Faruk Yıldız

Faruk Yıldız

Yazar
8.9/10
18 Kişi
·
32
Okunma
·
7
Beğeni
·
238
Gösterim
Adı:
Faruk Yıldız
Unvan:
Yazar
İnsanoğlu böyleydi işte... Yenilikler için her ne kadar büyük bir heves duysa da bir yerden sonra alıştıkları şeyler yakasını bırakmazdı.
Çocukluğuna ait hatırladığı tek şey ninesinin esmer, buruş buruş yüzüydü. Neredeyse ömrü boyunca ona şefkatle bakan tek simanın ninesi olması da onu unutmasına mani oluyordu.
171 syf.
·1 günde·9/10
Okuduğum en etkileyici hikayelerden biri mevcut içerisinde. Kurgusu ve olay örgüsü, anlatımı çok hoşuma gitti. Yazarın başarılarının devamını dilerim ve daha bir çok hikayesini okumayı isterim.
171 syf.
·Puan vermedi
Ardından sırtındaki hırkasını yere serip iki rekat namazını kıldı. Ellerini, nicedir göremediği semaya açtı. Uzun uzun dualar etti. Ayağa kalktığında gardiyan bir şeyler söyleyecek gibi oldu. Ancak İsmet fırsat vermeden  “Haydi...Gidelim!”  deyince gardiyan aceleyle İsmet’in eli ve ayağını zincirledi. Böylece  yola koyuldular. Yedikule’den At Meydanı’na kadar... En önde zinciri sırtlayan gardiyan, peşinde İsmet, muhafızlar, onların da ardında elindeki tokmağı davuluna vurup ortalığı ayağa kaldıran çığırtkan...

“Kim ki kıyar bir masumun canına, Bakın, görün ne geliyor başına...”
128 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Yazarın ikinci kitabı ama ilk çocuk kitabı... İlk kitabı tarihi, polisiye, suçluların geçtiği bir kitaptı. Bu ise çocukların dünyasında yine bir parça polisiye ama çokça hedefe ulaşma mesajları içeren, eğitici, öğretici, yönlendirici bir kitap... Karadeniz’de yetişen bir yemişin -ne olduğunu söylemiyorum: okuyun görün- inanılmaz bir tedavi özelliği olan yaprağını, elleri silahlı bir örgütün, 3 afacanın yaşadıkları mahallede bir mekanda saklamaları ve bu 3 afacanın bu mekânı keşfetmesi ile başlıyor her şey... Hikâyemizin kahramanı başarılı, çalışkan, özgüveni yerinde bir tip. Yeri geldiği zaman korkuyor ama hemen toparlıyor kendini... Genel olarak tuttu mu koparan, yöneldi mi kazanan bir genç. Zaten bu dediklerimi kitabın sonunda göreceksiniz... Sürpriz bilim sonlu. :)

Gizemli Yaprağın Peşinde, bir çocuk kitabı ve ilk çıktığında yazar, evladımız için kitabı imzalayarak göndereceğini söylemişti. Söylediği gibi yaptı da. Göndereceğini söyleyince çok heyecanlandığımı söylediğimde ise: “Bu çocuk kitabı, o kadar etme” demişti. Ben de “ailecek çocuk kitaplarını severiz” demiştim. Nitekim severiz de. Bu kitabı da çok sevdik. Ve almamız gereken mesajları aldık.

Şimdilik bu kadar. Kitaplardan uzak kalmayın... Gizemli Yaprağın Peşinde Faruk Yıldız

Yazarın biyografisi

Adı:
Faruk Yıldız
Unvan:
Yazar

Yazar istatistikleri

  • 7 okur beğendi.
  • 32 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 7 okur okuyacak.