Karanlıkta (Hearts in Darkness Serisi 1)

·
Okunma
·
Beğeni
·
1.324
Gösterim
Adı:
Karanlıkta
Alt başlık:
Hearts in Darkness Serisi 1
Baskı tarihi:
Eylül 2015
Sayfa sayısı:
160
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053487838
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Hearts in Darkness
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Novella Yayınları
KARANLIKTA NEYLE KARŞILAŞACAĞINIZI ASLA BİLEMEZSİNİZ...

İKİ YABANCI
Makenna James daha kötü bir gün geçiremeyeceğini düşünüyordur; ta ki zifiri karanlık bir asansörde bir yabancıyla mahsur kalana dek. İnce çizgili tayyörünün içinde salınan şık muhasebecinin telefonu çalınca dikkati dağılır ve asansördeki adamda gözüne çarpan tek şey, elinin üstündeki ejderha dövmesidir.

DÖRT SAAT
Kızıl saçlı bir kadın telaşla asansöre binip çantasında telefonunu aramaya başlayınca Caden Grayson keyiflenir. Birden elektrik kesildiğindeyse bu keyif yerini paniğe bırakır. Pirsinglerine, dövmelerine ve korkunç görünümlü yarasına rağmen karanlıktan ve dar alanlardan çok korkmaktadır. Şimdiyse en kötü kâbusunun içinde hapsolmuştur.

ZİFİRİ KARANLIK BİR ASANSÖR
Şimdi Makenna ve Caden'ın korkuyla baş edebilmek için birbirlerine yardım etmeleri gerekmektedir. Dış görünüşe dayalı önyargıları olmayınca ne kadar çok ortak noktaları olduğunu fark ederler. Ortamı ısıtan karanlıkta aralarındaki çekim giderek büyür ve havada kıvılcımlar uçuşmaya başlar. Peki ama ışıklar tekrar yandığında da aynı şekilde hissedecekler midir?

"Laura Kaye yoğun bir duygusal atmosfer, tutkulu bir çekim ve eğlenceli diyaloglarla ilgi çekici bir okuma sunuyor. Tek kelimeyle muhteşem, şiddetle tavsiye ediyoruz."
Manic Reviews

"Karanlıkta, birbirinden çekici karakterleriyle çok romantik ve şehvetli. Bu kitabı çabucak bitireceksiniz ama kesinlikle tadı damağınızda kalacak."
Book Wenches


"Uzun zamandır böyle etkileyici, duygusal ve kahramanların psikolojik altyapısını başarıyla veren bir aşk hikâyesi okumamıştım. Bu kitap beni diğer Laura Kaye kitapları için sabırsızlandırıyor."
One Good Book Deserves Another
160 syf.
Kitabı sabahki yorum sayesinde buldum. Kitabı indirmem ile bitmesi bir oldu iki saatlik film kadardı diyebilirim. Birisinden önce hoşlanırsınız daha sonra karakteri hakkında kişiliği huyu suyu gibi şeyleri tecrübe ile öğrenirsiniz zamanla. Genel sıra bu şekilde değil mi? Karanlıkta ise bir insanın ne vücut dilini okuyabilirsiniz ne de tanıyabilirsiniz. Mi acaba? Karakterler güçlü ama seriyi merak da etmedim değil. Keyifli okumalar...
160 syf.
·1 günde·7/10
Jet misali gelen sonbaharın çarpma etkisini üzerimden atabilmek adına kitapyurdundan bir ton romantik roman alıp, en ince olanının camını acilen kırarak hemen akşamına koca kupa kahve eşliğinde okuyup bitirdim. (Kesinlikle işe yaradığını ve tüm o kasvetli havanın, hızla düşen ısının olumsuz etkilerini üzerimden alıp götürdüğünü söyleyebilirim.)Anladığınız üzere aldıklarım içinde en ince olan "karanlıkta" adlı romandı. Ve okuduğum önsöz üzerine aldığım bu roman, tüm umutsuzluğuma rağmen, benden 7 puan almayı başardı.
İsimleri akılda tutmak için oldukça güç olan bay ve bayan kahramanlarımızın karşılaşma ve romanın bitimi arasında geçen toplamda 8-8,5 saatlik bir sürecini anlatan romanımız birbirlerini hiç tanımayan ikilinin bir asansöre binmesi ile başlıyor.
Aslını isterseniz romantikten çok erotik romanlar grubunda yer alması gerekiyor "karanlıkta" nın. Bu açıklamadan da anlayacağınız üzere romanın büyük bölümü bu yönde işlenmişti. Diyeceksiniz ki romantik roman peşinde iken kast ettiğin bu muydu? Tabi ki erotizm, günümüz romanlarının artık ayrılmaz parçası haline geldi ve benim gibi her çeşit yazılı anlatımda ayrıntıyı seven birisi romantizmin bu kısmının da güzel bir üslupla ve ölçülü bir şekilde dile getirilmesini takdir ediyor haliyle. Ama kitabın benden 7 puanı kapmasının sebebi yazarın bu konudaki başarısı değil. Birbirini hiç tanımayan bir kadın ve erkeğin aynı asansöre binmesinin saniyeler sonrasında mahsur kalışının ardından geçen 12 saatten bile az sürede birbirlerine aşık olmalarını okuyucuya hiç yadırgatmadan anlatabilme başarısı beğenimi kazanan yanıydı.O kadar ince bir romanda (160 sf.) karakterleri bile oldukça göz önünde canlandırılabilecek boyutta anlatabilmesi, fiziksel tanımlamanın yanında ruhsal betimlemeleri de gayet güçlü yapabilmesi... Takdire şayandı. Erkek kahraman piercingleri nedeni ile azıcık gözümden düşmüş olsa da yine de güçlülük, duygusallık + seksilik tarafı ile fiziksel aykırılıkları çok iyi kombinlenmişti.

Ne çok anlattım... Kısacası; siz de acil durumda bu kitapla rahatça camı kırabilirsiniz:)
 • Sağdıç
  6.9/10 (48 Oy)27 beğeni127 okunma3 alıntı1.806 gösterim
 • Gizemli Adam
  7.9/10 (44 Oy)28 beğeni113 okunma5 alıntı2.529 gösterim
 • Aşkın Ritmi
  7.9/10 (50 Oy)31 beğeni119 okunma31 alıntı2.791 gösterim
 • Uçuşta
  5.8/10 (46 Oy)16 beğeni132 okunma6 alıntı2.111 gösterim
 • Rule
  7.4/10 (40 Oy)23 beğeni107 okunma10 alıntı1.548 gösterim
 • Harika Çapkın
  8.0/10 (42 Oy)28 beğeni115 okunma25 alıntı1.903 gösterim
 • Yükseklerde
  6.4/10 (36 Oy)17 beğeni113 okunma1 alıntı1.235 gösterim
 • Londra Caddesi
  8.2/10 (35 Oy)25 beğeni95 okunma4 alıntı2.036 gösterim
 • İlk Defa
  7.0/10 (31 Oy)22 beğeni103 okunma6 alıntı1.563 gösterim
 • Harika Yabancı
  7.4/10 (41 Oy)21 beğeni122 okunma69 alıntı1.983 gösterim
160 syf.
·Beğendi·6/10
Parmak kalınlığındaki romanın hikayesi güzel idi anlatımı aktarımı daha iyi olabilir miydi kesinlikle bir tık daha iyi olabilirdi. Benden geçer not aldı almasına da umarım 2. kitaptan daha hoşnut ayrılırım.
160 syf.
·2 günde·8/10
"Karanlıkta neyle karşılaşacağınızı asla bilemezsiniz"

Makenna kötü bir gün geçirmiştir. Asansöre yetişmek için acele ederken telefonunu düşürür ve yardımsever bir beyefendinin asansör kapısını tutmasıyla kendisini asansöre atar.
Caden Kızıl saçlı kadının aceleyle asansöre binişini ve telefonunu arayış telaşını izlerken büyük keyif alır.
Ama ikisinin de habersiz olduğu şey ise aniden elektriğin gitmesi ve asansörde bir yabancıyla tam dört saat başbaşa kalacaklarıdır.
Birbuçuk saatte biten Makenna be Caden'ın hikayesini çok sevdim. 160 sayfacık kısa bir hikaye olsa da yazar okuyucuya yoğun duygular aktarıyor. Birbirini hiç görmeyen iki insanın birbirine bu kadar kısa sürede hissettikleri duygular garip gelmesi gerekiyordu ama nedense garip gelmedi bana. +18 kısımlar vardı kitapta fazlasıyla fakat yazar duygularla harmanladığından beni rahatsız etmedi Sadece kitap biraz daha uzun olsun isterdim. Asansör sonrası biraz daha uzatılsa daha bir hoşuma giderdi
160 syf.
·5/10
Yazarın okuğum ilk kitabı. E- kitap olarak indirdiğimden kısa olması bana büyük bir süpriz oldu. İnternette sürekli gördüğüm ve reklamı gelen bir kitap olduğundan daha uzun olacağını düşünmüştüm. Bittigini görüncede bir paniğe kapılmadım da değil hani. :) Neyse dediğim gibi kitap çok kısa ve güzelde aslında. Değişik bir ilk aşk hikayesi. Bir asansörün bunu yapabilmesi pek inandırıcı gelmesede iyi bir başrolü kapmış doğrusu. Okumanızı tavsiye ederim. Degişik bir tat katar hayatınıza. :-)) :-)
160 syf.
·7/10
Kasvetli kitaplardan ve hayatın can sıkıcı havasından uzak kalmak iyi geldi gerçekten. Genelde araya böyle kitaplar sıkıştırıyorum bilerek. Çünkü art arda aşk kitabı da okuduğum olmuştur sanırım ama her şeyin abartısı rahatsız edici geliyor.

Kitaba gelecek olursak beklediğim gibi minik hoş bir aşk hikayesini anlatıyor. Seri olduğunu sonradan öğrendim ama sorun değil sanırım devam etmem. Sonrasında olacakları tahmin ediyorum çünkü. Beni kasvetten ve sıkıntılardan biraz olsun uzaklaştırdı ve sevmemin sevilmenin güzel yanlarıyle içimi ısıttı. Tek sıkıntı sevgiden çok cinselliği ön plana atmışlar gibi geldi. “Eh aşk kitabı, ne bekliyorsun?” Diyebilirsiniz elbette ama kitap tamamen birbirlerine duydukları arzu ile kaplıydı diyebilirim. Yani evet kasvetten uzaklaşmak için yanlış kitap değil ama arzuları ön plana alıp salt bunu düşünmek epey saçma. Duygusal, psikolojik yanları da vardı tabii. Özet olarak güzel bir kitaptı. Amacıma ulaştım ve iyi hissettim. Herkese iyi okumalar..
126. sayfada hala ayrıntılı dokunma eylemleri okuyor olmaktan gına geldi. Üstelik henüz flört aşamasındalar. Konuşma flörtü değil ama. Dokunma flörtü. Konu mu? Bozulan asansörde birbirlerine dokunmaya başlayıp evde devam ettiklerinden başka bir şey yoktu. Çok sıkıldım.
160 syf.
·Puan vermedi
Tek oturuşta bitirilebilecek 160 sayfalık bir kitap. İçerisindeki aşk hiç uzatıkmadan hatta bana göre çok kısa bir sürede anlatılıp bitiyor. İkinci kitabı Aydınlıkta bunun kadar kısa değil yanlış hatırlamıyosam 300 sayfa civarındaydı.
160 syf.
·1 günde·Beğendi·6/10
Hoş vakit geçirmek için oldukça uygun bir kitap.Dış görünüşün insanın kişiliğini tanımlamadığını ve ön yargıların tamamen yanlış olduğunu sürükleyici bir hikayeyle anlatıyor.
160 syf.
·Beğendi·8/10
Diyeceksiniz ki devamı yok mu ama varmış inanın bende çok sevindim seri olduğunu öğrenince. Olaylar asansör ile başlıyor ama sadece asansör mu deyip geçmeyin basit olaylar ama sahiden hoş güzel bir kitap. Umarım pişman olmazsınız okuduğunuzda çünkü ben olmadım
160 syf.
·1 günde·6/10
Hani tek solukta okunacak, yüzünüzde tebessüm bırakacak minik bir kitaba ihtiyaç duyarsınız ya, tam da öyle bir kitap bu. Konusunu okuyup merak etmiştim, kitap raftan bana göz kırpınca bende aldım elime. Tamda beklediğim sevimlilikteydi. Bildiğim kadarıyla kitap bir seriye ait ve bu ilk kitap, üstelik 160 sayfacık. Devamı çıksın kesin alırım. Klişe ama kitapsız kaldığım dönemde bana ilaç gibi geldi. Ben gibi durumlara düşeniniz varsa ideal seçimdir.
''Neden bana yardım sever adam dedin''
''Asansörün kapısını tuttuğun için.
Başıma gerçekten iyi bir şeylerin gelmesine ihtiyacım vardı ve sen de beni bekleyecek kadar sabırlı olduğun için bu sıfatı hak ettin''
Yanağındaki gamzeler derinleşirken yüzünün normalde fark edilmeyen çocuksu yanını ortaya çıkardı.

Kitabın basım bilgileri

Adı:
Karanlıkta
Alt başlık:
Hearts in Darkness Serisi 1
Baskı tarihi:
Eylül 2015
Sayfa sayısı:
160
Format:
Karton kapak
ISBN:
9786053487838
Kitabın türü:
Orijinal adı:
Hearts in Darkness
Dil:
Türkçe
Ülke:
Türkiye
Yayınevi:
Novella Yayınları
KARANLIKTA NEYLE KARŞILAŞACAĞINIZI ASLA BİLEMEZSİNİZ...

İKİ YABANCI
Makenna James daha kötü bir gün geçiremeyeceğini düşünüyordur; ta ki zifiri karanlık bir asansörde bir yabancıyla mahsur kalana dek. İnce çizgili tayyörünün içinde salınan şık muhasebecinin telefonu çalınca dikkati dağılır ve asansördeki adamda gözüne çarpan tek şey, elinin üstündeki ejderha dövmesidir.

DÖRT SAAT
Kızıl saçlı bir kadın telaşla asansöre binip çantasında telefonunu aramaya başlayınca Caden Grayson keyiflenir. Birden elektrik kesildiğindeyse bu keyif yerini paniğe bırakır. Pirsinglerine, dövmelerine ve korkunç görünümlü yarasına rağmen karanlıktan ve dar alanlardan çok korkmaktadır. Şimdiyse en kötü kâbusunun içinde hapsolmuştur.

ZİFİRİ KARANLIK BİR ASANSÖR
Şimdi Makenna ve Caden'ın korkuyla baş edebilmek için birbirlerine yardım etmeleri gerekmektedir. Dış görünüşe dayalı önyargıları olmayınca ne kadar çok ortak noktaları olduğunu fark ederler. Ortamı ısıtan karanlıkta aralarındaki çekim giderek büyür ve havada kıvılcımlar uçuşmaya başlar. Peki ama ışıklar tekrar yandığında da aynı şekilde hissedecekler midir?

"Laura Kaye yoğun bir duygusal atmosfer, tutkulu bir çekim ve eğlenceli diyaloglarla ilgi çekici bir okuma sunuyor. Tek kelimeyle muhteşem, şiddetle tavsiye ediyoruz."
Manic Reviews

"Karanlıkta, birbirinden çekici karakterleriyle çok romantik ve şehvetli. Bu kitabı çabucak bitireceksiniz ama kesinlikle tadı damağınızda kalacak."
Book Wenches


"Uzun zamandır böyle etkileyici, duygusal ve kahramanların psikolojik altyapısını başarıyla veren bir aşk hikâyesi okumamıştım. Bu kitap beni diğer Laura Kaye kitapları için sabırsızlandırıyor."
One Good Book Deserves Another

Kitabı okuyanlar 115 okur

 • Varsiya
 • gggfrp
 • büşra sert
 • Deniz Yılmaz
 • gece
 • Aysegul
 • nyks
 • rey.
 • elif mutlu
 • esra baş

Yaş gruplarına göre okuyanlar

0-13 Yaş
%2.9
14-17 Yaş
%4.4
18-24 Yaş
%35.3
25-34 Yaş
%36.8
35-44 Yaş
%11.8
45-54 Yaş
%7.4
55-64 Yaş
%0
65+ Yaş
%1.5

Cinsiyetlerine göre okuyanlar

Kadın
%100
Erkek
%0

Kitap istatistikleri

Okur puanlamaları

10
%5.9 (3)
9
%9.8 (5)
8
%21.6 (11)
7
%13.7 (7)
6
%23.5 (12)
5
%13.7 (7)
4
%2 (1)
3
%3.9 (2)
2
%2 (1)
1
%3.9 (2)