Faik Akçaoğlu

Faik Akçaoğlu

ÇevirmenEditör
9.2/10
28 Kişi
·
65
Okunma
·
1
Beğeni
·
119
Gösterim
Adı:
Faik Akçaoğlu
Tam adı:
Dr. Faik Akçaoğlu
Unvan:
Türk Akademisyen ve Çevirmen
Yazara henüz alıntı eklenmedi.
126 syf.
·2 günde·Puan vermedi
Kitap

Peygamber Efendimiz'in mübarek ashab-ı kiramın hayatlarından kısa ederek önemli şahsiyetler ile örneklendirerek peygamber efendimize nasıl sevgi beslememiz gerektiğini,

Peygamber Efendimiz hakkında ve o mübarek ve tahhar olan eşleri hakkında bazı iftiralarda bulunanlara karşı,
Biz Müslümanlar üzerine düşen önemli görevleri, ne yapmamız gerektiğini,

Bid'atçi kişilere karşı Peygamber efendimizi savunmamızın bize cenneti kazandıracağını hadisi Şerif ile beyan ediyor.

Sünneti kabul etmeyenler, bize Kur'an yeter diyenlerin, İslamla alakası olmadığının ve Peygamber efendimizi bu dinde bir peygamber olarak görmediğinin göstergesidir.

Okumanızı tavsiye ederim

Selâm ve Duâ ile....
650 syf.
·9/10
Kitabın ciltli ve Arapça-Türkçe metin bir arada olanını aldım. Cildi, kağıt kalitesi, dizgisi ve çevirisi çok güzel. Hadislerin tahkik ve tahricleri yapılarak dipnotlarda gösterilmiş. Hadislerin sıhhatleri hakkında müdekkik alimlerin görüşleri de tıpkı Keşfü'l Hafa 'da yapıldığı gibi dipnotlara eklense idi daha iyi olurdu diye düşünüyorum.
205 syf.
·18 günde
Zamanla eksiliyoruz Allahla olmadık sürece eksiliyoruz eksilere düşüyoruz eksilere düşmeden Allah bulmak lazım Allahın verdiği huzuru lezzetti tatmak lazım Allah'ın sevgisini kalpte hissetmek lazım Allah sevgisi olmadıkça insan neden yaşar ki Kalp Allah'ı anmakla huzur Kalplerde Yüce Allah'a ait bir sevgi vardır. Kitap Allah'i sevmenin yolundan bahsetmek yol göstermekte sevginin önemin den bahsetmekte. Herkese tavsiye edebileceğim bir kitap..
Kalplerde Yüce Allah'a ait bir sevgi vardır. Fakat bu sevgi, genellikle duygulara hakim olan, onları kontrol altında tutan ve duyguların en büyük bölümünü kaplayan bir seviyeye ulaşmamıştır.
670 syf.
·21 günde·Puan vermedi
Kitaba başlamadan önce hadis ve sünnet alanında başlangıç bir kitap okumanızı, sonra da İmam Nevevi'nin hayatını ve ilme verdiği değeri araştırmanızı öneriyorum. Riyazüs Salihin içerisinde çoğunlukla sahih hadislerin aynı zamanda hasen ve zayıf hadislerin de bulunduğu ahlak konularını içeren derleme bir eserdir. Ramazan ayında bitirmiş olmak ise ayrı bir manevi hava katıyor.

Yazarın biyografisi

Adı:
Faik Akçaoğlu
Tam adı:
Dr. Faik Akçaoğlu
Unvan:
Türk Akademisyen ve Çevirmen

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 65 okur okudu.
  • 13 okur okuyor.
  • 25 okur okuyacak.