Aydınlıkta (Heart in Darkness Serisi 2)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1032
Gösterim
Adı:
Aydınlıkta
Alt başlık:
Heart in Darkness Serisi 2
Baskı tarihi:
Aralık 2016
Sayfa sayısı:
304
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051861296
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Love in the Light
Çeviri:
Eylül Başak Şen
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Novella Yayınları
Karanlıkta kalan duyguları bir tek aşk aydınlatır...

Karanlıkta Başlayan Tutkular
Caden ile Makenna, karanlık bir asansörde geçen baş döndürücü gecenin ardından doludizgin bir aşka yelken açmıştır.Küçük yaşta trafik kazası geçiren ve bu travmayı atlatamayan Caden, Makenna'yı bir gün kaybedebileceği düşüncesiyle bu ilişkiden korkmaktadır.Diğer taraftan Makenna onu ailesiyle tanıştırmaya karar verir fakat bu Caden'ı rahatlatmaz, aksine yeni endişelerin içine atar.

Aşkın Işığını Ararken
Makenna'nın baba evinde karşılaştığı bazı sorunlar Caden'ı epey zorlar, zira ağabeyinin ve eski sevgilisinin Makenna'yla ilgili başka planları vardır. Endişelerine bir yenisi daha eklenince beynindeki zifiri karanlığa boyun eğen Caden, Makenna'yı terk eder ve iyice dibe vurur. Caden artık içine düştüğü bataklıktan çıkmak, kendine güvenini yeniden kazanmak ve Makenna'nın ona sunduğu tutkulu aşka kavuşmak zorundadır. Caden ve Makenna eski ateşli günlerine dönüp bu karanlıktan çıkabilecek, sonsuz bir aşk vaat eden aydınlığa ulaşmayı başarabilecek midir?
304 syf.
·8/10
İlk kitap kısacık bir şeydi. Devamının gelmesine sevindim. Gayet iyi bi kitap olmuş. Caden ve sevdiceği Kızıl asnsrde kapalı kaldıktn sonra dolu dizgin bi aşka yelken açıyorlar. Ta ki Kızıl'ın şükran günü için ailesi ile Caden'i tanıştrmk istemesine kadar. Caden kucuklugunde annesi ve kardesini kaybettigi bir trafik kazasi gecirmis. O kazadan sonra ona kapalı alanda kalma korkusu ve stres sonrasi bozukluk olan anksiyete hastaligi kalmis. Makenna'nin ailesi ile tanistrmk istemesi bunu daha cok tetikliyor. Ne kadr kendini dizginlese de Makenna'nin ailesinn evinde olanlr durumu daha cikmaz hala sokuyor. Bu kitapta daha cok Caden'in korkulari ve bunun ile savasmasini okuyoruz. Begendim. Guzel bir kitapti. Okuyun okutun ;)
304 syf.
·7/10
Caden ve Makenna'yı sevdim. Yalın ve merak uyandırıcı bir hikayeyeydi.

Caden ve Makenna'nın karanlıkta başlayan aşkları doğan güneş ile birlikte aydınlanırken harika bir ilişkinin içinde olduklarını fark ederler. Tam bu sırada Caden'in psikolojik sorunları geri döner. Makenna'ya delicesine aşık olduğunu fark etmesi her şeyi zorlaştırırken Makenna hayatındaki bu mükemmel adamı kaybetmemeye kararlıdır. Hayatın onlar için hazırladığı küçük sürpriz her şeyin ya başlangıcı ya da bitişi olacaktır.

Onlar asansörün karanlığında, ışığın aldatıcılığı olmaksızın tanışmışlardı ve böylece, dış görünüşün yaratacağı önyargılardan uzak bir şekilde birbirlerini tanımaya fırsat bulmuşlardı, Caden da bundan yaralanmıştı. Öyle değil mi? Ama Caden onu asansörün karanlığında bulduktan sonra, aydınlıkta kaybetmekten korkmuştu.

Kitap İsmi : Karanlıkta Serisi
2 - Aydınlıkta
Yazar : Laura Kaye
Yayınevi : Novella
Tür : Erotik / Romantik
/ 4 Puan
304 syf.
·2 günde·Beğendi·8/10
Aydınlıkta (Heart in Darkness Serisi 2)
Laura Kaye,
İlk kitaba göre daha iyiydi diyebilirim. Özelikle kızımız.
Asansör ile başlayan aşk son hız devam ediyor sonrası korkular ve beklenen tavırlar şaşırmadim ama özelikle caden den beklediğim şeydi. tek söyleyeceğim herkes Kızımız kadar iyi olamaz
Her neyse kitabı beğendim daha aşkla doluydu.
304 syf.
·2 günde·Beğendi·7/10
Seri olarak 2 kitap olsa da ikisi de ayrı ayrı okunacak kitaplar aslında. Karanlıkta anlatılan tanışma hikayeleri, aydınlıkta devam etti ve mutlu sonla bitti.
Karakterleri ilk kitapta da sevmiştim, geçmişleri ve karakterleri güzeldi kahramanların.
Yazarın yarattığı dünyayı beğendim, aydınlıkta karanlıkta dan daha güzel olmuş ama yazarın anlatım tarzından kaynaklı tam olarak sevemedim seriyi.
İki kitabı ard arda okuduğunda yazarın kendini tekrar ettiği görülüyor. Buna rağmen kendini okutan akıcı bir romandı.
304 syf.
·2 günde·9/10
Caden ile Mekenna arasındaki aşk anlatılıyor. Bu ikinci kitapmış ama ben birincisini okumamıştım. Ama ilk kitabı okumama rağmen sorun yaşamadım. Gayet açıklayıcı bir asansörde aşkları başlamış..iki aydır birlikte olan Caden ile Makenna'nın ilişkileri gayet iyi gidi,yor. Caden bir sağlık görevlisi 911 de çalışıyor. Olay yerine ulaşan ilk ekipte yer alıyor. Caden'in geçmişten gelen psikolojik sorunları var. Annesini, babasını ve kardeşini trafik kazasında kaybeder bir tek o kurtulur kazadan bu yüzden bunalımdadır. Keşke ben de ölseydim diyor kendi kendine...
Makenna ise hayat dolu sevimli ve güzel bir bayan .. Makenna Caden'e Şükran gününde ailesinin yanına tatile gitmeyi teklif eder. Caden kabul eder. Ama isteksiz olarak....
Burada Makenna'nın eski erkek arkadaşı da katılır onlara ve Makenna'nın karşısına çıkıp Onu çok sevdiğini tekrar Ona bir şans vermesini ister . Tabi ki Makenna böyle bir şeyi düşünmez. Çünkü Caden'e itiraf etmese de Onu seviyordur.
Caden girdiği bir bunalım anında Makenna'dan uzaklaşır ve ayrılırlar. Tam bu sırda Makenna da hamile olduğunu öğrenir . Ama Caden'e söylemez. ÇÜnkü sırf bebek için Ona dönmesini istemez. Ve maalesef koparlar..Caden tam bir depresyona girer. yemeyi içmeyi bırakır , günlerden bile haberi yoktur. İşe gitmeyi bırakır. Patronu Onu evinde bulur ve depresyonu atlatması için yanına alır. Ona destek olur. Ve düzelince Makenna'yı tekrardan kazanmak ister. Tam artık düzeldiğine karar verdiğinde yanı 4 ay sonra bir gün iş yerine Makenna gelir ve Onunla konuşmak istediğini söyler tam konuşmaya başladıkları sırada acil olarak Caden'in göreve gitmesi gerekir ve Cumartesi günü buluşmak için kararlaştırırlar. Makenna'nın yanına gitmesinde ki amaç bebeği Ona söylemektir. tabi başarısız olur. Cumartesi günü buluşacakları gün Caden zincirleme trafik kazasının olduğu bir göreve tam mesai bitiminde gitmek zorunda kalır tam bir felakettir manzara.. Caden bir kazazedeye yardım ederken arkadaşı Onu çağırır. Caden bir de ne görsün Makenna da kazazeder arasındadır ve araçta sıkışmıştır. Caden çok korkar. Onu kaybetmek istemez tam bu sırada hamile olduğunu öğrenir. Sevinse mi üzülse mi bilemez......
Güzel bir kitap tavsiye ederim...
304 syf.
·7/10
Kitaba başladığım anda güzel bir aşk şöleni beni bekliyordu. Hani tamam diyordum, Caden ile Makenna arasındaki ilişki güzel bir boyuta geliyor ve öyle devam ediyor diye düşündüm. Ama devam etme yolunda bir dert oluşuyor, buna bir nevi pürüzlük diyebiliriz. Karanlıkta az da olsa ortaya çıkan şu pürüzlükler, aydınlıkta daha çok gün yüzüne çıkıyor. Caden, Makenna'nın ailesiyle tanışacak.Küçükken geçirdiği kazanın sonucunda annesini kaybetmesi ve babası olacak o alçağın çocuğu terk etmesinin ardından yıllardır yalnız büyüyen Caden için tedirgin edici bir hal alıyor. Çünkü Caden'ın kapalı alan ve kalabalık kişilere karşı oluşan anksiyetesi var. Ve Makenna'nın kalabalık bir ailesi var. Tam da anksiyeteyi tetikleyen bir unsur Ama Makenna'nın mutlu olmasını ve onun dünyasına dahil olmayı isteyen Caden, içindeki sorunlarına rağmen kızı ailesinden istemeye gidiyor.

Sonra kahve içecekler falan... Aga bee. Canım çekti.Şaka bir yana. Bu tanışma esnasında Caden'ın kendi sorunları yetmezmiş gibi sürpriz yumurtadan bir detay daha çıkıyor ortaya. Makenna'nın kardeşlerinden olan Ian'in kankası ve Makenna'nın eski sevgilisi Cameron. Kahrolasıca Cameron. Bu kitabı okuduğum bu süre boyunca Cameron ve Ian'in saçını başını yolmak istedim.Bakalım bu sorunlara ve çirkin pürüzlere rağmen Makenna ile Caden hala beraber olacak mıdır? Yoksa o asansörde geçirdiği uzun saatler sadece bir rüya olarak mı anılacaktır.Sizi bu hikaye ile baş başa bırakmadan evvel yorum dedik yani o kadar, kendi düşüncemi de aktarayım. Aslında bu kitabı hem sevdim hem de sevemedim. Sevme kısmım tamamen iki şeyden oluşuyor. Bir Makenna'nın ilişki konusundaki kararlılığı bir de Caden'ın acil durum servis elemanı olmasındaki alt hikayesi ve onun insanlara yardım etmesindeki azmi ve kararı hoşuma gidiyor.Sevmediğim kısım ise bir takım mantık hataları. Ama mantık hatalarının ne olduğunu söyleyemem, okuduğunuz anda sizin bulmanızı istiyorum. Benden şimdilik bu kadar. Bir sonraki hikaye alıntısı ve yorumuna dek esenle, huzurla ve aşkla kalın. Aşk önemli.
304 syf.
·1/10
Bomboş ve hiçbir şey katmayan sadece zaman öldürmeye yarayan bir kitap. Gidip bir porno filmi açıp seyrederseniz sizin için daha az zaman kaybı olabilir.
Damlalar gökyüzündeki bulutlardan sızmaya başladığında Ve hayatın bir fırtınaya döndüğünde, Binlerinden yardım alamayacağını kendine söyleme.
Çünkü hepimizin zaman zaman kurtarılmaya ihtiyacı var.
Jon McLaughlin
We Ali Need Savirıg
Caden bir kez daha Makenna’nın yazdığı satırlara bak­tı. Bir kez daha, iki kez daha. Boğazındaki düğümü yoksa­yıp yutkunmayı denedi ve ardından fısıldadı, “Ah, Kızıl... Ben de hâlâ o asansörü seviyorum.”

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Aydınlıkta
Alt başlık:
Heart in Darkness Serisi 2
Baskı tarihi:
Aralık 2016
Sayfa sayısı:
304
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786051861296
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Love in the Light
Çeviri:
Eylül Başak Şen
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Novella Yayınları
Karanlıkta kalan duyguları bir tek aşk aydınlatır...

Karanlıkta Başlayan Tutkular
Caden ile Makenna, karanlık bir asansörde geçen baş döndürücü gecenin ardından doludizgin bir aşka yelken açmıştır.Küçük yaşta trafik kazası geçiren ve bu travmayı atlatamayan Caden, Makenna'yı bir gün kaybedebileceği düşüncesiyle bu ilişkiden korkmaktadır.Diğer taraftan Makenna onu ailesiyle tanıştırmaya karar verir fakat bu Caden'ı rahatlatmaz, aksine yeni endişelerin içine atar.

Aşkın Işığını Ararken
Makenna'nın baba evinde karşılaştığı bazı sorunlar Caden'ı epey zorlar, zira ağabeyinin ve eski sevgilisinin Makenna'yla ilgili başka planları vardır. Endişelerine bir yenisi daha eklenince beynindeki zifiri karanlığa boyun eğen Caden, Makenna'yı terk eder ve iyice dibe vurur. Caden artık içine düştüğü bataklıktan çıkmak, kendine güvenini yeniden kazanmak ve Makenna'nın ona sunduğu tutkulu aşka kavuşmak zorundadır. Caden ve Makenna eski ateşli günlerine dönüp bu karanlıktan çıkabilecek, sonsuz bir aşk vaat eden aydınlığa ulaşmayı başarabilecek midir?

Kitabı okuyanlar 98 okur

  • irem çınar
  • Eda
  • sevimsiz canavar
  • Gamze Sel
  • winchess
  • Κοκκινοσκουφίτσα
  • kitap kurdu
  • Mia
  • Betül
  • Mervenur Kara

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%11.1 (4)
9
%11.1 (4)
8
%27.8 (10)
7
%36.1 (13)
6
%2.8 (1)
5
%5.6 (2)
4
%2.8 (1)
3
%0
2
%0
1
%2.8 (1)