France Guillain

France Guillain

Yazar
7.7/10
3 Kişi
·
5
Okunma
·
1
Beğeni
·
18
Gösterim
Üzücü olan gerçek dünyada milyarlarca insan her gün birkaç lokma yemek için savaşırken, bir azınlık fazla beslenmeden ölüyor.
Şişmanlığa uzun zaman zenginlik, bereket işareti olarak bakıldı. Bu zihniyet doğal olarak insan hakları eşitliği zihniyeti tarafından herkesin açlığını gidermek ve yeterli olmak adına bizi üretme isteğine götürdü.
88 syf.
·1 günde·Beğendi·10/10
Yazar diyor ki; organik beslenmek marjinalleşmeden beslenmeyi yeniden düşünmektir. France Guillain çok doğru.
Balıklara bile endüstriyel üretim baz alınarak balık unlarını yedirdiklerini ilk defa duyuyorum. Bu un yüzünden omega 3 diye bir şey kalmıyormuş. Çok ilginç bilgiler edindim göz atmanızı tavsiye ederim. Zira biliyorsunuz kanser grip kadar yaygınlaştı. Artık beslenme alışkanlıklarımı rafa kaldırıyorum. Kaldırmak zorundayım. Zorundasınız. Dünya çapındaki üniversitelerde yapılmış bilimsel araştırmalar sonucunda ortaya çıkan raporlar, teşhisler ürkütücü. Evet eninde sonunda hepimiz öleceğiz ama bu neden hastahane köşelerinde olsun ki?! Organik Beslenmek Pahalı Değildir
88 syf.
·5 günde·6/10
Organik gıdalar pahalıdır fakat işlenmiş ve üzerinde oynanmış gıdalar ise ucuzdur. Bu cümle çoğu kişi için geçerlidir. Bu kitap ise aslında öyle olmadığını anlatmak istemiş. Organik gıdalar besin değeri daha yüksek gıdalardır ve doyurucudur. Bunun aksine genetiği değiştirilmiş gıdaların besin değeri düşüktür yani besleyici değildir. Bu gıdalarla beslenen insanları yedikleri doyurmaz bu durumda sürekli bir yeme isteği uyandırır. Hem maddi hem de sağlık yönünden olumsuz etki bırakır. Organik bir besin alırken pahalı gelebilir ama ileride karşılacak sorunları düşününce aslında daha ucuz bile olabilir. İçindeki bilgiler bana biraz yetersiz geldi ama yine de okunabilir.

Yazarın biyografisi

Yazar istatistikleri

  • 1 okur beğendi.
  • 5 okur okudu.
  • 1 okur okuyacak.