Fredrik Backman

Fredrik Backman

Yazar
8.9/10
23 Kişi
·
28
Okunma
·
3
Beğeni
·
519
Gösterim
Adı:
Fredrik Backman
Unvan:
İsveçli Yazar
Doğum:
Stockholm, İsveç, 2 Haziran 1981
Artık kol mesafesindeki insanlarla herhangi bir konu hakkında boş gevezelik etmek zorundaydınız çünkü bu "kibarlık" olarak görülüyordu.
İnsanlar artık hakiki, Saygın işlevselliğe itibar etmiyodu. Şık ve züppe görünümlü bilgisayarlarıyla bir hayli mutluydular.
On altı yaşında yetim kalmak tuhaftır, yerlerine koyacağın birilerini bulamadan bütün aileni kaybetmek. Yalnızlığın çok özel bir çeşididir.
Bir keresinde karısına neden hep bu kadar neşeli olduğunu sorduğunda karısı şöyle cevap vermişti "Bir damla ışık bile gölgeleri yok etmeye yeter."
"İnsanlar Ove’nin dünyayı siyah beyaz gördüğünü düşünürdü. Oysa karısı renkli biriydi. Ove’nin gördüğü bütün renkler
ondaydı..."
İnsanlar artık hakiki, saygın işlevselliğe itibar etmiyordu. Şık ve züppe görünümlü bilgisayarlarıyla bir hayli mutluydular.
328 syf.
·3 günde
Kitap incelemesi iyi yapamadığım için inceleme eklememe kararı almıştım ama bu kitabı o kadar beğendim ki herkes faydalansın istedim.  Okuyucu sayısıda az olunca kendimi tutamadım filmi de harikaydı iyi bir hikâyesi olan ove'nin yaşamı çok etkileyici ve eğlenceli.
328 syf.
·Beğendi·10/10
Huysuz ihtiyar Ove dede! Haha sen bizi mahallemizdeki topumuzu patlatmakla tehdit eden o inatçı huysuz ihtiyarsın. Ama öyle tatlısın ki huysuzluğun ikinci planda kalıyor. Temiz kalbin ve yaşadıklarınla hayata tutunabilen harika bir insansın. Karaktersin diyemiyorum çünkü sen etrafımda gördüğüm bütün huysuz ihtiyarlarsın! :)
328 syf.
Çok keyif alınarak okunan bir kitap. Ove bir yandan kendini öldürmeyi düşünüyor ama her nekadar huysuz ve kuralları olan biri olsada kendini insanlara yardım etmekten alamıyor.
328 syf.
·3 günde·Beğendi·10/10
Yüzünüzde sıcacık gülümsemeniz eksik olmadan okuyacağınız mükemmel bir kitap. Bizim huysuz ihtiyar Ove kendisini size sevdirmekle kalmayıp kalbinize dokunacaktır.
300 syf.
·3 günde·8/10
bir solukta okudum denilebilecek nadir bir roman. karakterler çok iyi anlatılmış yaşı benim gibi ilerlemiş olanlar satırlarda kendini buluyor. teşekkürler fredrik backman

Yazarın biyografisi

Adı:
Fredrik Backman
Unvan:
İsveçli Yazar
Doğum:
Stockholm, İsveç, 2 Haziran 1981

Yazar istatistikleri

  • 3 okur beğendi.
  • 28 okur okudu.
  • 1 okur okuyor.
  • 16 okur okuyacak.