1000Kitap Logosu
Flynn Berry

Flynn Berry

Yazar
BEĞEN
TAKİP ET
13
Okunma
0
Beğeni
142
Gösterim
240 syf.
·
1/10 puan
Yeni bir kitap daha biterken bazı zamanlarda olduğu gibi yine bir polisiye romanı okurken aşırı sıkıldım. Nora bizi cidden o kadar yordu ki ne yapacağı belli olmayan, biraz narsist, biraz egoist, ne anlattığı belli olmayan bir karakter. Romanda Nora ve ablası Rachel ile birlikte o kadar karakter var ki zaten cinayet üzerine olan bir roman. Karakterlerin karakteristik özellikleri ve betimlemeleri ile bizlere tanıtıcı yanlarını sunulması ve akılda kalması gerekirdi. Flynn Berry romanı yoldan geçerken yazmış olmasın. Kitapta merak edilecek ya da ağır anlatımdan dolayı saracak bir konu yok. Kesinlikle tavsiye etmiyorum. 10 üzerinden 1 puan. 2017 Edgar Ödülünü neye göre verdiler yolları açık olsun.
Cellatın Nefesi
5.3/10 · 13 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
240 syf.
·
3 günde
·
Puan vermedi
Merhaba canlar... Bu gün 1000kitap.com/okuyan_kadinlar_kul... nün #heraybiryayinevi etkinliğinde Epsilon Yayinevi olması sebebiyle ilk seçtiğim kitabım Cellatın Nefesi ile geldim... Yazarı Flynn Berry'in ilk kitabı ve En Iyi Ilk Roman Kategorisinde ödül kazanmış. Fakat biz pek anlaşamadık kendisiyle. Kullandığı zaman dilimi yordu. Önce rüya görürmüşcesine bir anlatım olduğunu düşündüm. Sonra sis bulutu, ya da perde arkasından yaşanılanlar hatırlanıyor, şok içinde şimdiki zaman kullanılarak ilerliyor diye düşündüm ama biraz daha ilerleyince zaman diliminin kitabın geneline yayıldığını istemeden de olsa kabul ettim. Polisiye, gizem, gerilim, korku gibi türlerde kullanılan 'zaman' okuyucuyu bağlaması açısından çok önemli. En azından benim için öyle. Kurguya giremiyor, haliyle duygu bütünlüğünü yakalayamıyorum. Olay örgüsünün iyi işlenmesine rağmen, tarihler arasında gidip gelirken kaçak olmamasına rağmen ben o celladın nefesini hissedemedim... Kurguya değinmek istiyorum. Nora kırsalda yaşayan kız kardeşi Rachel'i ziyarete gidiyor ve onun vahşice öldürüldüğünü görüyor. Soruşturmaya dahil olan polisler sayesinde, kardeşi hakkında kendisinin de ilk kez duyduğu gerçeklerden haberdar oluyor. Tek başına katil avına çıkan Nora'nın bu süreci nasıl geçirdiğini ve öğrendiklerini okuyoruz. Türü sevenler değerlendirebilir... Sağlıkla, huzurla ve kitapla kalın... Keyifli okumalarınız daim olsun...
Cellatın Nefesi
5.3/10 · 13 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
239 syf.
·
2 günde
·
7/10 puan
Nora kırsalda yaşayan kız kardeşi Rachel’ı her hafta sonu yaptığı gibi ziyaret etmeye gider.Ancak bu ziyaretinde onu kardeşi değil kardeşinin cesedi karşılar, üstelik cinayet vahşice bir şekilde işlenmiştir. Nora bu olay çözülene kadar kırsalda kalmaya ve kendi yöntemleriyle katili aramaya başlar çünkü polislere olan güvenini on beş yıl önce, yine kardeşinin başına gelen bir olay yüzünden kaybetmiştir.Ancak soruşturma ilerledikçe Rachel ile ilgili hiç bilmediği şeyler ortaya çıkar ve kardeşini gerçekten tanıyıp tanımadığını düşünmesine sebep olur. Yazarın ilk kitabı ve önceden okuduğum bir kitap, tekrar okuyayım dedim.İlk 190 sayfa durağandı ancak sonraki sayfalarda olaylar hızlandı ve tahmin edemediğim bir sonla bitti.Çerezlik bir polisiye okumak isteyenler için iyi bir seçim olabilir.Sıkılmayacağınızı garanti edemem şahsen ben sıkıldım ve karakterin olayları anlatış biçimi yorabiliyor ama hiç olmazsa sonu biraz tatmin edici.Keşke yazar son sayfalarda yaptığı atraksiyonları kitabın ilk yarısında da yapabilseymiş.
Cellatın Nefesi
5.3/10 · 13 okunma
Okuyacaklarıma Ekle
50 öğeden 1 ile 10 arasındakiler gösteriliyor.