Federico Axat

Federico Axat

Yazar
8.8/10
46 Kişi
·
77
Okunma
·
2
Beğeni
·
130
Gösterim
Adı:
Federico Axat
Unvan:
Yazar
Doğum:
Buenos Aires, Arjantin, 1975
Tüm dünyada Kill the Next One olarak bilinen 'La última salida' (İyi Adam) adlı romanın yazarı yazar Federico Axat, 1975 yılında Arjantin'in, Buenos Aires şehrinde doğdu.
Sen, zamanla yaralar iyileşir, duvarlar insanı saklar sanıyorsun, ama öyle değil, öyle değil.
Bir şey insanın yüreğine yerleşince kimse onu yerinden sökemez!
Okumak, kasvetli dünyada bir an için gözüne ilişen güzellik misali, içindeki bir şeyleri telafi etme duygusunu uyandıran birkaç faaliyetten biriydi.
384 syf.
·3 günde·10/10
Okuduğum en sürükleyici polisiye romandı kesinlikle. Romanı okurken sürekli tahminde bulunuyorsunuz fakat her seferinde haksızsınız. Yazar hep bir adım önümüzde ve hep bir sürpriz peşinde. Bir süre sonra hicbir şeyden emin olmamaya başlıyorsunuz. Söz konusu olay hayal mi gerçek mi bilemiyorsunuz. Olaylar iç-içe bu kadar geçmiş romanlarda yazarlar bazen sacmalayabiliyor fakat bu durum Iyi Adam için kesinlikle geçerli değil.
Yazarın türkçeye çevrilen tek eseri olması ise beni üzdü. Diger kitaplarını da okumak isterdim.
384 syf.
·1 günde·Beğendi
mutlaka okunması gereken kitaplardan biri.inanılmaz bir kurgu inanılmaz bir kitap. Rüya mı gerçek mi? Tahminde bile bulunmayın cevabını kitabın sonunda bulabilirsiniz. inanılmaz başarılı kitap
384 syf.
·10 günde·Puan vermedi
Sayfaları çevirdikçe emin olduğunuz her şey ihtimallere dönüşüyor.
'Anladım, bu böyle' dediğiniz anda başka bir gerçeklikte buluyorsunuz kendinizi.
Asla emin olamıyorsunuz neyin olduğundan.

Kurgusu gerçekten farklı ve ilgi çekici.
Psikolojik tahliller çok iyi işlenmiş ve eğer psikolojiye ilginiz varsa okumalısınız.
384 syf.
·Beğendi·10/10
Bazı kitaplar vardır, okurken filmi çekilse ne güzel olur diye içimizden geçiririz. İşte bu kitap tam da o türden. Uzun zamandır bu kadar enteresan bir kitap okumamıştım. Hayal ile gerçekliğin iç içe girdiği bir kitapla karşılaştım. Belli bir döngü içinde gelişiyor olaylar. Karakterin yaşadıkları hayal mı gercek mi kestiremiyorsunuz. Yazar okuyucu üzerinde farklı bir etki bırakmayı amaçlamış ve bence bunu başarmış. Kitaptaki bir sonraki hamleyi tahmin etmek benim için zor oldu. İlk soru işaretleriyle başlıyor, sizi karanlık labirentin içine sokuyor ve bunların cevabını kitabın sonuna kadar alamıyorsunuz. Dili muazzam bir gizem barındırıyor ve son sayfaya nasıl geldiğinizi fark edemiyorsunuz.
Bu kitaba bayıldım ve kesinlikle türünün en iyilerinden. Tavsiyemdir, okuyun
384 syf.
·14 günde·Beğendi·10/10
Yeni bir yazarla tanışmış olmanın sevincini yaşamakla beraber neden diğer kitaplarının çevrilmediğini düşünüyorum. Bunu en son Donato Carrisi ile yaşamıştım.

Kitap inanılmaz ters köşeleri olan bir kitap tam bir şeye 'vay be demek böyleymiş' diyorsunuz altından başka bir şey çıkıyor, matruşkalar gibi. Konusu kısaca; intihar etmek üzere olan ana karakter Ted'in, tam o anda kapısını çalan ve ona acayip bir teklifte bulunan bir adamla tanışması ve sonrasında gerçekleşen bir dizi olay.

Ben okurken aşırı eğlendim, başlarda ne olduğunu pek anlamasanız da bir yapboz gibi ilerliyor kitap, sonu da ürperticiydi biraz.

Umarım yazarın diğer kitapları da bir an önce çevrilir, ben düşünmeden alırım çünkü.
384 syf.
·18 günde·Beğendi·10/10
İyi Adam , anlatımı çok sade olmasına rağmen , sanırım her satırında okurunu ters köşe yapan, eee ne oldu şimdi , hangisi gerçek bunların diye zorlanmaktan insanın beynini yakan, inanılmaz bir psikolojik gerilim. Bir ara kafam o kadar karıştı ki "yok yok ben bu kitabı anlayamayacağım galiba" diye düşündüm. Son derece başarılı bir kurgu.
Ted evli , iki çocuk babası, çok zeki ve her şeye sahip olmasına rağmen intihar etmeyi kafasına koymuş ve tüm planlarını bu doğrultuda yapmış bir adam. Tam tetiği çekecek iken kapının ısrarla çalması ile başlayan olaylar silsilesi..
Kitaplığınızda varsa hemen okumaya başlayın , eğer yoksa alınacaklar listenize ekleyin diyor ve keyifli okumalar diliyorum :)
384 syf.
·6 günde·7/10
Psikolojik gerilim türünde yazılmış ve harika bir kurguya sahip kitap... Ön yargı ile başlamıştım fakat sayfalar geçtikçe korktuğum gibi olmadığını anladım. Okuma ilerledikçe daha çok meraklandım hatta. Memento filmine biraz benzettim okudukça tabi ki farklılaştı. Hikaye süresince herhangi bir tahminde bulunamıyorsunuz çünkü sürekli değişiyor, şaşırtıyor. Filmi var mı bilmiyorum, varsa izlemek keyifli olabilir.
Gel gelelim ne eksikti?
Edebi açıdan herhangi bir kazanım elde edemiyoruz ya da farklı düşünceler yok yani bana katmadı pek bir şey :)
Vaktiniz varsa ve labirent gibi kurguların içinde kaybolmak hoşunuza gidiyorsa okumanızı tavsiye ederim.
384 syf.
·Beğendi·10/10
Öylesine incelemeden aldığım bu kitaba başladığım anda elimden bırakamadım. Son sayfasina kadar sasirtici beklenmedik bir olaylar zinciri. Bu tarzi sevenler mutlaka okumali.
384 syf.
·10/10
Kitabı çok incelemeden ve aceleyle almıştım.Ne anlattığı hakkında çok az fikrim vardı.İlk 100 sayfalarında paramın boşa gittiğini düşünmüştüm fakat kesinlikle param boşuna gitmemiş.Çok iyi bir psikolojik gerilim-polisiye romanı.
Yazar insanı hep ters köşe yapıyor.Kendi kendime bu sefer kesinlikle olayları doğru tahmin ettim derken olaylar hiç düşünmediğim şekilde anlatılıyor.Ve bu o kadar fazla oluyor ki artık olaylara inanmamaya başlamıştım kesinlikle bu da yanlıştır diyordum kendi kendime.Sonu tahmin ettiğimden çok farklı bitti ve o zamana kadar doğru bildiğim(tahmin ettiğim)şeylerin aslında yanlış olduğunu anladım.
384 syf.
·10 günde·Beğendi·10/10
Bu nasıl bir kitap dedim okurken kafamda fikirler hiç durmadı sürekli tahmin yürüttüm daha ilk bölüm bitip ikinci bölüme geçtiğimde şimdi ne oldu böyle diye düşündüm ve son sayfalara kadar hem şaşırdım hem yanıldım. Her bölümde kafam karıştı ama sonu oldukça güzeldi ben bir bookstagram tavsiyesi üzerine okudum mutlaka herkes okumalı oldukça etkileyici bir kitap.

Yazarın biyografisi

Adı:
Federico Axat
Unvan:
Yazar
Doğum:
Buenos Aires, Arjantin, 1975
Tüm dünyada Kill the Next One olarak bilinen 'La última salida' (İyi Adam) adlı romanın yazarı yazar Federico Axat, 1975 yılında Arjantin'in, Buenos Aires şehrinde doğdu.

Yazar istatistikleri

  • 2 okur beğendi.
  • 77 okur okudu.
  • 3 okur okuyor.
  • 49 okur okuyacak.
  • 2 okur yarım bıraktı.