu.
  • 111 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.